جهل و ایده آل گرایی نسبت به سیگارهای الکترونیکی پیشرفت صنعت دخانیات را به خطر می اندازد

جهل و ایده آل گرایی نسبت به سیگارهای الکترونیکی پیشرفت صنعت دخانیات را به خطر می اندازد


اخیراً توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است گزارش توسعه با توجه به اقدامات کنترل دخانیات ، این شمشیر دو لبه است. در حالی که نویسندگان آن به درستی اقدامات قابل توجهی را که کشورهای جهان در زمینه مقابله با صنعت دخانیات و جلوگیری از استعمال دخانیات در بین مردم خود انجام داده اند ، تحسین می کنند ، این گزارش با بی اعتنایی ناعادلانه خود از افزایش استفاده از محصولات جایگزین نیکوتین مانند سیگارهای الکترونیکی

WHO به جای تصدیق نقش ارزشمند این محصولات در کمک به افراد سیگاری برای دوری از سیگار ، در تلاش برای دستیابی به دنیایی ایده آل اما غیر واقعی بدون نیکوتین متعهد و سرسخت است. یک رویکرد عاقلانه تر اتخاذ موضع کاهش آسیب ، از جمله تشویق افراد سیگاری بزرگسال – تقریباً است نیم کسانی که قبلاً تلاش کرده اند و موفق به ترک سیگار نشده اند – به سراغ گزینه های کمتر مضر مانند بخور رفتن بروید. با استفاده از قیر بر روی سیگارهای الکترونیکی با برس مشابه سیگارها ، سازمان بهداشت جهانی یک وضعیت غیرحسی و ضدحسی را ترویج می کند که ممکن است در نهایت متورم شود نه اینکه تعداد افرادی را که هرساله زودتر از موعد جان خود را به دلیل مصرف دخانیات از دست می دهند کاهش دهد.

اهداف نجیب ، وسایل فریبنده

با توجه به آثار مخرب سیگار کشیدن بر سلامت عمومی ، جای تعجب نیست که سازمان بهداشت جهانی سالهاست که با دخانیات جنگ می کند. همانطور که در گزارش موقت اذعان می شود ، دلایلی برای شاد بودن در مورد نحوه وزش باد وجود دارد: 5.3 میلیارد نفر در حال حاضر تحت پوشش حداقل یکی از اقدامات MPOWER توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی ، از سال 2007 بیش از پنج برابر شده است.

با این حال ، سند همچنین مناطقی را که نیاز به بهبود دارند ، مشخص می کند. هنوز 49 کشور در سراسر جهان وجود دارند که اقدامات MPOWER را ندارند ، در برخی از کشورهای در حال توسعه میزان سیگار کشیدن افزایش می یابد. بیماری همه گیر نیز این مشکل را تشدید کرده است. با افراد سیگاری تا 50 درصد بیشتر در معرض خطر است حتی علت مرگ زودهنگام بر اثر کروناویروس نسبت به افراد غیر سیگاری ، درک دلیل حضور سازمان بهداشت جهانی دشوار نیست راه اندازی شد یک کمپین یک ساله در سال 2021 با هدف کمک به حداقل 100 میلیون نفر برای همیشه و برای همیشه سیگار خود را خاموش کرده است.

اگرچه ابتکاراتی مانند افزایش مالیات و محدود کردن تبلیغات بر محصولات دخانی نشان داده است نتایج عالیشیطان سازی سازمان جهانی بهداشت از جایگزین های سیگار کشیدن – از جمله محصولات بخار مانند سیگار الکترونیکی – یک اشتباه جدی برای بدن است. محکومیت این محصولات این واقعیت را که سیگارهای الکترونیکی وجود دارد نادیده می گیرد 95٪ ایمن تر سیگار کشیدن حداقل طبق مجوز بهداشت عمومی انگلستان (PHE) است. با توجه به 7 میلیون مرگ و میر سالانه ناشی از سیگار کشیدن ، سیگار کشیدن جایگزینی برای مصرف سیگار است که به سختی می توان از آن چشم پوشی کرد. پروفسور پیتر هژک از دانشگاه ملکه مری لندن ، تایید شده به دنبال گزارش سازمان بهداشت جهانی ، “سرطان همراه با سیگار کشیدن ، بیماری های قلبی و بیماری های ریوی در نهایت از بین می رود زیرا سیگار کشیدن به دلیل محصولات نیکوتینی کمتر خطرناک که احتراق ندارد ، منسوخ شده است. با توجه به مزایای قابل توجهی که این امر برای سلامت عمومی به همراه خواهد داشت ، طنزآمیز است که ممکن است سازمان بهداشت جهانی موضع سختی در برابر تبخیر اتخاذ کرده باشد – که این مانع از این تغییر می شود. “

موضعی که با شواهد علمی پشتیبانی نمی شود

سازمان بهداشت جهانی علاوه بر تداوم این تصور غلط که سیگار کشیدن به اندازه سیگار کشیدن مضر است – تصور اشتباهی که متأسفانه توسط بسیاری از اروپایی ها مطرح شد – ادعا کرده است که بخار کردن “دروازه ورودی” است که جوانان را به سیگار کشیدن تشویق می کند. این پیشنهاد به سادگی توسط تحقیقات موجود پشتیبانی نمی شود – در واقع ، مطالعه اخیر محققان بهداشت عمومی در دانشگاه ییل پیدا کرده اند که مایعات بخار طعم دار را ممنوع می کند که کمک می کند ترغیب بسیاری از افراد سیگاری به مصرف سیگارهای الکترونیکی ممکن است جوانان را ترغیب کرده است که به جای آن بیشتر تنباکو بخورند.

با توجه به پیامدهای جدی طولانی مدت ناشی از عادت به سیگار کشیدن ، هرگونه مقرراتی که ممکن است جوانان را به سمت استفاده از دخانیات قابل احتراق سوق دهد ، دارای نقص مهلک است. با این حال ، WHO در مخالفت خود با بخار – که با توجه به نفوذ بین المللی این سازمان نگران کننده است – ثابت قدم است.

متأسفانه اتحادیه اروپا در برابر بدبینی سازمان بهداشت جهانی آسیب پذیر است

ناتوانی در تمایز و تمایز بین محصولات سیگاری و بخار ، فقط باعث سردرگمی مشکل می شود و این تصور غلط را که هر دو به یک اندازه مضر هستند ، تداوم می بخشد. این دیدگاه به ویژه در اتحادیه اروپا ، جایی که کشورهایی مانند هلند وجود دارد ، برجسته است شخم زدن با برنامه ریزی برای اجرای مقررات سختگیرانه در مورد سیگارهای الکترونیکی (مانند ممنوعیت محصولات طعم دار) با وجود افکار عمومی قوی و افزایش شواهد علمی در برابر این اقدامات. صادقانه بگویم ، اکثر مقامات اتحادیه اروپا ظاهر می شوند غم انگیز غافل درباره مشخصات نسبی خطرات محصولات جایگزین نیکوتین

عدم آگاهی – همراه با ایده آل دست نیافتنی برای حذف کامل نیکوتین – نه تنها شگفت آور نیست ، بلکه خطری آشکار برای سلامتی انسان است. نگاه کردن به سیگارهای الکترونیکی با توجه به محصولات دخانی قابل احتراق ، فقط باعث تنظیم بیشتر و کاهش جذب مواد اولیه می شود ، در حالی که طول عمر دومی را حفظ می کند.

اگر علاقه مند به نوشتن برای خلاصه سیاست بین المللی هستید – لطفاً از طریق [email protected] برای ما ایمیل بفرستید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *