جولان چرا سگ های ولگرد / نگهبانان در پایتخت طبیعت کار نمی کنند؟


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید جواد هاشمی ماهر امروز در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی که در خصوص سگ های ولگرد، مشکلات ترافیکی و وضعیت آب شهر یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: در این کارگروه با توجه به وضعیت آب و هوای شهر یاسوج، وضعیت آب و هوایی در شهر یاسوج وجود ندارد. کارگروه فرهنگی و اجتماعی هفته ای یک بار تشکیل می شود و دستگاه ها گزارش می دهند که چند مسئولیت انجام شده و چه کارهایی انجام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: سگ های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم هستند و متاسفانه روز به روز بر تعداد سگ های ولگرد افزوده می شود و مشکل لوله های آب آشامیدنی به دلیل این مشکل این یک تهدید جدی برای سلامت مردم است.”

وی با بیان اینکه متاسفانه احساس مسئولیت در مدیریت سگ های ولگرد کاهش یافته است، گفت: به استاندار گزارش می دهیم که دستگاه ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی و در این زمینه به وظایف خود عمل نمی کنند، کار نمی کنند.

هاشمی ماهر با بیان اینکه فرمانداری بویار احمد در چنین جلسه مهمی حضور ندارد و به دلیل عدم حضور به موقع نماینده شرکت آب و فاضلاب اجازه حضور در جلسه را ندادیم، گفت: اگر طبق معمول جلسات حضوری آب و فاضلاب طبق معمول برگزار شود. بنابراین، مجاز است، ما در جلسات آینده شرکت نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه آب و فاضلاب در حوزه عمرانی است، اما روزانه تماس های مردمی با حوزه های سیاسی برای قطع آب و شکستگی لوله ها دریافت می شود و مردم مسائل را مطرح می کنند.

وی با اشاره به وضعیت ترافیکی شهر یاسوج بر فرهنگ سازی در رانندگی تاکید کرد و گفت: پلیس برای کاهش خسارات ناشی از حوادث رانندگی در استان به کمک همه نهادها از جمله شهرداری نیاز دارد.

وی با اشاره به تصادفات در محور استان گفت: متاسفانه شاهد افزایش مرگ و میر در تصادفات رانندگی هستیم که نیاز به فرهنگ سازی وجود دارد و فرهنگ سازی باید از مدارس آغاز شود.

هاشمی ماهر تجهیز شهرهای استان به دوربین های نظارت تصویری را یکی از اقدامات کاهش تصادفات رانندگی دانست و گفت: تفاهم نامه ای بین شهرداری و مخابرات منعقد شد و شرکت مخابرات با انجام تمامی اقدامات لازم موافقت کرده است. شهرداری نیز موظف به خرید دوربین های کار است که در برخی از شهرهای استان از جمله سسخت در حال انجام است.

وی گفت: تیراندازی همچنان یکی از عوامل موثر در حوادث ترافیکی است و راه اندازی پاسگاه در منطقه میمند می تواند به کاهش حوادث ترافیکی از جمله مشکل تیراندازی موترها کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سه قطعه زمین برای بازرسی ارائه شده است که مشخص شد مالک زمین اول حاضر به فروش نبوده، زمین دوم گران قیمت بوده و زمین سوم زیست محیطی و طبیعی است.در محدوده منابع، امیدوارم همکاری در این زمینه ضروری باشد.

لازم به ذکر است در این جلسه شهرداری یاسوج به عنوان متولی جمع آوری سگ های ولگرد به ارائه ابتکارات خود برای مدیریت سگ های ولگرد اشاره کرد و گفت: جلساتی در این زمینه برگزار شده است اما مدیرکل فرهنگی و اجتماعی با توجه به استانداری هیچ اقدام عملی و موثری برای کنترل سگ های ولگرد انجام نشده است

به وضعیت ترافیک شهر یاسوج نیز اشاره شد و احمدی کیش عضو شورای شهر گفت: مدارس عامل افزایش ترافیک در مرکز استان هستند.

وی گفت: در شهر یاسوج به دلیل در دسترس نبودن سرویس مدارس شاهد مشکلات ترافیکی هستیم، آموزش و پرورش باید با اتحادیه دیدار کند و تا سال آینده این مشکل برطرف می شود.

وی به تشریح فرهنگ رانندگی، فرهنگ ترافیک و موارد دیگر پرداخت و گفت: به عنوان یکی از اعضای شورای شهر از عموم مردم عذرخواهی می کنم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.