تعطیلی کلاس های تقویتی مدارس سیستان و بلوچستان


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در خصوص صدور بالاترین سطح هشدار اقلیمی. در استان، استان با توجه به شدت بارش‌های موسمی در نیمه جنوبی و غربی، کلیه مقاطع تحصیلی طرح پایداری و جبران خسارت آموزش و پرورش در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان به جز شهرستان‌های سیستان، زاهدان، میرجاویه و نصرت آباد از ساعت 13:00 تعطیل خواهند بود. امروز تا اطلاع ثانوی

بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی استان نیمه ابری، نیمه جنوبی و غربی استان تا روز پنجشنبه شاهد بارش های موسمی شدید همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود، بارش باران بسیار شدید، وزش باد موقتی بسیار شدید و تگرگ انتظار می رود.

آبگرفتگی گسترده معابر شهری و روستایی، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها، احتمال تخریب راه ها و پل ها، احتمال آبگرفتگی شهری و آبگرفتگی منازل در مناطق آسیب دیده، صاعقه و وزش باد شدید لحظه ای و افزایش گرد و غبار. برای سیلابی شدن سدها، احتمال آبگرفتگی از استان های غربی را خواهیم داشت.

پرهیز از مسافرت و ماندن در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، جابجایی وسایل راهسازی و غیره به مکان های امن، عدم صعود به ارتفاعات، رانندگی نکردن با وسایل نقلیه و پارک نکردن وسایل نقلیه در کنار درختان کهنسال، تردد غیرضروری اجتناب، حفاظت از محصولات کشاورزی مهم است. .

این در حالی است که در شهرستان های زاهدان و میرجاویه و نواحی مرکزی بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و در شمال استان وضعیت بارش همراه با وزش باد شدید و رعد و برق وجود دارد. از امروز دمای هوا در استان به ویژه نواحی شمالی کاهش محسوسی خواهد داشت. دریای عمان مواج است و تا پایان هفته بر روی دریا رگبار و رعد و برق خواهد بود.

انتهای پیام/3139
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.