توضیح انواع بدن زنان: چگونه از مزومورف به ساعت شنی برویم

در تلاش خود برای به دست آوردن شکل ساعت شنی، ممکن است متوجه شوید که علیرغم تلاش زیادتان، به نتایجی که می خواهید نمی رسید. آزار دهنده است، اینطور نیست؟ آیا به تأثیری که تیپ بدنی شما بر پیشرفت شما می گذارد فکر کرده اید؟ اگر نه، باید. نوع بدن و شکل شما می تواند بر اینکه آیا شما بیشترین بهره را از سفر تغییر بدن خود می برید یا نه، تاثیر می گذارد. و اگر شما یک مزومورف هستید، اصلاح عادات خود ممکن است منجر به بهبود شدید نتایج شود.

زنان مزومورف در همه جا تناسب خوبی دارند. تیپ‌های بدنی مزومورف که به استخوان‌های قوی، باسن و شانه‌های پهن و ران‌های ضخیم مجهز هستند، چربی را به طور یکنواخت در سراسر بدن ذخیره می‌کنند. تیپ‌های بدن مزومورف ممکن است قبلاً دارای منحنی‌هایی باشند، اما برخی از آنها برای به دست آوردن شکل ساعت شنی به کمک کمی نیاز دارند.

به عنوان یک مزومورف، بدن شما زیبا، ضخیم و عضلانی است. شما خوشبخت هستید که بالاتنه مشخصی دارید، و اگر واقعا خوش شانس هستید، یک قسمت میانی سفت دارید. از نظر ظاهری ورزشی، بدن شما بهترین واکنش را به تمرینات وزنه می دهد.

برای کاهش وزن سریع و موثر و تمرینات قدرتی، باید تمرینات قدرتمند HIIT (تمرینات تناوبی با شدت بالا) مانند کتل بلز یا برنامه های تناسب اندام در خانه مانند INSANITY یا P90X را امتحان کنید. برنامه‌های تقویت‌کننده مانند این‌ها، متابولیسم شما را به یک زباله‌سوز چربی تبدیل می‌کند و عضله‌ای لاغر و فشرده می‌سازد که شما را قوی و در عین حال زنانه نشان می‌دهد.

اگر باسنی آبدار ندارید، باید تمریناتی را انجام دهید که به شما کمک کند عضلات سرینی خود را بسازید. رانش های باسن و پل های باسن با استفاده از وزنه های متوسط ​​تا سنگین که به طور منظم افزایش می یابند، دو بهترین تمرین برای کمک به ساختن باسن بزرگتر هستند. همچنین، پرفروش‌ترین تمرین کتاب باسن پائولین نوردین، بدنساز را که شامل تمرینات قدرتی و بدنسازی برای زنانی مانند شماست که می‌خواهند باسنی تنگ و گرد داشته باشند، بخرید.

اکنون همانطور که می دانید، برای بهترین نتایج، هر برنامه تناسب اندام قوی باید توسط یک برنامه غذایی استثنایی پشتیبانی شود. به عنوان یک مزومورف، شما سریعتر از خواهران اندومورف خود چربی می سوزانید، اما نسبت به خواهران اکتومورف خود با سرعت بیشتری چربی می سوزانید. خوردن هر چه می خواهی است نه بخشی از رژیم غذایی شما

به طور متوسط ​​و منظم غذا بخورید و پروتئین دریافتی خود را به حداکثر 30 تا 40 درصد کالری دریافتی خود برسانید. پروتئین برای کمک به عضله سازی مهم است. یک قانون کلی این است که رژیم غذایی خود را به شرح زیر تقسیم کنید: 40 درصد پروتئین، 40 درصد کربوهیدرات و 20 درصد چربی. 80 درصد مواقع به رژیم غذایی خود پایبند باشید و هر چند وقت یکبار اجازه ندهید بیش از 20 درصد انحراف داشته باشید.

نکته آخر اینکه، اگر قسمت میانی مزومورف شما صاف است، اما کمر شما به اندازه ای که می خواهید کوچک نیست، تمرین کرست را در نظر بگیرید. آموزش دور کمر با کرست ساخته شده برای کمک به کاهش اینچ در دستگیره های عشق خود. در نتیجه می توانید کمر کوچکتری داشته باشید – و شکل ساعت شنی به دست آورید که باعث می شود همه بایستند و خیره شوند.