جشن بزرگ رمضان در روستای جهانی پالنگان برگزار می‌شود


مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کامیاران اظهار کرد: به همت فرمانداری، بخشداری مرکزی، شهرداری، شورای اسلامی، دهیاری و با حمایت پایگاه میراث جهانی هورامان و حوزه هنری انقلاب اسلامی  جشن بزرگ رمضان به مناسبت عید سعید فطر با هنرنمایی هزار دف‌نواز فردا چهارشنبه  در روستای پالنگان برگزار می‌شود.

وی به ظرفیت‌های پالنگان برای میزبانی این رویداد فرهنگی گریزی زد و افزود: منظر تاریخی روستا و بافت بکر پلکانی آن، پالنگان را به یکی از مقاصد گردشگرپذیر میراث جهانی هورامان تبدیل کرده است.

 

الماسی با بیان اینکه در برگزاری جشن بزرگ رمضان پالنگان از تجارب حوزه هنری و حمایت‌های ارزشمند پایگاه میراث جهانی هورامان بهره مند می‌شویم، گفت: پالنگان در این روز میزبان جمعی از مدیران، مفاخر، روحانیون و علمای منطقه کردستان خواهد بود.

فرماندار شهرستان کامیاران افزود: این جشن با حضور گروه‌های برتر موسیقی کردستان و کرمانشاه با اجرای گروه دف نوازی و تنبور نوازی زمینه رونق گردشگری رویدادمحور را در منطقه فراهم می‌کند.

وی معرفی ظرفیت‌های دینی و عرفان نهفته در فرهنگ مردم هورامان را از دیگر محورهای جشن هزار دف پالنگان عنوان کرد و گفت: با همراهی صداوسیما و رسانه‌های داخلی و خارجی تلاش می کنیم بازتاب خوبی از این رویداد داشته باشیم.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید