تشکل های دانشجویی عدالت خواه خواستار پیگرد قانونی عاملان حادثه متروپلیس شدند


به گزارش خبرگزاری فارس، 12 تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار محاکمه علنی و برخورد قاطع با عاملان حادثه دلخراش مترو شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای حجت الاسلام محسنی ع
رئیس محترم دادگستری

با سلام و احترام

حادثه تلخ و دلخراش تخریب شهر آبادان منجر به کشته شدن تعداد قابل توجهی از هموطنان و جراحت قلب عده زیادی در کشورمان شد.

ما نیز مانند مردم کشورمان خود را با خانواده های داغدیده برابر می دانیم و دیگر نمی توانیم مواردی را که ریشه های آن آلوده به مدیریت ضعیف و ناکافی و فساد است را تحمل کنیم.

در حال حاضر طبق آمارهای منتشر شده که فقط از شهر تهران است، ۱۲۹ ساختمان فوق‌العاده خطرناک وجود دارد که تاخیر و سهل انگاری لحظه‌ای آنها می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را در پیش روی هموطنان عزیز کلان شهر به بار آورد و به یک چشم به هم زدن تبدیل شود.

سهل انگاری، قصور، تخلف و فعالیت مجرمانه مالک، پیمانکار و شورای شهر، شهرداری، سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاه های مسئول و ذیربط در حادثه اخیر مشهود بوده و بررسی دقیق آن نیازمند طی مراحل تخصصی و در نهایت اقدام به اخذ خودرو می باشد. تصمیمات از نظر قضایی تعیین کننده هستند.

با توجه به اینکه قوه قضائیه موظف است در اماکن عمومی که حقوق عمومی مردم تضییع شده است، عادلانه به مسائل و حوادث برخورد کند. ما از شما می خواهیم که اقدام فوری و برخورد قاطع با مسئولین این حادثه و مجازات ظالمان انجام دهید.. همچنین با توجه به گستردگی این موضوع از جنابعالی تقاضا داریم این پرونده را به طور کامل به اطلاع بزرگان ایران برسانید و این محاکمه را در حضور مردم برگزار کنید تا دلشان تسلی دهد و به عدالت بسپارید، مایه عبرت باشید. این در حالی است که آنها نباید از الان به چنین جنایاتی فکر کنند.
و من الله توفیق هستم.

دادگستری کانون دانشجویان دانشگاه کاشان

مجمع دانشجویان دانشگاه تهران

مجمع دانشجویان دادگستری دانشگاه مازندران

دادگستری کانون دانشجویی دانشگاه بهونار کرمان

دادگستری کانون دانشجویان دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان

مجمع دانشجویی دادگاه دانشگاه قم

انجمن دانشجویان دادگاه های دانشگاه فرهنگیان یزد

دادگستری کانون دانشجویان دانشگاه زابل

انجمن دانشجویان دادگاه دانشگاه یاسوج

جنبش صنفی دانشجویان دانشگاه دامغان

مرکز امام حسن (ع) دانشگاه باهنر کرمان

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.