تشنج در کودکان: درمان های جایگزین برای صرع

بسیاری از کودکان هستند که داروهای صرع مانند Lamictal ، Depakote و Zarotin برای کنترل یا حتی کاهش تشنج بی اثر هستند. این داروها ، به ویژه ترکیبی ، همچنین می توانند عوارض جانبی جدی و غیرقابل پیش بینی ایجاد کنند.

در عوض ، بسیاری از والدین برای کنترل تشنج به درمان های جایگزین متوسل شده اند. از آنجا که به نظر می رسد کتون ها دارای اثر ضد تشنج هستند ، یکی از امیدوار کننده ترین و کم تهاجمی ترین درمان های جایگزین برای تشنج ، رژیم کتوژنیک بوده است.

پزشکان یونان باستان دریافتند که روزه گرفتن باعث کاهش تشنج می شود. در اوایل قرن بیستم ، دانشمندان شروع به مطالعه روزه داری به عنوان درمانی برای صرع کردند. محققان دریافتند که اثر کتوژنیک یک روزه 24 ساعته می تواند ادامه یابد و با رژیم غذایی پرچرب که شامل پروتئین کافی و کربوهیدرات کم است ، حفظ شود.

در طول روزه داری 24 ساعته ، تمام گلوکز موجود در کربوهیدرات ها و قند که به طور معمول بدن را تغذیه می کند ، کاهش می یابد. روزه بدن را مجبور می کند تا چربی ذخیره شده را به عنوان سوخت بدن بسوزاند. این حالت کتوز را ایجاد می کند. اعتقاد بر این است که کتون ها ، محصول جانبی چربی ، دارای ویژگی ضد تشنج هستند. کتونها منبع م effectiveثر و طبیعی انرژی بدن هستند که توسط کبد از اسیدهای چرب تولید می شوند.

در سال 1994 ، جان فریمن ، دکتر ، رژیم غذایی صرع: مقدمه ای بر رژیم کتوژنیک را منتشر کرد. غذاهای کتوژنیک 80 درصد چربی دارند. این بدن را مجبور به سوزاندن چربی در انرژی برای دریافت انرژی می کند و حالت ضد تشنج کتوز را حفظ می کند.

با نظارت دقیق و مناسب ، مشخص شد که رژیم کتوژنیک تشنج را تا دو سوم کاهش می دهد و یک سوم همه کودکانی که داروهای ضد صرع برای آنها بی اثر هستند ، تشنج را از بین می برد. رژیم کتوژنیک یک رژیم سخت است که کنترل و نگهداری آن بسیار دشوار است.

در مرکز کودکان جان هاپکینز ، Eric Kossoff ، MD ، اثرات یک نسخه اصلاح شده از رژیم کتوژنیک را مطالعه کرد ، که اکنون رژیم اصلاح شده اتکینز برای تشنج نامیده می شود. یافته های وی در صرع در سال 2004 منتشر شد. رژیم غذایی اصلاح شده نیازی به ناشتایی اولیه نداشت و هیچ محدودیتی در کالری و مایعات نداشت. این پروتئین نامحدود ، کربوهیدرات بیشتری را مجاز می کند و نیازی به اندازه گیری و وزن دهی دقیق بخش های رژیم کتوژنیک ندارد.

تحقیقات دکتر کسوف با این واقعیت انجام شد که برخی از کودکان پس از تعلیق رژیم کتوژنیک بدون تشنج باقی ماندند. وی همچنین با کشف این موضوع که رژیم کتوژنیک با روش محدود کننده ای کمتر انجام می شد ، بسیار م atثر بود ، اما در کنترل تشنج ها بسیار مثر بود. مادری فرزند خود را با رژیم اتکینز شروع کرد تا او را برای رژیم کتوژنیک محدود کننده آماده کند. او دریافت که تشنج پسرش پس از سه روز ، حتی قبل از شروع رژیم کتوژنیک ، ناپدید شد.

رژیم اصلاح شده اتکینز سرشار از غذاهایی مانند کره ، کره بادام زمینی ، سس مایونز ، روغن ، پنیر ، بیکن ، تخم مرغ ، همبرگر و خامه است. رژیم غذایی باعث اضافه وزن کودکان نمی شود و کودکان دارای اضافه وزن تمایل به کاهش وزن دارند. مکمل های روزانه برای جایگزینی ویتامین هایی که در رژیم غذایی وجود ندارد مورد نیاز است.

اگرچه عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به داروها وجود دارد ، رژیم غذایی اصلاح شده اتکینز برای تشنج می تواند باعث کم آبی بدن ، یبوست و گهگاه عوارض کلیوی و صفراوی شود. عوارض جانبی نیز می تواند در کودکانی رخ دهد که قادر به هضم مقدار زیادی چربی نیستند. مانند تمام درمانها ، ارزیابی اولیه و نظارت دقیق توسط والدین ، ​​متخصص مغز و اعصاب و متخصص تغذیه الزامی است.

محققان دقیقاً نمی دانند که کتون ها چگونه تشنج را کاهش داده و از بین می برند یا چرا رژیم غذایی برای برخی از کودکان کار می کند و نه برای برخی دیگر. محققان به ویژه علاقه مند هستند که برخی از کودکان پس از ترک رژیم غذایی خود بدون تشنج باقی بمانند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، زیرا رژیم اصلاح شده اتکینز فقط از سال 2004 مورد استفاده قرار گرفته است.

ما می دانیم که رژیم اصلاح شده اتکینز برای تشنج ها به همان اندازه موثر ، محدود کننده و بسیار ساده تر از رژیم کتوژنیک است. این یک گزینه درمانی جایگزین کم هزینه با عوارض جانبی کمی است که اغلب در مواردی که همه موارد دیگر شکست خورده عمل می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *