تشکیل 81 گروه دامپزشکی برای ذبح دام در منازل و خیابان ها در روز عید قربان توصیه نمی شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، مسعود محمدیان مدیرکل دامپزشکی استان تهران صبح امروز و به مناسبت عید سعید غدیر خم در جمع خبرنگاران با اشاره به ذبح دام های آلوده و ذبح ناسالم گفت: شرایط و شیوع تب کریمه کنگو، تب مالتیز و سیاه زخم هشدار داده شد.

وی رعایت توصیه های دامپزشکی در ایام عید سعید قربان را تاثیر بسزایی در پیشگیری از انتقال بیماری های شایع دانست و گفت: کشتار خارج از نظارت دامپزشکی جان شهروندان را به خطر می اندازد بنابراین شهروندان مشارکت نکنند. در برنامه ها دامپزشکان برای مراسم قربانی آماده شوند، در روز عید قربان از دام استفاده شود تا به راحتی از ابتلا به بیماری های شایع پیشگیری شود.

مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران افزود: با هماهنگی انجمن صنفی کشتارگاه های گاو استان، تمامی کشتارگاه ها در روز سعید قربان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به بهره برداری رسیده و آماده ارائه خدمات هستند. .

محمدیان ادامه داد: با هماهنگی انجمن صنفی واحدهای بسته بندی مقرر شد علاوه بر عرضه گوشت بسته بندی شده با برچسب گوشت مخصوص عید سعید قربان در تمامی فروشگاه های چین، به صورت آنلاین با برچسب مخصوص عرضه شود. عید قربان

وی با بیان اینکه 16 مرکز بهداشتی و عرضه دینی دام با همکاری سازمان میادین شهرداری تهران با کمک دامپزشکان آماده خدمت رسانی به مردم تهران هستند، گفت: این مرکز با همکاری سازمان میادین شهرداری تهران آماده خدمت رسانی است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با اشاره به اینکه اداره کل دامپزشکی استان تهران دارای 53 اکیپ سیار، 28 اکیپ ثابت، 161 دامپزشکی، 113 بازرس بهداشتی حصیر و 30 بازرس شرعی از سایر استان ها است، آماده خدمت رسانی است. عید قربان ذبح دام در خانه و خیابان به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا این امر می تواند منجر به آلودگی محیط زیست و افزایش شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شود.

محمدیان تاکید کرد: بهترین پیشنهاد این است که شهروندان قربانی خود را از مراکز بسته بندی تهیه کنند و یا با مراجعه به کشتارگاه ها و مراکز فعال با همکاری شهرداری تهران خطرات بهداشتی خود را به حداقل برسانند.

وی گفت: گوشت شکار قبل از مصرف برای اطمینان از سلامت و پیشگیری از بیماری های شایع از جمله تب خونریزی دهنده سوزاندن سوزاندن آن باید به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شود.شماره تماس. در ادارات و در تهران باید به شماره های 4-44787542، 66591004 یا کد ویژه 1512 ضمیمه شوند.

مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران از جانمایی جایگاه های بهداشتی و شرعی عرضه دام در تهران در روزهای عرفه و عید قربان خبر داد.

1- خیابان پاسداران – بوستان نایاران جنوب فرهنگسرای نیاران
2- بلوار فرهنگ – فرهنگ کو – خیابان مرمالیک – منطقه 2 ضلع شرقی ساختمان شهرداری منطقه 7
3- ضلع شمال شرقی چهارراه شرق گلال در منطقه 7
4- حکیم غرب – اندیشه جنوبی – شهر شاخدار
5-45 متری زرند، خیابان واشقانی فرهانی، منطقه موتور سنگین، منطقه 9
6- انتهای خیابان جیحون – خیابان شهید رنجبر نرسیده به چهارراه – خیابان شهید نوری ضلع شرقی با مرکز معاینه فنی
7- میدان شش – خیابان ری بالاتر از پمپ بنزین نبش خیابان شمشیری
8- دماوند گالی از غرب به شرق بعد از پل خاقانی در انتهای هاشمی گالی روبروی زیتون بستان.
9- خیابان کاخ – خیابان شاه آبادی – کوتسار بلودی – دارای زمین فوتبال
10- ارسطو و تقاطع کوچه های بخشش
11- بعد از پل خیابان شهید از جنوب به شمال خیابان شهید رجایی با ساختمان معاینه فنی خودرو.
12- شهرک استگلال، دکتر عبیدی بلویدی، خیابان دهم، با دسترسی محلی به بزرگراه آزادگان، شمال بستان انرژی
13- سوله واقع در پارکینگ شماره 3 آبشار بستان
14- تابا گالی حکیمیه تهرانپارس با کارخانه تست
15- پوزیشن 1: نرسیده به اتوبان امام رضا بازار گل امام رضا بعد از پاساژ دخانیات – موقعیت 2: جاده خاوران بعد از مرکز برگشت افغان ها شمال استانداری تهران لین کندرا
16- بزرگراه آزادگان زیر احمدآباد مصطفی روبروی پارک آزاد شهر

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.