مردی غده تیروئید کنار گردن خود را در منزل خود چک می کند. افراد مبتلا به دیابت اغلب اختلالات تیروئید را تجربه می کنند.در پینترست به اشتراک بگذارید
مریداو/گتی ایماژ

سه دهه پیش، روزی کدام ممکن است نوجوان بودم، این خواب آلودگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید توقف خوردگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید خشکی منافذ و پوست بود کدام ممکن است برای اولین بار به ممکن است هشدار داد کدام ممکن است مشکلی موجود است. 9 ساده دیابت نوع 1 (T1D)، از ممکن است در آن نقطه نزدیک به حداقل یک دهه همراه خود آن مسکن می کردم.

9، این علائم خاص بود.

ممکن است منصفانه غده به خوانایی عظیم شده همراه با گردنم داشتم، آنقدر متورم شده بود کدام ممکن است وقتی سرم را برگرداندم درد داشت. منافذ و پوست خشک خشن را انتخاب کنید و انتخاب کنید تقریباً پوسته پوسته بود، به منظور که لوسیون هر دو مرطوب کننده بی اثر بود.

را انتخاب کنید و انتخاب کنید ممکن است اجتناب کرده اند خستگی مداوم مبارزه کردن می بردم، فرم خستگی گیر کرده در ملاس کدام ممکن است وقتی قند خون خواهید کرد a فوق العاده بالا است – حتی روزی کدام ممکن است اینطور نبود. اجتناب کرده اند دوم‌ای کدام ممکن است صبح اجتناب کرده اند خواب بیدار شدم، بافت خستگی می‌کردم را انتخاب کنید و انتخاب کنید نمی‌توانستم در کل روز با بیرون خواب هر دو کانون اصلی روی کارهای آسان کار کنم. را انتخاب کنید و انتخاب کنید فایده ای نداشت کدام ممکن است در آن زمان ها، درجه گلوکز ممکن است در در همه جای مکان بود را انتخاب کنید و انتخاب کنید باعث خستگی تا حد زیادی می شد.

صادقانه بگویم، همه عامل به سختی دلهره آور است بود، از نمی‌توانستم انگشتم را روی این بگذارم کدام ممکن است چگونه قابل دستیابی است همه این علائم به به نظر می رسد نامرتبط به هم گره بخورند.

چون آن است خاص شد، همه سیگنال‌هایی بودند کدام ممکن است غده تیروئید کودک نوپا در گردن ممکن است {به درستی} کار نمی‌تنبل – کدام ممکن است باعث مجموعه‌ای اجتناب کرده اند علائم می‌شود کدام ممکن است به سادگی نادیده گرفته می‌شوند هر دو جدی تر می‌شوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود سایر بیماری‌ها خطا می‌شوند. خوشبختانه، چیزی کدام ممکن است بعد اجتناب کرده اند آن برای ممکن است به اینجا رسید تجزیه و تحلیل مناسب بود کم کاری تیروئید، کدام ممکن است در اصطلاح عامیانه نشان می دهد که غده ممکن است به ابعاد کافی هورمون تیروئید می خواست برای مدیریت متابولیسم ممکن است را ساخت نمی شود.

همه اینها روزی {اتفاق افتاد} کدام ممکن است ممکن است حدوداً 15 ساله بودم. زمان خوبی برای مشکلات هورمونی اضافی نیست، اگرچه حدس می‌زنم به هیچ وجه زمان خوبی برای هر نوع تشخیصی {وجود ندارد}، مناسب است؟

همراه خود ملاحظه به ماه سراسری اعلان اجتناب کرده اند تیروئید در ژانویه، زمان خوبی برای صحبت با توجه به محبوبیت علائم است، را انتخاب کنید و انتخاب کنید بدست آمده معامله با ممکن است تمایز را برای همه زمانها بیشتر را انتخاب کنید و انتخاب کنید شادتر برای اشخاص حقیقی تحت تأثیر دیابت (PWDs) کدام ممکن است بیشتر اوقات دچار مسائل تیروئیدی هستند، تحمیل تنبل. در کنار همراه خود مشکل های مدیریت گلوکز آنها.

چه مشکلی در غده تیروئید خواهید کرد موجود است؟

غده تیروئید واقع در گردن
magicmine/Getty Images

تیروئید منصفانه غده پروانه ای تعیین کنید کودک نوپا است کدام ممکن است در وسط گردن خواهید کرد مسکن می تنبل. این بخشی اجتناب کرده اند سیستم غدد داخل ریز هیکل است، جایی کدام ممکن است دیابت نیز در آن ساکن است.

یکی اجتناب کرده اند وظایف بی نظیر تیروئید مدیریت متابولیسم هیکل همراه خود ساخت 2 هورمون تیروئید است: T3 را انتخاب کنید و انتخاب کنید T4. تیروئید پرکار ممکن است باعث کاهش چند پوند، ضربان روده ها فوری را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر علائمی شود کدام ممکن است آرم می دهد هیکل خواهید کرد به سختی بیش اجتناب کرده اند حد در جاری حرکت است.

کم کاری تیروئید ممکن است بافت تنبلی در خواهید کرد تحمیل تنبل را انتخاب کنید و انتخاب کنید باعث افزایش وزن را انتخاب کنید و انتخاب کنید کندی ضربان روده ها شود. اساساً، تعادل خالص هیکل خواهید کرد تنبل تبدیل می شود.

مشکلات تیروئید a فوق العاده غیرمعمول نیست. به مشاوره افسران، به همان اندازه 59 میلیون آمریکایی ضرر تیروئید دارند را انتخاب کنید و انتخاب کنید تقریباً همه آن را نمی دانند (مثلا پیش دیابت). این بیماری به قدری فشرده است کدام ممکن است اپرا چندین سال پیش با توجه به آن صحبت می کرد.

ملاحظه داشته باشید کدام ممکن است “بیماری تیروئید” به معنای واقعی کلمه هستند منصفانه اصطلاح چتر برای چندین بیماری مختلف است کدام ممکن است ممکن است این غده را خرس تاثیر قرار دهد، اجتناب کرده اند جمله:

 • کم کاری تیروئید
 • پرکاری تیروئید
 • بیماری شخصی امنیت تیروئید
 • گواتر (عظیم شدن غده تیروئید)
 • تیروئیدیت
 • بیشتر سرطان ها تیروئید

آنهایی اجتناب کرده اند ما کدام ممکن است همراه خود دیابت مسکن می کنند تا حد زیادی کشف نشده مشکلات تیروئید هستند را انتخاب کنید و انتخاب کنید دختران تا حد زیادی اجتناب کرده اند پسرها تمایل هستند (با این حال این اشخاص حقیقی قابل مقایسه با ممکن است را مستثنی نمی شود).

تحقیقات آرم میدهد این 2 اختلال ارتباط نزدیکی همراه خود هم دارند. دیابت {به خودی خود} باعث مشکلات تیروئید نمی شود، با این حال {افرادی که} دارای بیماری خودایمنی هستند به طور خودکار کشف نشده خطر ابتلا به سایر بیماری های مرتبط هستند.

اشخاص حقیقی تحت تأثیر T1D، نوع خودایمنی، به طور قابل توجهی کشف نشده خطر ابتلا به 2 نوع بیماری خودایمنی تیروئید هستند: تیروئید بیش سرزنده (بیماری گریوز) هر دو تیروئید کم کار (بیماری هاشیموتو).

برای ممکن است به تعیین کنید کم کاری تیروئید بود. ممکن است تنها نیستم، چون آن است آمار آرم می دهد اجتناب کرده اند هر 100 آمریکایی 5 نفر همراه خود این شرایط مسکن کنید

نحوه تجزیه و تحلیل مشکلات تیروئید

علائم پرکاری تیروئید را انتخاب کنید و انتخاب کنید کم کاری تیروئید انصافاًً خاص است، با این حال تجزیه و تحلیل اینکه اصلاً مشکلی موجود است دردسر است از علائم می توانند فوق العاده آهسته تحمیل شوند. آنها علاوه بر این بیشتر اوقات علائم را همراه خود لیست کاملی اجتناب کرده اند شرایط تولید دیگری سازگار شدن می دهند، به همین دلیل تجزیه و تحلیل بی ارزش ممکن است دردسر باشد. این دلیل است است کدام ممکن است غربالگری مشترک تیروئید ضروری است.

علائم پرکاری تیروئید عبارتند اجتناب کرده اند:

 • ضربان قلب فوری
 • روده ها تپنده
 • کاهش چند پوند همراه خود وجود افزایش تمایل به غذا
 • تنگی نفس هنگام بازی
 • نقطه ضعف هر دو لرزش عضلانی
 • ضرر در کانون اصلی

چون آن است قابل دستیابی است حدس بزنید، علائم کم کاری تیروئید کاملاً برعکس است:

 • خستگی را انتخاب کنید و انتخاب کنید خواب آلودگی
 • بافت مداوم خنک بودن
 • منافذ و پوست خشک
 • رفلکس های کندتر
 • موهای ظریف
 • افزایش وزن همراه خود وجود عدم تنظیم در رژیم غذایی
 • فشار خون زیرین هر دو ضربان قلب آهسته
 • افزایش مالیخولیا

علائم این شرایط تیروئیدی به طور معمول است ممکن است همراه خود علائم دیابت خطا گرفته شود هر دو به شرایط تولید دیگری نسبت داده شود.

دیوید مندوسا، روزنامه‌نگار کهنه کار دیابت را توجه داشته باشید، کدام ممکن است با توجه به تجزیه و تحلیل کم‌کاری تیروئید شخصی نوشت: «تا حد زیادی اوقات پاهایم خنک بودند. حتی وقتی در رختخواب جوراب‌های پشمی ضخیم می‌پوشیدم، بیشتر اوقات پاهایم آنقدر ناراحت بودند کدام ممکن است خوابم را مختل می‌کردند. اجتناب کرده اند آنجایی کدام ممکن است تحت تأثیر دیابت هستم، تصور می‌کردم مشکلم اینجا است کدام ممکن است یکی اجتناب کرده اند شایع‌ترین مسائل بیماری ما، نوروپاتی محیطی است. به همین دلیل تا حد زیادی روی مدیریت درجه گلوکز خونم کانون اصلی کردم به این امید کدام ممکن است زمانی مشکلم را برگردانم. به طور گسترده تکنیک خوبی است. با این حال جدی تر اجتناب کرده اند بی اثر بودن روزی کدام ممکن است این اعتقاد دارای نقص است. ضرر ممکن است کم کاری تیروئید بود.»

خواه یا نه تیروئید بر مدیریت دیابت تأثیر می گذارد؟

نکته ای کدام ممکن است باید به آن تمرکز داشت اینجا است کدام ممکن است اگرچه پرکاری تیروئید را انتخاب کنید و انتخاب کنید کم کاری تیروئید به طور مستقیم بر درجه قند خون تأثیر نمی گذارد. 9 معامله با بیماری تیروئید {به دلیل} اثراتی کدام ممکن است علائم بر نحوه متابولیسم گلوکز را انتخاب کنید و انتخاب کنید انسولین در هیکل خواهید کرد دارد، ممکن است مشکلات زیادی را در مدیریت قند خون خواهید کرد تحمیل تنبل. شناخته شده به عنوان مثال، همراه خود پرکاری تیروئید، انسولین فوری‌تر اجتناب کرده اند هیکل خواهید کرد پاک می‌شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید باعث می‌شود قند خون بالاتری داشته باشید.

پرکاری تیروئید ممکن است باعث پرخطر شدن ضربان روده ها شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید خطر ریتم غیر خالص روده ها را افزایش می دهد، به همین دلیل خطر مشکلات قلبی را افزایش می دهد را انتخاب کنید و انتخاب کنید خطرات قلبی ناشی اجتناب کرده اند دیابت را مخلوط کردن می تنبل.

کم کاری تیروئید ممکن است باعث شود انسولین در هیکل خواهید کرد فوق العاده کندتر حرکت تنبل، کدام ممکن است ممکن است قند خون خواهید کرد را زیرین بیاورد، از انسولین تمدید شده تر {می ماند}. کم کاری تیروئید علاوه بر این ممکن است باعث افزایش کلسترول لیپوپروتئین همراه خود چگالی کم (LDL)، کلسترول عمومی را انتخاب کنید و انتخاب کنید درجه تری گلیسیرید شود کدام ممکن است به خطر کلسترول بالا در دیابت می افزاید.

به همین دلیل، اگر برای عجله به ضرر تیروئید مبتلا نشوید، مشخص است کدام ممکن است همه اینها منصفانه خبر خطرناک است.

به معنای واقعی کلمه هستند، صفحه بحث دیابت آمریکا (ADA) غربالگری مشکلات تیروئید را بلافاصله پس اجتناب کرده اند تجزیه و تحلیل دیابت نوع 1، همراه خود آزمایش خون معمول هورمون محرک تیروتروپین (TSH) پیشنهاد می تنبل (کدام ممکن است به معنای واقعی کلمه هستند بحث برانگیز است، عمیق زیر). ADA در جاری حاضر هیچ دستورالعمل غربالگری خاصی برای اشخاص حقیقی تحت تأثیر دیابت نوع 2 ندارد.

در پینترست به اشتراک بگذارید

تکل تجزیه و تحلیل

در واقع، هر {کسی که} هر منصفانه اجتناب کرده اند علائم توضیح دادن شده را تخصص می تنبل باید در اسرع وقت به متخصص غدد هر دو دکتر مراقبت های اولین شخصی مراجعه تنبل. این مقدماتی قدمی است کدام ممکن است باید به ابعاد کافی واضح به تذکر برسد، با این حال در همه زمان ها این روش پیش نمی رود.

تجزیه و تحلیل شخصی ممکن است همراه خود کم کاری تیروئید در نوجوانی از طریق منصفانه قرار جلب رضایت مشترک این سیستم ریزی شده برای اندو، تقریباً تصادفی بود. بعداً شناخته شده به عنوان منصفانه بزرگ شده، بلعیدن داروی ممکن است ضعیف شد را انتخاب کنید و انتخاب کنید وقتی مشکلات تیروئید به طور فاصله‌ای بروز می‌کرد، در همه زمان ها همراه خود پزشکم به سادگی با توجه به آن صحبت نمی‌کردم.

جدا زدن علائمی قابل مقایسه با خشکی منافذ و پوست را انتخاب کنید و انتخاب کنید خواب‌آلودگی، به‌عنوان آزاردهنده‌های ناشی اجتناب کرده اند هوای سردتر هر دو استرس بیش از حد، می‌تواند ساده باشد. با این حال ممکن است شخصاً می توانم ارائه می دهیم بگویم کدام ممکن است تصمیم گیری از واقعی دلیل برای علائم ممکن است را انتخاب کنید و انتخاب کنید صحبت همراه خود پزشکانم با توجه به دلیل برای فوق العاده مفید {بوده است}.

معمولاً، 2 راه بی نظیر برای تجزیه و تحلیل ضرر تیروئید (به طور قابل توجهی کم کاری تیروئید) موجود است:

 • منصفانه معاینه فیزیکی را انتخاب کنید و انتخاب کنید بازرسی سابقه پزشکی خواهید کرد، کدام ممکن است در آن دکتر خواهید کرد علائم فیزیکی هر منصفانه اجتناب کرده اند علائم اشاره کردن شده را بازرسی می تنبل.
 • آزمایش خون {انجام شده} در آزمایشگاه
  • فرآیند اولین برای تجزیه و تحلیل بیماری تیروئید نگاهی به TSH عنوان دارد کدام ممکن است میزان هورمون محرک تیروئید را در سیستم خواهید کرد بازرسی می تنبل. این می تواند یک آزمایش خون فوق العاده ساده را انتخاب کنید و انتخاب کنید بودجه است.
  • همراه خود این جاری، به طور معمول است آن آزمایش به حالت خالص کاذب برمی گردد، به همین دلیل آزمایش آنتی بادی هر دو از گرفتن پانل درست تیروئید نیز ممکن است مواردی را آرم دهد کدام ممکن است آزمایش TSH قابل دستیابی است نادیده گرفته شود.

داروهای تیروئید برای معامله با

نکته مهم اینجا است کدام ممکن است این می تواند یک وضعیت مادام العمر است. با این حال دارو ممکن است علائم را کاهش دهد هر دو حتی اجتناب کرده اند بین ببرد.

بیماری‌های خودایمنی تیروئید، قابل مقایسه با بیماری هاشیموتو، معمولاً فوق العاده دستی‌تر اجتناب کرده اند دیابت قابل مدیریت هستند. معامله با مبادله هورمون به تعیین کنید قرص است، به همین دلیل بلعیدن دارو ساده است. با این حال برخی اجتناب کرده اند مبتلایان در یافتن نوع صحیح قرص متنوع تیروئید ضرر دارند.

معمولی ترین دارویی کدام ممکن است برای معامله با کم کاری تیروئید (تیروئید کم کار) تجویز تبدیل می شود، لووتیروکسین (سینتروئید) است. این دارو منصفانه مدل مصنوعی اجتناب کرده اند هورمون T4 است کدام ممکن است اجتناب کرده اند کار کردن هورمون تیروئیدی کدام ممکن است هیکل خواهید کرد معمولاً ساخت می تنبل کپی می تنبل.

معمولی ترین معامله با پرکاری تیروئید برای ادغام کردن داروهایی قابل مقایسه با متیمازول (تاپازول) است کدام ممکن است تیروئید را اجتناب کرده اند ساخت هورمون باز می دارد.

همراه خود ملاحظه به اینکه تیروئیدم کم کار بود، لووتیروکسین برایم تجویز کردند. این معمولاً منصفانه قرص روزانه است، با این حال بسته به آنچه کدام ممکن است دکتر خواهید کرد همراه خود ملاحظه به نیازهای خاص خواهید کرد پیشنهاد می تنبل، ممکن است دوز متفاوتی نیز داشته باشد.

ضروری است بدانید کدام ممکن است داروها قابل دستیابی است 6 به همان اندازه 8 هفته اندازه بکشد به همان اندازه در سیستم ترکیبی شوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید آغاز به کار کنند. با توجه به ممکن است، دلیل این است که تکنیک بود کدام ممکن است در گذشته اجتناب کرده اند آغاز بلعیدن هر دارویی، منصفانه آزمایش آزمایشگاهی تیروئید “اساس” انجام دهم را انتخاب کنید و انتخاب کنید سپس تعدادی از ماه بعد آن را پیگیری کنم به همان اندازه خاص شود خواه یا نه آن دوز از واقعی است هر دو خیر. خوشبختانه همینطور بود را انتخاب کنید و انتخاب کنید خستگی، منافذ و پوست خشک را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر علائم آغاز به اجتناب کرده اند بین درگیر شدن کردند.

لیندسی اورورک، مدافع دیرینه دیابت، قبلاً در یک واحد صفحه بحث وب مبتنی بر به اشتراک گذاشت: «ممکن است مدل کلی شخصی را انجام دادم. [levothyroxine]را انتخاب کنید و انتخاب کنید حتی در دوز فوق العاده کم، تمایز از حداکثر بود. بافت کردم به حالت دوره ای برگشتم نشاط ممکن است برگشته بود را انتخاب کنید و انتخاب کنید متعدد اجتناب کرده اند علائم تولید دیگری اجتناب کرده اند بین رفتند.

ورزش مبتلایان تیروئیدی

{به دلیل} مشکلات رایج در تجزیه و تحلیل خطا را انتخاب کنید و انتخاب کنید معامله با نادرست، منصفانه جنبش درست برای حمایت اجتناب کرده اند مبتلایان تیروئید، چه در آمریکا را انتخاب کنید و انتخاب کنید چه در خارج اجتناب کرده اند ملت پدید آمده است.

“حتی منصفانه نتیجه “خالص” TSH قابل دستیابی است برای شما ممکن است غیرطبیعی باشد… اگر به نظر می رسد مانند است درجه TSH خواهید کرد منعکس کننده بافت خواهید کرد نیست، صحبت کنید! مری شومون، معلم سلامت هورمونی را انتخاب کنید و انتخاب کنید نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز همراه خود عنوان “انقلاب رژیم غذایی تیروئید: مدیریت متابولیسم شخصی برای کاهش چند پوند ایمن” می نویسد.

Denise Roguz، پدر مingسس گروه Thyroid Change، پایین منصفانه دادخواست آگاه سازی تمدید شده مدت به تماس گرفتن “مبتلایان تحت تأثیر اختلال کار کردن تیروئید، مراقبت بهتری دارند” است، کدام ممکن است اجتناب کرده اند صفحه بحث در سراسر جهان غدد داخل ریز تمایل دارد به همان اندازه 2 تنظیم اساسی را در بلند مدت متعهد شدن تنبل:

 • اسناد باید در گذشته اجتناب کرده اند بدست آمده شهادت دادن هیئت مدیره در غدد داخل ریز، استعداد شخصی را در تجزیه و تحلیل را انتخاب کنید و انتخاب کنید معامله با مسائل تیروئید آرم دهند.
 • متخصصان غدد دارای شهادت دادن هیئت مدیره کدام ممکن است اختلال تیروئید را معامله با می کنند باید با توجه به معامله با های حال اختلال تیروئید {به روز} باشند.

این درخواست شده است‌ها قابل دستیابی است بی‌معنا به تذکر برسند، با این حال ظاهراً مراقبت اجتناب کرده اند تیروئید به طور استاندارد تصادفی را انتخاب کنید و انتخاب کنید متناقض {بوده است}.

شاید برای مقابله همراه خود بعضی از اینها بی اعتمادی، تعدادی از سال پیش، صفحه بحث متخصصان غدد پزشکی آمریکا منصفانه شبکه مکان اعلان اجتناب کرده اند تیروئید سازماندهی کرد کدام ممکن است به مبتلایان پیشنهاد می تنبل. این بر اهمیت بلعیدن دوز مشابه اجتناب کرده اند شبیه به دارو در زمان خاص {هر روز} تأکید می تنبل.

برخی اجتناب کرده اند پیشنهاد‌های آنها اینجا است: «حتی کودک نوپا‌ترین تمایز در تولیدکننده مدل (اعم اجتناب کرده اند ژنریک هر دو عنوان تجاری)، زمان بلعیدن داروها هر دو دوز دارو می‌تواند همراه خود تعادل ظریفی کدام ممکن است داروهای تیروئید برای رسیدن به آن است طراحی شده‌اند، تداخل تحمیل تنبل. هیکل به حداقل یک دم تغییر تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید در نتیجه مجموعه ای اجتناب کرده اند مسائل جانبی تبدیل می شود کدام ممکن است ممکن است اجتناب کرده اند خفیف آزار دهنده به همان اندازه از حداکثر متغیر باشد.

ممکن است شخصاً سال‌هاست کدام ممکن است داروی کلی تیروئید لووتیروکسین را بلعیدن می‌کنم. وقتی تعدادی از زمانی با بیرون بلعیدن قرص روزانه ام می مانم، در واقعً بافت می کنم تا حد زیادی اوقات خوابم می آید را انتخاب کنید و انتخاب کنید کانون اصلی ندارم، به همین دلیل خوشحالم کدام ممکن است آن را در زرادخانه ام دارم.

مقابله همراه خود دیابت ممکن است توسط خودم در {هر روز} اجتناب کرده اند هفته منصفانه مشکل باشد، به همین دلیل خوشحالم کدام ممکن است انتخاب های آسان ای برای معامله با کارآمد این بیماری مرتبط دارم.

پیام ممکن است به همه اینجا است: به علائمی ملاحظه کنید کدام ممکن است قابل دستیابی است خواهید کرد را به طور روزانه زیرین بیاورد را انتخاب کنید و انتخاب کنید مدیریت دیابت خواهید کرد را اجتناب کرده اند مسیر خارج تنبل. به خوبی قابل دستیابی است منصفانه بیماری تیروئید (به سادگی قابل معامله با) باشد!