تست: کلمه تحریم تیم ملی را دوست ندارم / تغییرات طبیعی است، آن را بزرگ نکنید


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مریم آزمون به مناسبت اردوی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: بار دیگر خوشحالم در خدمت بازیکنانی هستم که به عنوان مربی بزرگسالان تیم ملی در کنار آنها خدمت می کنم. تقریباً در همه آنها کار کرد. درجه احساس خوبی است که می توانم بار دیگر به عنوان سرمربی در خدمت فدراسیون و بازیکنان باشم، امیدوارم بتوانیم در آینده عملکرد خوبی از خود به جای بگذاریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره وضعیت آمادگی بازیکنان گفت: از نظر فنی در زمانی تیم را جمع کردیم که لیگ برتر تقریبا تمام شده بود، پروژه 20 روزه بازیکنان در حال استراحت بودند. لیگ تمدید شد و مردم راهی مسابقات شدند. کفا اردوی تیم ملی هم 5 ماهه پیش روی ما بود و باید این تیم را آماده می کردیم.

آزمون افزود: بازیکنانی که انتخاب کردیم جوان و دلگرم کننده هستند. بازیکنانی را در نظر بگیرید که در حال حاضر در اردو نیستند، ما بازیکنان جوانی داریم. زمان بسیار کمی داریم و در آن زمان فقط می توانستیم کارهای فنی و فیزیکی برای آماده سازی بدن آنها انجام دهیم. بازیکنان در حال حاضر خوب هستند و ما توانستیم استراتژی مورد نظر خود را در آنها اعمال کنیم.

وی در خصوص غیبت بازیکنان تیم بام و سایر تیم ها گفت: بام قهرمان لیگ برتر شد و حدود هشت بازیکن مورد نیاز کادر فنی نداریم. و بازیکنان خود را وارد تیم ملی نکردند. بازیکنانی که به تیم نیامدند دلایل خود را اعلام کردند، ما به نظر آنها احترام می گذاریم، آنها در این مرحله نیستند و این فرصتی برای بازیکنان دیگر و جوان شد. الان خیلی خوب تمرین می کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان گفت: باید بدانیم که برای تیم ملی ارزش قائل هستیم. وقتی در تیم ملی هستیم کادرفنی و بازیکنان ارزش و اعتبار پیدا می کنند و مدیون تیم ملی هستیم. تیم ملی بزرگترین ماست و باید تلاش کنیم به آن افتخار کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه دعوت از 11 بازیکن تیم جراح این شبهه را ایجاد کرده است که دلیل آن حضور سرمربی این تیم در اردوی ملی است. یک شک ما بازیکنان سپاهان و ذوب آهن را خیلی دوست داریم. در کمپ بمانید 80 درصد تیم ملی اینجا نیست، 6 بازیکن تیم جراح اعضای تیم ملی جوانان هستند که با آنها قهرمان شدند. کفا و او را یکی از بهترین بازیکنان ایران می دانند. تیم سرجان نایب قهرمان لیگ هم شده است که 11 بازیکن از بم، 11 بازیکن از سپاهان، 9 نفر از سرجان، 3 نفر از الیام، 2 نفر از ذوب آهن و 2 بازیکن از کیان نشابور دعوت کرده بودیم.

آزمون ادامه داد: بازی های لیگ را ندیده ام و شانس بسیار کمی داشتم و ترجیح می دهم وارد بدنی شوم که می شناسم. خانم جهانجتی هم وقتی در تیم ملی است، ملی پوش به نظر می رسد. هر کدام از مربیانی که به اینجا می آیند قطعا بهترین بازیکنان را انتخاب خواهند کرد. مطمئن باشید ما مربیان سعی می کنیم بهترین بازیکنان را انتخاب کنیم زیرا هر چه بهتر انتخاب کنیم بهتر است. هر بازیکن آینده ای که شایسته پوشیدن پیراهن تیم ملی باشد دعوت می شود.

وی در پاسخ به این سوال که بازیکنانی که به اردو نیامده اند بیشتر به دلیل تغییر سرمربی بوده و تحریم تیم چه بوده است، نظر شما در این مورد چیست؟ وی گفت: شخصاً دوست ندارم این کلمه برای تیم ملی به کار رود، زیرا این کلمه در تیم ملی هیچ کشوری معنی ندارد. هر بازیکنی در اینجا برای ما ارزشمند است. حضور در تیم ملی باعث ارزشمندتر شدن بازیکن می شود. اگر بازیکنی به هر دلیلی نیاید به کادرفنی اطلاع می دهیم و به آنها احترام می گذاریم. برایشان آرزوی موفقیت داریم و انشاالله در مراحل بعدی ببینیم چطور پیش می آید.

آزمون در مورد قرارداد با فدراسیون فوتبال گفت: من و بقیه کادرفنی با فدراسیون قرارداد داریم و اتفاق زیبایی است.

او در پاسخ به این سوال که شما باید از جام انتخابی خود عبور کنید. کفا وی یادآور شد: نمی‌دانم بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد، همانطور که پیشینیان ما نمی‌دانستند که تغییر برای مربیان عادی است و نباید آن را زیاد بزرگ کنیم. همه مربیان بزرگ دنیا تغییر می کنند و ما نباید آن را بزرگ کنیم، شاید الان که قرارداد دارم عوض شده ام. در زمان آقای عزیزی خادم هم در مجلس بودم و رأی آوردم.

سرمربی تیم ملی درباره انتخابش برای قهرمانی گفت کفا وی با علم به اینکه صعود به جام ملت ها در دوران ایراندوست دستاورد بزرگی بود، گفت: و با این اتفاق باز هم چنین اتفاقاتی رخ می دهد. من سال ها در تیم ملی جوانان کار کردم، سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم بودم، اما کفا قهرمان بودن کار کوچکی نیست. کاهش برخی از ارزش ها و افزایش برخی دیگر تحلیل درستی نیست. هر کسی ارزش خودش را دارد و ما برای کار کسی ارزش قائل نیستیم. پیشرفت برای همه ما که در یک قطار هستیم، چه من و چه عزیزان دیگر است. باور کنید باید با قدرت کار کنیم، با تحلیل دقیق جلو برویم، چیزی را زیر سوال نبریم.

آزمون شنیده است که در روز اول اردو بازیکنان را جمع کرده و گفته اگر به دلیل مصدومیت به اردوی تیم ملی نیایند، درست است؟ گفت: چنین چیزی درست نیست. روز اول اردو اینطور حرف نمی زنند. سعی کردیم در روز اول همدلی و همبستگی بین بازیکنان ایجاد شود.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.