جوانان بوشهری دنبال «تفریح» نیستند!


خبرگزاری فارس – بوشهر، سارا طاهری: در سال های اخیر مطالب زیادی در مورد تفریحات جوانان بوشهر نوشته شده است ( اینجا کلیک کنید ) تا سرگرمی های جدید و متنوع جایگزین سرگرمی های قبلی شود و جوانان و نوجوانان بیشتری را به خود جذب کند.

با توجه به گرمای زودهنگام بوشهر، بسیاری از جوانان اقامتگاه های روباز و مجهز به تهویه مطبوع را ترجیح می دهند. اکنون که تلفن همراه همنشین نوجوانان و جوانان شده است و بازی ها و نرم افزارهای جذاب به خصوص اینستاگرام بیشتر اوقات جوانان را پر کرده است.

باید برای این فرصت از دست رفته راه حلی پیدا کرد. حتی اگر جوانی بخواهد در فضای مجازی سرگردان نباشد چاره ای جز سفر دور و بر دریا و ماشین و موتور نخواهد داشت.

محمود حق دوست معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار پرشین وی گفت: 320 مرکز اوقات فراغت از اول تیرماه 1401 فعالیت تابستانی خود را آغاز می کنند.

مرد جوان می خواهد جذاب باشد.

در حالی که کلاس ها و دوره های تابستانی مناسب هستند، نیاز به سرگرمی های جدید به وضوح احساس می شود تا نسل جوان را متقاعد کند که به دنبال چیزی جذاب تر در فضای مجازی باشد. جوانان تشویق می شوند در این کلاس ها شرکت کنند.

استفاده از سواحل سال هاست که مطالبه مردم بوشهر بوده و به زبان های زیادی بیان می شود اما کاری در این خصوص انجام نشده است. دریا و مناطق تفریحی مرتبط با آن، مانند پارک های آبی، نه تنها جوانان را به داخل و خارج از خانه می برد، بلکه سرشار از هیجان است که می تواند روحیه جوانان و نوجوانان را تقویت کند.

ما باید بدانیم که سلیقه جامعه هدف ما متفاوت است و آنها باید خلاقیت بیشتری برای بهبود اوقات فراغت خود داشته باشند.

به گفته آسیب شناسان، برخی از نوجوانان و جوانان به دلیل کمبود یا نبود امکانات تفریحی مناسب، نیازهای تفریحی و عاطفی خود را از راه های غیرقانونی و غیرمجاز برآورده می کنند.

تقریباً هیچ مکان مناسبی برای تفریح ​​جوانان در بوشهر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تقریباً در بوشهر مکان مناسبی برای تفریح ​​جوانان وجود ندارد، گفت: سال گذشته جوانان جمعه ها مقابل ورزشگاه شهید مهدوی جمع می شدند و پیست موتورسیکلت و اتومبیل رانی خود را می ساختند. پدال گاز همونجا خاموش بود.

وی ادامه می دهد: یکی از سرگرمی های جوانان بوشهری رفتن به روزهای جمعه بود که دیگر خبری از آن نیست، البته برنامه پیست همچنان ادامه دارد.

این جوان بوشهری افزود: نبود تفریح ​​مختص دختر و پسر نیست و زنان بوشهری نیز در این امر دخیل هستند و امسال گزارش هایی مبنی بر خصوصی سازی پارک بانوان بوشهر منتشر شد اما سوال اینجاست که همین کافی است. ؟”

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشتر استخرهای بوشهر ناسالم هستند. ساحل بانوان هنوز کامل نشده است. پس از باز شدن چرخ و فلک، به دلیل شرایط آب و هوایی، روزها وجود دارد، نه روزها.

همه اینها باعث شد که جوانان بوشهری چاره ای جز کوچ از این خیابان به خیابان دیگر نداشته باشند و دخترها بعد از بازار از این کافه به آن کافه می روند.

جوان دیگری می گوید: پس از فروپاشی فصل گذشته باشگاه های شاهین و ایران جوان، فوتبالیست های جوان انگیزه ای برای ادامه فوتبال ندارند و استان بوشهر از فقر در زمین بازی رنج می برد.

برای علاقه مندان به این رشته، کمبود امکانات علمی و تفریحی یا حداقل هویت آنها مشکلی است که در استان بوشهر با آن مواجه هستیم.

مسئولان باید چاره ای بیندیشند.

یکی از بخش هایی که می تواند در پرکردن جای خالی جوانان نقش بسزایی داشته باشد ورزش و جوانان است و به عبارتی برای این منظور ایجاد شده است.

در راستای تحول دولت سیزدهم انتظار می رود این اداره در شهرستان و استان بوشهر با فعال سازی هیئت های ورزشی و تکریم جوانان استان و در جهت رشد سالم جوانان نقش اجتماعی خود را ایفا کند.سبک زندگی. یک قدم به عقب برگرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.