ثروتمندترین بازیکنان جهان چه کسانی هستند؟ ثروت افسانه ای از جردن تا بکهام و فدرر


به گزارش خبرگزاری فارس، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که همه ورزشکاران مورد علاقه شما چقدر ارزش دارند و چه کسی برتر است، به همین دلیل فهرستی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان و همچنین ارزش کل آنها برآورد شده است. و چگونه آنها توانستند این همه پول نقد به دست آورند انباشته شده است. اسامی آنها را در زیر می خوانید:

1. مایکل اردن 2.2 میلیارد

مایکل جردن یک بسکتبالیست حرفه ای بازنشسته آمریکایی است. جردن در مجموع 15 فصل در NBA بازی کرد و دوران حرفه ای او بین دو تیم تقسیم شد. این تیم ها در شیکاگو هستند. گاو نر و واشنگتن ویزاردز جردن به عنوان بهترین بسکتبالیست تاریخ شناخته می شود و از زمان بازنشستگی مالک اصلی آن بوده است. شارلوت هورنتس. دارایی خالص مایکل تخمین زده می شود که اردن در سال 2022 22.2 میلیارد نفر باشد که او را به ثروتمندترین ورزشکار جهان تبدیل می کند.

2. ونیز مک مہون 1.6 میلیارد دلار

ونیز مک مہون رسلر یک حرفه ای سابق آمریکایی است. او اکنون صاحب شرکتی است که در دهه 1980 آن را از پدرش گرفت. دارایی خالص ونیز 1.6 میلیارد دلار با اينكه او از موفقیت شرکت خود نهایت استفاده را برده است، اما این چیزی از موفقیت او در کشتی حرفه ای نمی کاهد.

3. یون کوبیدن پی در پی 1.2 میلیارد دلار

یون کوبیدن پی در پی او بازیکن تنیس و هاکی روی یخ رومانیایی است. درست است که او در 2 رشته ورزشی تخصص دارد.کوبیدن پی در پی پس از بازنشستگی از ورزش حرفه ای، صاحب یک تورنمنت رایگان تنیس است. مرده مادرید نیز لوکاس را مدیریت می کند. پویییک تنیس باز حرفه ای فرانسوی. یون کوبیدن پی در پی یکی از ثروتمندترین بازیکنان جهان با ارزش کل 2 1.2 میلیارد.

4. آنا کاسپرزاک یک میلیارد دلار

آنا کاسپرزاک یک ورزشکار دانمارکی است که نماینده این کشور در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ بود. کاسپرزاک یکی از بهترین دوچرخه سواران جهان است که در طول دوران حرفه ای خود مدال های زیادی کسب کرده است. تا ژوئن 2022، ارزش کل آنا کاسپارزاک 1 میلیارد برآورد شده است.

5. یوزپلنگ وودز 800 میلیون دلار

یوزپلنگ جنگل گلفیک حرفه ای آمریکایی و یکی از محبوب ترین هااکثر گلفمنبازان این تمام دوران است. او یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان است و توضیح می دهد که چگونه می توان او را در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار داد. دارایی خالص یوزپلنگ جنگل 800800 میلیون برآورد شده است.

6. ادی جردن 600 میلیون دلار

ادی جردن یک راننده سابق ایرلندی است. او یک مدیر تیم مسابقه، یک تاجر، یک نوازنده و یک شخصیت برجسته تلویزیونی است. جردن در سال 1971 قهرمان ایرلند و در سال 1974 فرمول یک شد. آب کم عمق رفته. او همچنین جایزه بزرگ جردن را تأسیس کرد، یک شرکت فرمول یک که از سال 1991 تا 2005 فعالیت می کرد. ادی جردن در حال حاضر دارایی خالص 600600 میلیون است.

7. جونیور بریجمن 600 میلیون دلار

جونیور بریجمن یک بسکتبالیست سابق و کارآفرین آمریکایی است. 12 سال برای بریجمن میلواکی جعبه و ده آنجلس کلیپرز بازی کرد. پس از آن سرمایه گذاری کرد. سریع وعده غذایی پرداخت و امروز یکی از ثروتمندترین بازیکنان تاریخ است. از ژوئن 2022، ارزش کل جونیور بریجمن تقریباً 600 میلیون دلار است.

8. لیونل میسی 600 میلیون

لیونل مسی یک فوق ستاره فوتبال آرژانتینی است و یکی از بهترین فوتبالیست های حال حاضر جهان به حساب می آید. او در حال حاضر برای تیم ملی آرژانتین بازی می کند. مسی سال ها بهترین بازیکن فوتبال بوده و چندین بار به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است. دارایی خالص لیونل میسی 600 میلیون دلار تخمین زده می شود که او را سومین فوتبالیست ثروتمند جهان و هجدهمین بازیکن ثروتمند لیست می کند.

9. شعبده بازي جانسون 600 میلیون

شعبده بازي جانسون او بازیکن سابق بسکتبال آمریکایی است. جانسون برای 13 فصل در NBA ده آنجلس لیکرز بازی کرد. او جوایز متعددی را به عنوان بازیکن کسب کرد که باعث شد در تالار مشاهیر NBA جای بگیرد. در حال حاضر شعبده بازي رئیس عملیات بسکتبال ده آنجلس لیکرز دارایی خالص جانسون ارزش او 600 میلیون دلار است که او را به دومین بازیکن ثروتمند بسکتبال جهان تبدیل می کند.

10 مایکل شوماخر 600 600 میلیون

مایکل شوماخر راننده سابق فرمول یک آلمان است. اگر بتوانید فقط یک راننده فرمول یک را نام ببرید، این احتمالاً شوماخر است. او به عنوان یکی از بهترین راننده های فرمول یک شناخته می شود. شوماخر همچنین تنها راننده تاریخ است که هفت بار پیاپی قهرمان مسابقات جهانی فرمول یک شده است و پنج قهرمانی متوالی را به دست آورده است. دارایی خالص مایکل شوماخر 600 میلیون است.

به گزارش پرشیا، بازیکنان مشهوری مانند کریستیانو رونالدو با ثروت 500500 میلیونی در رده دوازدهم این فهرست قرار دارند. لبرون جیمز ستاره بسکتبال جهان با 500 میلیون در رده سیزدهم قرار گرفت دیوید بکهام چهاردهم با 450 میلیون راجر فدرر تنیسور سرشناس جهان با 450 میلیون در رده شانزدهم قرار دارد.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.