«جهاد تبیین» به معنای زدودن غبار و غافل نشدن از ذهن های غبار آلود است.


به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دکتر آقامیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین کرمی در دوره آموزشی فعال تبیین جهاد شرکت کردند. نهاد رهبری فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها، رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین جلیلی و جاما به همت اساتید و دانشجویان فعال و برجسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران برگزار شد. . .

در ابتدای این جلسه، حجه الاسلام جلیلی وی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این دوره گفت: مهمترین موضوعی که مقام معظم رهبری در بین طلاب در مراسم اربعین مطرح کردند، بیان جهادی بود که آن را یک وظیفه ضروری و قطعی برشمردند و آن را وظیفه امروز ما اعلام کردند. فردا.”

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: وضوح یعنی بیان حقایق، زدودن مه و شبهات و بی تفاوتی نسبت به ذهن مه آلود مردم.

وی تاکید کرد: عرصه های مختلف جهاد از جهاد نظامی گرفته تا جهاد اقتصادی، علمی و فرهنگی وجود دارد و مهم ترین جهاد، جهاد سخنوری است، زیرا اگر می خواهیم در عرصه های دیگر موفق شویم، باید روشن و روشنگر باشد. بدون تخیل ممکن نیست .

جلیلی افزود: یکی از محدودیت های بحث جهاد تابعین، گرفتار شدن در خرافات و شایعات است، بنابراین اساسی ترین و ضروری ترین شرط بحث جهاد تابعین، بررسی موضوع است. مسائل

در ادامه مطلب آقامری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران وی با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه های ویژه در زمینه های مختلف در رابطه با جهاد ضروری است، گفت: جهاد عملیاتی علیه دشمن است. باید مسیر را ترسیم کنیم و کار واقعی را در محورهای جهاد شروع کنیم.

وی ادامه داد: اگر کشورهای اطراف و همسایه را در زمینه های مختلف بررسی کنیم، هویت کشورمان بازگشته است. امروز بزرگترین مراکز درمانی خاورمیانه در ایران هستند، اما اساتید و مردمی مهاجرت می کنند که چطور توانستند سیاه نمایی کنند، اما ما نتوانستیم توضیح دهیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: یکی از محورهایی که می توان روی آن به خوبی کار کرد، محور علمی است که قطعا تامین تجهیزات برای آن ضروری است.

در ادامه مطلب حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی، مدیرکل نهاد فرهنگی و اجتماعی عالی‌ترین نهاد رهبری در دانشگاه‌ها او گفت در این دوره تهاجمات مختلفی را پشت سر گذاشته ایم. از دیروز 22 بهمن 57 توطئه ها و شورش های زیادی علیه کشور، تروریسم و ​​جنگ های مختلف را پشت سر گذاشتیم. 8 سال به کشور ما حملات زمینی صورت گرفت. و بهشت ​​با تمام وجود.» ما حتی سیم خاردار هم نداشتیم که در جنگ از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: آنچه امروز از همه هجمه ها و هجمه ها خطرناکتر است این است که دشمن به جای حمله نظامی به اعتقادات ما حمله کرده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: جنگ ما جنگ عقاید و عقاید است، جنگ ما جنگ رسانه‌ای است. حضرت آقا در دیدار با مسئولان نظام فرمودند که دشمن در صدد حمله به ایمان و امید مردم به آینده است، از جنگ رسانه ای غافل نشوید.

لازم به ذکر است دوره آموزشی جهاد فی سبیل الله به مدت دو روز در روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 تیرماه با حضور اساتید متخصص این رشته در ساختمان ستادی دانشگاه آزاد اسلامی در تهران ادامه خواهد داشت. استان، 8:00 صبح تا 4:00 بعد از ظهر

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.