تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است ، آخرین گزارش در مورد این شهر

تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است ، آخرین گزارش در مورد این شهر


بر اساس آخرین گزارش سالانه دوچرخه سواری از اداره حمل و نقل ، نیویورک در بدترین بیماری همه گیر در سال 2020 ، شاهد افزایش 33 درصدی دوچرخه سواری در طول هفته بود.

در حالی که این گزارش فقط داده های دوچرخه سواری بین ماه های مه و دسامبر از سال 2019 تا می و دسامبر 2020 را مقایسه می کند ، واقعیتی را که بسیاری از نیویورکی ها از تجربیات روی زمین می دانند ، نشان می دهد. کمبود دوچرخه در مغازه های محلی وجود داشت زیرا موتورسواران جدید سعی می کردند به خیابان ها بیایند و با بی میلی و همچنین بی دلیل از حمل و نقل عمومی در بدترین زمان شیوع بیماری همه گیر.

این شهر دوچرخه سواران را که از پل های متعلق به بخش حمل و نقل ، پل های منهتن ، ویلیامسبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی ، و همچنین مسیرهای دوچرخه سواری پارک غرب و خیابان کنت عبور می کردند ، ردیابی کرد. نتایج نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار اضافی در طول بازه زمانی در روزهای هفته و 900.000 دوچرخه سوار در آخر هفته وجود داشته است.

این در حالی است که در شهر شاهد افزایش رانندگی بی پروا نیز هستیم.

با این حال ، هانک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل گفت که با دوچرخه سواران بیشتر در جاده ، این امر باید به افزایش ایمنی جاده نیز منجر شود.

گاتمن می گوید: “این واقعیت که دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود دارد ، و همچنین کارهایی که ما از نظر معماری انجام داده ایم تا آنها را ایمن تر کنیم ، من نمی خواستم چنین احساسی داشته باشم ، تأثیر داشته است.” پنجشنبه گفت “ما قصد داریم کار را ادامه دهیم و بهبود دهیم.”

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار کشته شده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سواران کشته شده در کل سال 2020 است که یک سال بی سابقه بوده است ، از زمانی که دو بلاسیو کار خود را آغاز کرد و Vision Zero را راه اندازی کرد.

از گزارش دوچرخه سواری DOT در شهر

فلش

از گزارش دوچرخه سواری DOT در شهر

بخش حمل و نقل

گروه حمایتی جایگزین های حمل و نقل همچنین خاطرنشان می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده در این سال در برانکس بوده اند.

هدف Vision Zero این است که همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 ، تنها سه سال بعد ، به صفر برساند.

تعداد زیادی از کشته شدگان امسال کارگران تحویل بودند. بر اساس پروژه عدالت کارگری ، امسال حدود 10 کارگر تحویل دوچرخه های الکترونیکی ، دوچرخه و اسکوتر کشته شده اند.

دپارتمان حمل و نقل اصرار داشت که تا آنجا که امکان دارد خطوط دوچرخه محافظت شده نصب شود تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

در سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل مسیرهای دوچرخه سواری محافظت شده و 10.4 مایل به اصطلاح “فضای دوچرخه سواری” را در “مناطق دارای اولویت دوچرخه” یا مکانهایی که تعداد زیادی از دوچرخه سواران کشته می شوند ، مانند برانکس ، نصب کرد.

این شهر امسال 11 مایل دوچرخه محافظت شده نصب کرد و انتظار می رود تا پایان سال در مجموع 30 مایل رانندگی کند. این شهر همچنین امیدوار است 50 مایل خط دوچرخه رنگ آمیزی شده را تا پایان سال 2021 اضافه کند ، اما نمی تواند بگوید که چند خط در این نقطه تکمیل می شود ، با توجه به اینکه در حال حاضر کار در حال انجام است.

این شهر انتظار دارد که تعداد دوچرخه سواری به روند صعودی ادامه دهد.

در حالی که شهر آماری از تعداد افرادی که از خط دوچرخه پل بروکلین تازه نصب شده استفاده نمی کردند در اختیار داشت ، اما توجه داشت که گذرگاه های پل در پل های منهتن و ویلیامزبورگ از زمان نصب کاهش نیافته است. این امر باعث می شود که مقامات شهری بر این باورند که بخش بزرگی از سواران جدید هستند و مسافرانی هستند که هرگز از روی پل سوار نشده اند.

گاتمن گفت که اولویت بعدی وزارت حمل و نقل ، افزودن خط مخصوص دوچرخه سواری در پل کوئینزبورو است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *