Red Balloon Foundation giving children who require neurological rehabilitation, a chance at beating the odds.

توانبخشی عصبی: موسسه ای که به کودکان فرصت می دهد


آنتوانت هاروی مشتاقانه منتظر فارغ التحصیلی پس از سه سال تحصیل در درمان های عصبی جایگزین بود که پسرش یک ماه قبل از سه سالگی درگذشت.

ماکسیم با عفونت شدید متولد شد که اکسیژن را از او سلب کرد. تشخیص داده شد که او مبتلا به دیستونی حاد و اختلال بینایی قشری (CVI) است.

هاروی می گوید بارداری اش بدون عارضه بوده است اما در هفته 38 ، حرکت پسرش متوقف شده بود ، که منجر به سزارین اورژانسی (سزارین) شد.

مادرش توضیح داد: “هنگامی که به دنیا آمد ، او به بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) منتقل شد زیرا او به درستی تنفس نمی کرد و متورم شده بود.”

او افزود: “بنابراین ، وی را آزمایش کردند و به نظر می رسد او 10 هفته قبل از تولد دچار عفونت سیستم عصبی شده بود. این بیماری تشخیص داده نشد و در آن 10 روز ، باعث آسیب مغزی شد.”

به والدین جدید گفته شد که پسر هفت روزه آنها فلج مغزی دارد و مغز او به اندازه نوزاد متولد شده در هفته 28 است.

فلج مغزی چهارسر نوعی فلج مغزی است که به این معنی است “عدم استفاده از کل بدن.این بیماری از سه نوع فلج مغزی اسپاستیک شدیدترین است و با عدم توانایی در کنترل و استفاده از اندام و بدن مشخص می شود.

گزینه های جایگزین

بنابراین جستجوی هاروی برای یافتن راه هایی برای کمک به ماکسیم در بهترین و راحت ترین زندگی ممکن آغاز شد.

هاروی گفت: “ما منابع معمول موجود مانند فیزیوتراپی و همچنین شروع گفتاردرمانی زودتر را در اختیار داشتیم. ما همه این کارها را انجام دادیم ، اما احساس کردیم او پاسخ نمی دهد و از جلسات چندان لذت نمی برد.”

آنها هنگام بررسی گزینه های جایگزین توانبخشی عصبی ، NeuroMovement را کشف کردند – روشی که در ایالات متحده تاسیس شد و از اصول پلاستیسیته مغز استفاده می کند. خانواده برای درمان به ایالات متحده رفتند و ماکسیم به خوبی پاسخ داد.

هاروی می گوید: “او تنها چهار ماه داشت که شروع کرد ، اما بسیار بهتر از درمان معمول پاسخ داد و به دلیل اینکه آنها روی مغز متمرکز هستند نه بدن ، به ما جواب داد.”

NeuroMovement

روش Anat Baniel Method (ABM) NeuroMovement در آن زمان در آفریقای جنوبی در دسترس نبود. هارویز با چند خانواده دیگر نیروهای خود را برای آوردن تمرین کنندگان از ایالات متحده به SA متصل کرد.

پیج ، بهترین دوست ماکسیم ، نیز فلج مغزی چهارقلو و CVI داشت. بنابراین دو مادر برای آموزش ABM ثبت نام کردند تا درمان برای سایر کودکان در SA در دسترس باشد.

“ما تصمیم گرفتیم برای انجام آموزش NeuroMovement به ایالات متحده سفر کنیم. ما حدود سه سال این کار را برای کسب مدرک اولیه انجام دادیم و سپس ماکسیم یک ماه قبل از فارغ التحصیلی من فوت کرد. او از نارسایی کلیه رنج می برد. آن روز صبح ما او را به بیمارستان بردیم. هاروی گفت ، متأسفانه قلب او به دلیل خونریزی داخلی متوقف شده بود.

به Maxim و همکاران ادامه دهید

او ادامه داد: “هیچ کاری نمی توانستند برای او انجام دهند ، و آنها نتوانستند او را زنده کنند. این شوک بزرگی بود ، اما من تصمیم گرفتم تمرینات خود را ادامه دهم تا بتوانم به بچه های دیگر کمک کنم و به مردم بیشتری کمک کنم تا بفهمند که وجود دارد. به فرزندان خود امیدوارند ، هر چقدر هم که خطرناک باشد. “آسیب مغزی ، آنها می توانند کار بهتری انجام دهند و می توانند بهترین کار را انجام دهند.”

بدین ترتیب بنیاد بالون قرمز متولد شد. از دو روش برای کمک به کودکان مبتلا به فلج مغزی استفاده می شود. اولین روش CVI است که در آن ارزیابی بینایی عملکردی انجام می شود تا مشخص شود کودک دارای چه نوع ویژگی های CVI است. 10 ویژگی CVI وجود دارد که شامل ترجیحات رنگ ، نیاز به حرکت برای مشاهده عنصر و تأخیر بصری است.

هاروی توضیح داد که چگونه می توان به والدین دیگر آموزش داد که به فرزندان خود کمک کنند.

“بر اساس ارزیابی کودک ، ما به والدین کمک می کنیم که چگونه می توانند محیطی را در خانه ایجاد کنند که در آن بتوانند فرزندان خود را ببینند. ما برنامه های مداخله ای ایجاد می کنیم و به آنها می آموزیم که از چه چیزهایی می توانند با فرزندان خود استفاده کنند ، کجا آنها را نگهداری کنند. هاروی گفت. با آنها.

بیدار شدن مغز

دومین تکنیک مورد استفاده ABM NeuroMovement است. این روش از حرکت به گونه ای استفاده می کند که توانایی قابل توجه مغز را در ایجاد ارتباطات جدید و امکانات جدید بیدار می کند.

“با روشهای توانبخشی عصبی مانند NeuroMovement ، آنچه ما انجام می دهیم استفاده از لمس برای برقراری ارتباط با سیستم عصبی فرد است تا به مغز کمک کند کار خود را بهتر انجام دهد. این بسیار متفاوت از فیزیوتراپی است که در آن شما عضلات خود را دراز می کنید و سعی می کنید بدن را به طریقی خاص کار کنید. Sundstrom گفت. “ما در تلاش هستیم تا مغز را به طور خودکار وادار به عملکرد بدن کند.”

ساندستروم ، که همچنین یک پزشک ABM NeuroMovement در بنیاد بالون قرمز است ، گفت که درمان معمولی برای دخترش پیج و خودش بسیار دردناک بود. دختر کوچولو ناراحت می شد ، سفت می شد و شروع به گریه می کرد ، بنابراین دیدن تری برای مادر برای تری بسیار دشوار بود.

عزیزم متفاوت

“هنگامی که او درمان خود را در آمریکا آغاز کرد ، من او را تغییر دادم. این اولین باری بود که می دیدم او واکنش نشان می دهد ، ناراحت نمی شود و علاقه مند می شود. در کودکی ، او ساعت ها گریه می کرد و ناراحت و ناراضی بود. Sundstrom گفت: “هنگامی که او شروع به درمان کرد ، شخصیت او آرام شد.” “ما شروع به دیدن شخصیت او کردیم ، او یک بچه خوشحال بود.

تا کنون ، از طریق کمکهای مالی و فروش عروسک طلایی آنها “Skapie” ، این بنیاد توانسته است به چندین کودک کمک کند تا توانبخشی عصبی از جمله ABM NeuroMovement Intensives و همچنین ارزیابی CVI را برای 13 کودک از بیمارستان عمومی Joburg و بیمارستان Cape Red Cross انجام دهند. شهر. آنها همچنین قادر به برگزاری کارگاه هایی برای آموزش والدین ، ​​مراقبین و درمانگران در مورد CVI بوده اند. اخبار سلامت الکترونیکدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *