تنوع در تمرینات سه گانه می تواند به کاهش وزن شما کمک کند

تمرین برای ورزش سه گانه و رقابت در آن یک راه عالی برای کمک به کاهش وزن است. ورزش سه‌گانه شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دویدن است. شرکت‌کنندگان هر مرحله از رویداد را با شروع شنا و پایان دادن به پا به پایان می‌رسانند. فاصله هر پا متفاوت است. رویدادهای بسیار کوتاهی برای ورزشکاران تازه کار و رویدادهای طولانی‌تری وجود دارد که برای ورزشکاران آماتور و حرفه‌ای با شرایط مناسب ایده‌آل هستند. رویدادهای معمولی سه‌گانه شامل مسابقات سرعت، مسابقات مسافت المپیک و مسابقات راه دور مرد آهنی است. مسابقات اسپرینت فواصل مشخصی ندارند و ممکن است از یک دوره به دوره دیگر متفاوت باشند. مسافت های سه گانه المپیک مسافت 1.5 هزار شنا، 40 هزار دوچرخه و 10 هزار دوی است و مسافت های سه گانه مسافت ایرونمن 2.4 مایل شنا، 112 مایل دوچرخه و 26.2 مایل دوی است. این مقاله به این موضوع می‌پردازد که چگونه ورزشکاران سه‌گانه به دلیل تمرینات متقابل و کار سرعتی که به آنها کمک می‌کند برای ورزش‌های سه‌گانه آماده شوند، از متابولیسم بهبود یافته لذت می‌برند. در حالی که اطلاعات این مقاله بینشی در مورد نوع تمرین سه گانه که به بهترین شکل کاهش وزن را تسهیل می کند، ارائه می دهد، قبل از شروع برنامه تمرینی یا مصرف مکمل ها حتما با پزشک خود مشورت کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که به اندازه کافی برای انجام این نوع تمرینات تناسب اندام دارید و هر مکملی که مصرف می کنید با داروهای تجویز شده تداخلی نخواهد داشت.

تمرین متقاطع متابولیسم شما را بالا نگه می دارد

یکی از دلایل کلیدی که تمرین برای ورزش سه گانه روش موثری برای کاهش وزن است، تمرینات متقاطع است که برای آماده شدن برای مسابقات ضروری است. دوچرخه سواران معمولاً در طول مسابقه صرفاً روی دوچرخه سواری تمرکز می کنند، در حالی که شناگران یا دوندگان نیز تقریباً به طور انحصاری روی ورزش انتخابی خود تمرکز می کنند. با این حال، از آنجایی که ورزش سه‌گانه شامل هر سه این ورزش‌ها می‌شود، ورزشکاران سه‌گانه باید در طول فصل مسابقه روی تمرین برای هر سه رشته تمرکز کنند. اگر برای ورزش سه‌گانه تمرین کنید، در حالی که خود را برای شنا، دوچرخه‌سواری و دویدن آماده می‌کنید، از مزایای تمرینات متقاطع لذت خواهید برد.

به عنوان بخشی از تمرینات ورزش سه گانه، تمرین برای یک رویداد دوچرخه سواری استقامتی مانند یک قرن سواری را در نظر بگیرید. یک قرن راید یک دوچرخه سواری 100 مایلی است و اکثر شرکت کنندگانی که قصد شرکت در این نوع رویدادها را دارند، اکثریت قریب به اتفاق، اگر نگوییم تمام زمان تمرین خود را صرف دوچرخه سواری می کنند تا برای این رویداد آماده شوند. در حالی که این ممکن است در ابتدا برای اهداف کاهش وزن شما مفید باشد، با عادت کردن بدن به برنامه تمرینی شما، هر بار که دوچرخه سواری می کنید کالری کمتری می سوزانید. این به دلیل بهبود کارایی عضلات است. این راندمان برای بهبود عملکرد و سلامت قلب و عروق شما ایده آل است، زیرا با کارآمدتر شدن ماهیچه ها، به سوخت کمتری نیاز دارند، اما در نتیجه کاهش وزن شما به شدت کاهش می یابد و ممکن است از روال تناسب اندام خود ناامید شوید.

حالا تمرین برای ورزش سه گانه را در نظر بگیرید. شما باید خود را برای کامل کردن پاهای شنا، دوچرخه و پاهای مسابقه آماده کنید. در نتیجه، احتمالاً زمان تمرین خود را بین سه رشته تقسیم می کنید تا اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی برای رویداد آماده شده اید. با تمرینات متقابل و آماده سازی خود برای سه رویداد مختلف، از کارآمدی بیش از حد عضلات خود جلوگیری می کنید. این باعث افزایش قابل توجه متابولیسم در طول و بعد از هر جلسه تمرین می شود. این افزایش متابولیک به شما کمک می کند تا زمانی که برای ورزش سه گانه تمرین می کنید، وزن خود را کاهش دهید.

سرعت کار همچنین می تواند متابولیسم را افزایش دهد

اگر در حال تمرین برای اولین ورزش سه گانه خود هستید، احتمالا یک مسابقه دوی سرعت یا مسافت المپیک را انتخاب خواهید کرد. این مسابقات به طور قابل توجهی طولانی تر از ورزش های سه گانه راه دور مرد آهنی است که بسیاری از مردم آن را با این ورزش مرتبط می دانند. رویدادهای کوتاه‌تر از این قبیل برای ورزشکاران مبتدی که امیدوارند وزن کم کنند و از شرکت در یک ورزش رقابتی لذت ببرند ایده‌آل است. Danskin حتی میزبان یک سری مسابقات سه‌گانه مسافت سرعت برای زنان به طور کامل برای تشویق شرکت در ورزش سه‌گانه است. برای اطلاعات بیشتر در مورد سری Danskin Triathlon، به آدرس زیر مراجعه کنید: [http://www.danskin.com/triathlon/triathlon.html].

از آنجایی که احتمالاً برای یک رویداد کوتاه تر تمرین خواهید کرد، احتمالاً برخی از تمرینات اینتروال را نیز در جلسات تمرین شنا، دوچرخه و دویدن خود قرار خواهید داد. تمرینات اینتروال اساساً شامل دوی سرعت کوتاه با دوره‌های ریکاوری است که در آن شنا، دوچرخه‌سواری یا دویدن با سرعت متوسطی انجام می‌شود که اجازه می‌دهد ضربان قلب شما به سطح قابل کنترل‌تری یعنی تقریباً ۵۰ تا ۶۰ درصد حداکثر ضربان قلب شما بازگردد. در طول فواصل دوی سرعت، شما نزدیک به 90 درصد از حداکثر ضربان قلب خود کار خواهید کرد. حداکثر ضربان قلب شما تقریباً با کم کردن سن شما از 220 محاسبه می شود. با این حال، راه های موثرتری برای تعیین این عدد وجود دارد و اگر از عدد تعیین شده از فرمول اصلی راضی نیستید، ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید. اگر صاحب یک مانیتور ضربان قلب با ویژگی های پیشرفته هستید، ممکن است شامل یک تست تناسب باشد تا به شما در تعیین این عدد کمک کند. در حالی که با شدت بالاتر تمرین می کنید، متابولیسم شما هم در طول جلسه تمرین و هم بعد از آن به شدت افزایش می یابد. این افزایش متابولیسم می تواند به کاهش وزن کمک کند.

برای بالا نگه داشتن متابولیسم، رژیم غذایی خود را تکمیل کنید

در حالی که تمرینات سه گانه می تواند به بالا نگه داشتن متابولیسم شما کمک کند، رژیم غذایی شما نیز می تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد. انتخاب‌های عاقلانه‌ی تغذیه‌ای مانند انتخاب میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل به جای غذاهای فرآوری‌شده و گنجاندن مکمل‌ها در رژیم غذایی می‌تواند متابولیسم شما را بهبود بخشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد Meltorin، یک مکمل افزایش دهنده متابولیسم که می تواند به شما در دستیابی به اهداف کاهش وزن خود کمک کند، به http://www.Meltorin.com مراجعه کنید.