تفکیک پنج پیشنهادی که در نظرسنجی ماه نوامبر ظاهر شد

تفکیک پنج پیشنهادی که در نظرسنجی ماه نوامبر ظاهر شد


این تنها رقابت برای انتخاب شهردار نیویورک نیست که در انتخابات نوامبر در حال رای گیری است. همچنین پنج پیشنهاد وجود دارد که در صورت تصویب ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و اصلاح قانونگذاری در آینده را برای قانون گذاران ایالتی مشکل می کند. در حالی که رای دهندگان ملزم به رای دادن به “بله” یا “نه” در مورد همه پیشنهادات نیستند ، رای “بله” در مورد یک پیشنهاد جداگانه به این معنی است که آنها به همه اصلاحات مشمول آن پیشنهاد واحد رای خواهند داد.

برخی از پنج پیشنهاد به روز شده جزئی در قانون اساسی ایالت است در حالی که برخی دیگر پیامدهای مهمی در راه قانونگذاری ایالت و حزب حاکم دارند. در اینجا آنچه قبل از ورود به غرفه رای گیری باید بدانید ، آمده است.

پیشنهاد رای گیری شماره 1: مدرن سازی محدودیت مجدد ایالت

ایالت نیویورک در حال حاضر در حال ترمیم خطوط سنای ایالتی ، مجمع و کنگره است که به عنوان محدودسازی مجدد شناخته می شود. و تنها برای اولین بار در تاریخ ایالت ، این مسئولیت که قبلاً صرفاً به عهده قانونگذار ایالت گذاشته شده بود ، که منجر به شکایت شد ، با کمیسیون مستقل تجدید قوا (IRC) که به تازگی تشکیل شده است تقسیم می شود.

این کمیته 10 نفره-متشکل از چهار نامزد جمهوری خواه ، چهار انتصاب دموکرات ، و دو جمهوری خواه و دو نماینده دموکرات-امسال برای اولین بار پس از رای گیری در همه پرسی 2014 در مورد قانون اساسی ایالت ، ملاقات کردند. از آن زمان ، نقشه سازان دو پیشنهاد نقشه ارائه کرده اند که هدف آن از حفظ محدوده مجدد عاری از سیاست را تضعیف کرده است. IRC اکنون پس از انتشار اعشاری ارقام جدید سرشماری ایالات متحده در حال ترسیم مجدد آن خطوط است.

اما اکنون ، بر اساس پیشنهاد رای گیری 1 ، دولت می خواهد تغییراتی در نحوه کار کمیسیون ایجاد کند. پیشنهاد رای گیری از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا قانون ایالت را می توان به موارد زیر به روز کرد:

  • لغو این قانون که کمیته به مدیران اجرایی متشکل از یک نفر که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یک نفر از طرف کمیسیونرهای دموکرات منصوب شده اند ، لغو می شود.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر مدیران اجرایی دارد ، این قانون پیشنهادی هیچ تاثیری بر روند محدودسازی مجدد فعلی نخواهد داشت. اما ممکن است تا یک دهه آینده ، زمانی که انتظار می رود کمیته دوباره ملاقات کند ، تاثیری داشته باشد ، و این امکان را برای انتخاب مدیران عامل مشترک توسط همان حزب باز می کند. این امر ظاهر یک فرد دو حزبی را بیشتر از بین می برد و مأموریت کمیسیون را در حفظ فرآیند نقشه سازی عاری از سیاست تضعیف می کند.
  • برنامه را کوتاه کنیدبه قانونگذار ایالتی می تواند نقشه های مجدد را تصویب کند ، یا آنها را رد کرده و برای تلاش دوم به کمیسیون برگرداند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت ها تغییر می کند و مدت زمان ارسال مجدد نقشه ها دو هفته کوتاه می شود. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه ها را رد کند ، قانونگذاران می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند ، که باید توسط نمایندگان و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد برای یک جدول زمانی فشرده به عنوان ایجاد سناریویی تفسیر شد که در آن کمیسیون کمی فرصت خواهد داشت تا در مورد نقشه ها به توافق برسد و به قانونگذار ایالت اجازه دهد نقشه های خود را ایجاد کند.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز راهی برای قانونگذار ایالت تلقی شده است تا این نقشه ها را به موقع در اختیار کاندیداها قرار دهد تا جمع آوری امضا برای رای گیری اولیه را در ماه ژوئن آغاز کنند. طبق پیشنهاد ، ده سال دیگر ، نقشه ها باید بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه در ایالت نیویورک در تقسیم مجدد حساب می کنند فقط در صورتی که اداره سرشماری تصمیم بگیرد که آنها را در سرشماری خود شامل نشود-از جمله افراد غیر شهروند و کسانی که در رزروهای بومی آمریکا زندگی می کنند ، که در حال حاضر از آنها به عنوان “خارجی” یاد می شود. در حالی که این پیشنهاد قبلاً در قوانین ایالتی است ، اما در قانون اساسی ایالت وجود ندارد ، که حفاظت کمتری از آن می کند. این پیشنهاد همچنین عبارت “خارجی ها” را حذف می کند.
  • اگر 7 نفر از 10 کمیسیونر نقشه ها را تأیید کردند ، به اصطلاح “اکثریت ساده” قانونگذاران مجلس و سنا اجازه دهید نقشه های استان را تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، قانون تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذاران است ، آستانه ای که به عنوان “اکثریت مطلق” شناخته می شود ، در صورتی که مجلس و سنا تحت کنترل یک حزب (که در حال حاضر در آن هستند) باشند. این امر پیامدهای گسترده ای دارد زیرا حزب حاکم می تواند نقشه های منطقه را بدون کمک زیادی از حزب اقلیت حرکت دهد و احتمال دستکاری را باز می گذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان در زندان توسط محل نگهداری آنها محاسبه نمی شود ، بلکه آخرین آدرس خانه آنها مشخص می شود. این بدان معناست که یک ساکن شهرستان راکلند که در مرکز اصلاحات کلینتون در شهرستان کلینتون بازداشت شده است ، ساکن شهرستان راکلند شمرده می شود. این حکم می تواند منجر به افزایش جمعیت در انتهای جنوبی شهر نیویورک شود که می تواند منجر به منابع بیشتر شود. در حالی که این مقررات در قانون ایالتی است ، در قانون اساسی وجود ندارد و بنابراین در مورد تغییر مجدد کنگره اعمال می شود.
  • تعداد مناطق ایالتی مجلس سنا را به 63 محدود کنیدبه شکل کنونی به جای 50 مورد در قانون اساسی فعلی.
  • لغو بند موسوم به “ممنوعیت مرزی”به به نحوی که وجود دارد ، نقشه سازان می توانند مرزهای استان را ایجاد کنند که منطقه شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری جدا می کند. این امر منجر به دستکاری شدید محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک اوزون جنوبی در کوئینز شد و آنها توسط هفت شهرستان گروه نمایندگی نمایندگی شدند. قانون پیشنهادی یک مقررات سختگیرانه تر ایجاد می کند که از نقشه کشان جلوگیری می کند تا مرزهای منطقه را در مرکز یک محله قرار دهند و قدرت را کاهش دهند.

پیشنهاد رای گیری 2: شرایط محیط زیست پاک

پیشنهاد متمم این خط را به منشور حقوق ایالت اضافه می کند: “هر کس حق دارد هوا ، آب و محیط سالم را تمیز کند.” با این حال ، این پیشنهاد مبهم است که اگر دولت نتواند این ضمانت نامه را به نیویورکی ها ارائه دهد ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی مانند شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه حمایتی که از حفاظت بیشتر محیط زیست حمایت می کند ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م toثر برای اطمینان از یک محیط سالم استقبال می کنند. این گروه در بیانیه ای که برای حمایت از قانون در وب سایت خود قرار داده است “ابزار مهمی برای پاسخگویی به دیگران” است و آنها به اصلاحات مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شده و منجر به حفاظت بیشتر از محیط زیست می شود اشاره کردند.

با توجه به جزئیات پیشنهادی که توسط اتحادیه زنان رای دهندگان ارائه شده است و مزایا و معایب چنین پیشنهادی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند “انعطاف پذیری بالایی برای دادگاه های نیویورک در تفسیر و اعمال مقررات داشته باشد. جزئیات بیشتر در مورد اجرای قانون ، تعاریف ، وظایف و تعهدات مربوط به حقوق زیست محیطی مورد نیاز است. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی Environmental Advocates NY ، که کمپین را برای پیشبرد پیشنهاد در سال 2017 رهبری کرد ، به Gothamist/WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که “هماهنگ با ساختارهای سازمانی موجود” عمل کند.

یوانوویچ گفت: “دیگر بحث کنترل آلودگی نیست ، بحث جلوگیری از آلودگی است.”

پیشنهاد رای 3: دوره ثبت نام رای گیری را ده روز کوتاه کنید

این پیشنهاد شرط ثبت نام برای رای دهی حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت را حذف می کند. سپس قانونگذار ایالتی باید قوانینی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید. این می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد رای گیری 4: درخواست رای های غایب بدون دلیل

در حال حاضر ، تنها راه برای اخذ رأی غیابی این است که اعلام کنید بیمار یا معلول نیستید تا به محل اخذ رای برسید ، یا اینکه در شهرستان محل ثبت نام خود برای رای گیری در روز انتخابات نیستید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد بدون نیاز به توضیح ، رأی غیابی بگیرید. اما درست مانند پیشنهاد رای گیری 3 ، گام بعدی مستلزم تصویب قانون ایالتی از قانونگذار ایالت است.

اندرو کوئومو فرماندار سابق موقتاً یک رای بدون دلیل را به دلیل همه گیری ایجاد کرد ، اما پیشنهاد رای 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی اضافه می کند. این نتیجه می تواند باعث شود رای های غایب معاملات را در مورد بسته شدن انتخابات خراب کند ، همانطور که در رقابت های اولیه شهرداری شاهد بودیم.

پیشنهاد رای گیری 5: صلاحیت دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی شهر نیویورک در حال حاضر می توانند دعاوی حداکثر تا 25000 دلار را بشنوند و از سال 1983 تصمیم گیری کنند ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد تا دو برابر سقف کنونی پرونده ها را بشنوند و تصمیم گیری کنند.

در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد ، از حجم کار تحمیل شده به قضات در دادگاه عالی ایالتی می کاهد. مزیت اضافی شما این است که مدت زمان کمتری منتظر می مانید تا پرونده شما در دادگاه مدنی شهر نیویورک رسیدگی شود تا در دادگاه عالی ایالتی ، که اغلب تحت فشار است. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی ایالتی رسیدگی شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *