جمهوری خواهان بیش از حد زاکربرگ را در انتخابات 2020 خشمگین کردند

جمهوری خواهان بیش از حد زاکربرگ را در انتخابات 2020 خشمگین کردند


یک گزارش دلخراش مبنی بر اینکه مارک زاکربرگ با هدایت بیش از 400 میلیون دلار به هیئت های انتخاباتی محلی تحت عنوان تلاش “غیرحزبی” به طور م electionثر انتخابات ریاست جمهوری 2020 را “خریداری کرد” خشم و فراخوان مسئولان برای اصلاحات را برانگیخت.

ران دی سانتیس فرماندار فلوریدا طی یک کنفرانس مطبوعاتی از بنیانگذار میلیاردر فیس بوک انتقاد کرد و گفت که آخرین قانون اصلاحات انتخاباتی “زاکرباکس” را در ایالت سانشاین ممنوع کرده است.

دی سانتیس روز سه شنبه گفت: “بنابراین ، زاکربرگ ، بیش از 400 میلیون دلار از طریق این سازمان های غیر انتفاعی ، استناد و هزینه کنید و به برگزاری انتخابات کمک کنید.”

اما آنچه آنها انجام خواهند داد این است که از برخی کارهای خاص مانند رای گیری از طریق نامه پستی ، جمع آوری نظرسنجی ها و تمرکز بر مشارکت حزبی رای دهندگان ، اساساً درخواست خواهند کرد. این کاملا غیرقابل قبول بود. “

سناتور ران جانسون (وی-ویسکانسین) سناتور به روزنامه پست گفت: “من هنوز تعجب می کنم که آیا هزینه های فرا حزبی مارک زاکربرگ در انتخابات 2020 قانونی است.”

جانسون در پاسخ به گزارش روز سه شنبه فدرالیست گفت: “در حالی که ما هنوز از همه اتفاقات اطلاع نداریم ، گزارش های عمومی درباره تأثیر آن بر انتخابات 2020 در گرین بی و دیگر دژهای دموکراتیک شبهه کافی را ایجاد می کند.”

فرماندار ران سانتیس ، زاکربرگ را به دلیل کمک های هنگفت مورد انتقاد قرار داد.
پل هنسی/SOPA Images/CIPA

رابین ووس ، سخنگوی ویسکانسین ، همچنین جمهوری خواه ، مامور تحقیق در مورد کارهایی است که توسط زاکربرگ و همسرش ، دکتر پریسیلا چان ، در پنج شهر بزرگ ایالت تأمین شده است.

در میان آنها Green Bay – جایی که گفته می شود یک کارمند شهر تحت فشار برای همکاری با “مربیان کمک هزینه” و رفع خطاها در رای گیری غایبان استعفا کرد.

روز چهارشنبه ، سناتور رند پل (کنتاکی) بازنویسی مجدد گزارش مربوط به تحقیقات می افزاید: “آیا انتخابات ما فروخته شده است؟ آیا مارک زاکربرگ انتخابات ریاست جمهوری ویسکانسین را خریداری کرد؟”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی سپتامبر 2020 ، قرار بود پول زاکربرگ بودجه دولت را افزایش داده و “رای گیری مطمئن و مطمئن” را در شرایط همه گیری COVID-19 افزایش دهد تا “همه رای دهندگان واجد شرایط بتوانند به طور ایمن و به موقع شرکت کنند و آرای آنها شمارش شود.” اعلام طرح

سناتور رند پل نقش احتمالی زاکربرگ در ویسکانسین را زیر سوال برده است.
سناتور رند پل نقش احتمالی زاکربرگ در ویسکانسین را زیر سوال برده است.
مبارزه با سهام

در اوایل سال جاری ، تجزیه و تحلیل بنیاد محافظه کار برای پاسخگویی دولت نشان داد که در گرجستان ، حدود 29 میلیون دلار از پول زاکربرگ به مناطقی که بعداً توسط رئیس جمهور بایدن به دست آمد ، با نرخ 7.13 دلار به ازای هر رأی دهنده ثبت نام شده ، اختصاص یافت.

در مقابل ، ایالت هلو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در مجموع 2.3 میلیون دلار دریافت کرد – به طور متوسط ​​فقط 1.91 دلار برای هر رای دهنده ، FGA گفت.

سخنگوی زاکربرگ-چان در بیانیه ای آماده ، تا 350 میلیون دلار به مرکز فناوری و زندگی مدنی و 69.5 میلیون دلار به مرکز تحقیقات و نوآوری در انتخابات اعطا کرد.

بن لابولت ، سخنگو ، گفت: “CTCL یک فراخوان آزاد با حوزه های قضایی محلی در سراسر کشور صادر کرده است و بودجه ای را برای تمام حوزه های قضایی که درخواست داده اند ، ارائه کرده است.”

مارک زاکربرگ ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک و همسرش پریسیلا چان در دومین جایزه سالانه موفقیت در Mountain View ، California در 9 نوامبر 2014 روی فرش قرمز می روند.
رابین ووس ، رئیس مجمع ایالتی ویسکانسین خواستار تحقیق درباره دکتر پریسیلا چان و زاکربرگ در این ایالت شد.
استفان لم/عکس فایل/رویترز
کاوشگر Voss پنج شهر بزرگ ویسکانسین را جستجو خواهد کرد.
کاوشگر Voss پنج شهر بزرگ ویسکانسین را جستجو خواهد کرد.
Rick Wood/Milwaukee Journal-Sentinel via AP، File

نزدیک به 2500 مقام انتخاباتی از 49 ایالت از جمله شهرستانها ، حومه ، روستاها و حومه درخواست وجوه دریافت کرده اند.

لابولت افزود: “در حالی که مارک و پریسیلا کمک جامعی به CTCL ارائه کردند [to] با اطمینان از در دسترس بودن بودجه ، آنها در فرایند تعیین اینکه کدام حوزه قضایی بودجه دریافت کرده اند شرکت نکردند و به عنوان [nonprofit organization] CTCL از شرکت در فعالیتهای حزبی ممنوع است. “

نه نماینده CTCL و نه هیچ یک از سه بنیانگذار آن-مدیرعامل تیانا اپس جانسون ، مدیر خدمات دولتی ویتنی می و مدیر اطلاعات شهری دونی بریجز-به درخواست های پست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

دیوید بیکر ، بنیانگذار و مدیرعامل CEIR ، گزارش فدرال را “پر از اظهارات غلط” خواند و توزیع 64.2 میلیون دلاری گروه خود را در پول زاکربرگ به 22 ایالت و منطقه کلمبیا توصیف کرد.

در این عکس پرونده در 3 مارس 2021 ، سناتور ران جانسون ، جمهوری خواه ویسکانسین ، در کنگره آمریکا در واشنگتن سخنرانی می کند.
سناتور ران جانسون قانونی بودن هزینه های زاکربرگ را زیر سوال برد.
گرگ نش / استخر از طریق AP ، پرونده

وی در ایمیلی به واشنگتن پست گفت: “این کمک های مالی به ایالت ها کمک کرد تا رای دهندگان را در مورد تغییر رویه های انتخاباتی ، محل رأی گیری و استخدام کارکنان نظرسنجی در پاسخ به بیماری همه گیر آگاه کنند.”

“CEIR بسیار مفتخر است از تلاش های ما برای کمک موفقیت آمیز به مقامات انتخاباتی هر دو حزب در حصول اطمینان از ایمن ترین ، شفاف ترین و راستی آزمایی شده در تاریخ آمریکا ، با مشارکت بی سابقه ، در بحبوحه همه گیری جهانی.”دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *