تماس تلفنی بایدن و زلنسکی/ سیوانیان: بایدن حمله روسیه را نهایی خواند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کاخ سفید بامداد جمعه اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود تماس تلفنی داشته است.

در این بیانیه آمده است: بایدن بر آمادگی ایالات متحده و متحدان و شرکای آن برای پاسخ قاطع در صورت تجاوز بیشتر روسیه به اوکراین تاکید کرد. وی بر تعهد ایالات متحده به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

بایدن درباره کمک های آمریکا به اوکراین گفت: «ایالات متحده سال گذشته بیش از نیم میلیارد دلار کمک های توسعه ای و بشردوستانه به اوکراین ارائه کرد و در حال بررسی حمایت های کلان اقتصادی بیشتر برای کمک به اقتصاد اوکراین در میان فشارهای زیاد است». ارتش.”

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «بایدن اظهار داشت که اگرچه اعضای خانواده کارمندان سفارت آمریکا را ترک کرده اند، اما سفارت در کیف همچنان باز و کاملاً فعال است». دو طرف با تاکید بر این اصل که “بدون اوکراین هیچ چیزی در اوکراین وجود نخواهد داشت”، تلاش های دیپلماتیک برای هماهنگی امنیت اروپا را مورد بحث قرار دادند.

بر اساس این بیانیه، بایدن همچنین بر حمایت آمریکا از تلاش‌ها برای حل مناقشه نرماندی تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که پایبندی مجدد طرفین به مفاد آتش‌بس ژوئیه 2020 در 26 ژانویه به کاهش تنش‌ها و افزایش اجرای توافق‌نامه مینسک کمک کند. .

با این حال، یک مقام ارشد دولت اوکراین در مصاحبه با سیانان جزئیات بیشتری درباره این تماس تلفنی ارائه کرد.

این مقام اوکراینی ناشناس به نقل از متیو چنس، خبرنگار سیانان گفت: “بایدن به زلنسکی گفت که حمله روسیه در صورت فراهم شدن شرایط نهایی خواهد شد.” بایدن گفت: «روسیه تلاش خواهد کرد کیف را اشغال کند و از زلنسکی خواسته است برای این کار آماده شود.

نماینده آمریکا در سازمان ملل صبح روز جمعه همچنین خواستار تشکیل جلسه علنی شورای امنیت درباره اوکراین در روز دوشنبه شد. (جزئیات بیشتر)

حدود دو ماه پیش، رسانه‌های آمریکایی شروع به جاسوسی از احتمال حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری کردند که باعث تشدید تنش‌ها در شرق اروپا شد. روسیه به شدت این اتهامات را رد کرد، اما اصرار داشت که ادامه آتش توپخانه نیروهای اوکراینی علیه منطقه خودمختار روسی زبان واکنش مسکو را برانگیزد.

به منظور کاهش تنش بر سر اوکراین، مسکو پیشنهاداتی را برای تضمین امنیت غرب برای روسیه ارائه کرد، از جمله عدم گسترش ارتش ناتو به مرزهای این کشور و خروج نیروهای ناتو از منطقه. هفته گذشته، نماینده روسیه با همتایان خود در ایالات متحده و ناتو برای گفتگو در مورد این پیشنهادها دیدار کرد، اما در نهایت غرب آنها را رد کرد.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

رژیم لاغری سریع