توافق ایران و قزاقستان/ ادامه اجرای ترانزیت خودرو در بندرلنگ از مرز 40 هزار خودرو در سال جاری + عکس و فیلم


قاسم عسکری نسب مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگ و غرب هرمزگان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس درباره حجم تردد خودروها در چهارمین ماه سال 1401 توضیح داد: عواملی مانند افزایش کشتی ها 40 هزار خودرو از مرز عبور کردند. در بندرلنگ کاهش ساعت تخلیه، کاهش زمان سرویس شناورها، کاهش بوروکراسی و تسریع در ترخیص خودروها.

وی تصریح کرد: لانگ پورت که سابقه تاریخی در زمینه حمل و نقل بار و خودرو دارد، در سال های اخیر به 23 شرکت حمل و نقل بین المللی از بندر رشید امارات و الرویس قطر به کشورهای آسیای میانه خدمات رسانی کرده است. زیر ساخت. کشورها، کشورهای اوراسیا و اقلیم کردستان فعال هستند و از زمان انعقاد تفاهم نامه همکاری با قزاقستان، ورود وسایل نقلیه ترانزیتی به این بندر افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگ و غرب هرمزگان، بیش از 130 هزار خودرو از بندرلنگ توسط 20 هزار دستگاه تریلر یا کامیون به مقاصد فوق الذکر جابجا می شود.

وی پیش بینی کرد: با روند افزایشی تردد خودروها در چهار ماهه نخست سال جاری با نرخ رشد 12 درصدی، این بخش دور از انتظار نیست که تا پایان سال شاهد چرخش آماری باشیم.

انتهای پیام/ 3728
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.