جزئیات آخرین اقدامات حفاظت از کولی ها / از افزایش 40 برابری اعتبار تا خبر خوب برای دارندگان چک


به گزارش خبرگزاري فارس از شهريكرد، عباس پاپي زاده ظهر امروز به مناسبت كنگره يادواره 11 هزار شهيد كولي كشور با بيان اينكه قشر كولي از نظر جمعيت بيشتر از كشور نيست، اقتصاد آنها را تشكيل داد. نقش بزرگ است. در ایران: 25 درصد تولید گوشت قرمز و 35 درصد تولیدات صنایع دستی کشور بر عهده جامعه کولی است.

رئیس سازمان کولی های ایران افزود: ما هنوز در تولید گوشت قرمز به خودکفایی نرسیده ایم، اما اگر این درصد نبود قطعاً وابستگی و خودکفایی کمتری داشتیم، چون صنایع دستی نقش مهمی را ایفا می کند. از ظرفیت های گردشگری برای معرفی کشور در بازارهای داخلی و خارجی استفاده خواهد شد و به زودی در سراسر کشور اعلام خواهد شد.

پاپی زاده با اشاره به اینکه نهاده های دامی در منطقه عشایری در سال های اخیر با کمبود بودجه مواجه بوده است، گفت: تا پایان سال 1400 شاهد افزایش قابل توجهی در توزیع نهاده ها بودیم.

رئیس انجمن کولی های ایران گفت: در سال 99 520 هزار تن نهاده در کشور توزیع شد اما تا پایان سال 1400 این رقم 50 درصد افزایش یافت.

افزایش فوق العاده تسهیلات کشاورزی

وی گفت: 20 هزار میلیارد تومان با هدفمندی یارانه ها در بخش کشاورزی در این حوزه تامین شده است که در تاریخ بخش کشاورزی کشور بی سابقه است.

امکان دریافت تسهیلات حتی پس از برگشت چک

پاپی زاده خاطرنشان کرد: با کمک های انجام شده، مشکلات دسترسی به تسهیلات کولی ها برطرف شده و کسانی که باز می گردند نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: موضوع ضمانت یا ضمانت گرفتن تسهیلات کولی ها نیز حل شده است تا برای اولین بار در کشور کولی ها با تنظیم یک سری تشریفات همبستگی و یا تنظیم چک و سفته اطلاعات خود را به دست آورند. حمایت از نهاده های دامداران.

دو برابر شدن قیمت خرید دام.

رئیس سازمان امور کولی های کشور گفت: از آنجایی که تولید مستقیم داخلی از مصرف به مصرف، خرید را برای مصرف کنندگان ارزان می کند، قیمت خرید دام تضمینی از آذر تا اسفند دو برابر شد.

وی افزود: کشور ظرفیت صادرات یک کیلوگرم گوشت کولی و واردات 2 کیلوگرم گوشت استاندارد را دارد که به تامین نیاز کشور، تامین کالا، ارز و تولید داخلی کمک می کند. مشکلات حل می شود.

پاپی زاده با اشاره به اینکه دیدگاه های قشر کولی در این دولت و مجلس متفاوت است، گفت: با کمک یک شرکت پشتیبانی امور دام به زودی خرید ضمانت نامه ها آغاز می شود.

افزایش 40 برابری اعتبار ملی کولی

رئیس سازمان عشایری کشور با بیان اینکه بدهی مناطق عشایری امسال 40 برابر شده است، گفت: کل بدهی کشور 31 استان عشایری در حوزه راه های عشایری در سال گذشته 23 میلیارد تومان بوده که کمتر از تومان بوده است. امسال کشور و این بدهی ها از مرز 2000 میلیارد تومان گذشته است.

وی همچنین به بودجه ملی آب اشاره کرد و گفت: کل بودجه ما در این حوزه سالانه 300 میلیارد تومان بود که اکنون سه تا چهار برابر شده است.

وی در پایان با بیان اینکه بودجه استانی نیز برای تصویب سفر ریاست جمهوری در استان ها ابلاغ و پیش بینی شده است، گفت: رسید.

انتهای پیام/ 68036
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.