جو بایدن اعتبار خود را برای همیشه از بین برد


جو بایدن آنچه را که مخالفانش نمی توانستند برای خود انجام داد – او اعتبار خود را در موضوعی با اهمیت بالا از بین برد ، و نتیجه بسیار مهمی است که فراموش نخواهد شد.

هیچ یادداشتی از روی میز دونالد جی ترامپ ، هیچ نقطه بحثی از طرف RNC ، هیچ الگوی رفتاری در توئیتر جناح راست ، هیچ سخنرانی ناسازگار سناتورهای جمهوری خواه احتمالاً نمی تواند در فروش بایدن خود بایدن و دفاع از سیاست او در مورد افغانستان به لحاظ بی اعتبار شدن فوری تأثیری داشته باشد. برای تصاویر فراموش نشدنی و وحشتناک این هفته روی زمین.

سرنوشت ریاست جمهوری بایدن اکنون می تواند به تصمیم فرماندهان طالبان برای تبدیل بحران تخلیه در کابل به یک بحران گروگان گیری صریح بستگی داشته باشد.

حتی اگر ایالات متحده و رئیس جمهور از این سناریو فرار کنند ، بایدن با سخنان بی ملاحظه خود به طور طولانی مدت-نه برای اولین بار-آسیب زیادی وارد کرده است.

هر رئیس جمهور به اعتبار نیاز دارد ، که برای اعتماد عمومی مورد نیاز رهبری سیاسی ضروری است. با این حال ، بایدن پا را فراتر گذاشت و گفتن حقایق نادرست را به بخش مهمی از نام تجاری سیاسی خود تبدیل کرد.

ایده این بود که بایدن بیش از حد مجرب ، بیش از حد در واقعیت ، متعهد به حقیقت در اصل ، بیش از حد به مردم آمریکا احترام می گذارد تا سناریوهای صورتی را ترسیم کند تا با خوش بینی بی دلیل بر آمریکایی ها جلب شود.

سپس 8 ژوئیه فرا رسید.

در آن کنفرانس مطبوعاتی بدنام ، بایدن رگبار افکار مشتاق ، گفتگوهای شاد ، نیمه حقیقت و فریب های آشکار را به راه انداخت. این توجیهی برای واقع گرایی فرضی سیاست خارجی بود که در فریب و نقاط آرامش بخش گفتگو پیچیده شده بود.

بدتر از نظر بایدن ، اظهارات او در 8 جولای با بررسی داده های “چهار پینوکیو” در واشنگتن پست جبران نشد ، بلکه تصاویر و فیلم هایی در روزهای اخیر از پرچم های طالبان از کابل به اهتزاز درآمد ، جنگجویان طالبان در کاخ ریاست جمهوری نشسته و افغان های مستأصل. چسبیدن به هواپیمای ترابری آمریکایی – برای تصاویر قدرتمندی که توسط چشم انداز رسانه ها از Fox News به NPR منتقل شده است.

اکنون که تقریباً همه این عقب نشینی را یک شکست تلقی می کنند ، مقامات دولتی برای محافظت از منافع خود افشا می شوند و مقامات اطلاعاتی ناشناس می گویند که ارزیابی های آنها در ماه ژوئیه بسیار فاجعه بار بوده است. باورش سخت نیست ، اما حقیقت هرچه باشد ، بایدن باید در 8 جولای بیشتر محافظت شود.

این به یک دلیل ساده نبود: در آن زمان تأکید بر موارد مثبت غیر محتمل آسان تر بود.

هنگامی که بایدن اطمینان داد که در انتظار این نیست ، او می تواند صراحتا یک اشتباه را قبول کند ، حرکتی دردناک برای هر عنوانی ، اما او اغلب نگرش سخاوتمندانه ای از سوی مردم آمریکا دارد.

رزمندگان طالبان پنجشنبه 19 اوت در کابل افغانستان گشت می زنند.
رزمندگان طالبان پنجشنبه 19 اوت در کابل افغانستان گشت می زنند.
AP

در عوض ، او در سخنرانی خود در مورد افغانستان در اوایل هفته جاری ، تنها اعتراف کرد که همه چیز سریعتر از آنچه او انتظار داشت پیش می رود و متقاعد کننده اصرار داشت که تیمش برای همه احتمالات برنامه ریزی کند.

این ، همانطور که بسیاری از او گفت ، با رویدادهای موجود مغایرت داشت. اگر همه چیز با این دقت برنامه ریزی شده بود ، چرا این همه آمریکایی پشت خطوط دشمن هستند و چرا ما به حسن نیت طالبان وابسته ایم تا اجازه دهیم مردم وارد فرودگاه کابل شوند؟

افغانستان ، تا زمانی که وضعیت بدتر نشود ، ریاست جمهوری بایدن را احاطه نخواهد کرد. عموم مردم با جنگ مبهم هستند و رویدادهای دیگری نیز در آن شرکت خواهند کرد. اما ضربه به اعتبار بایدن همچنان باقی خواهد ماند.

اولویت بزرگ بعدی او ، لایحه آشتی 3.5 تریلیون دلاری ، اقدامی ساده نیست. این یک لایحه هزینه بی سابقه است ، با عواقب غیرقابل پیش بینی. آیا مردم پس از مشاهده آنچه به سرعت از ضمانت های خود انجام شده است و هیچ ضرری در افغانستان وجود نخواهد داشت ، به تضمین های بایدن مبنی بر عدم وجود هیچ گونه معایبی در حساب ، فقط آثار شگفت انگیز اعتقاد خواهند داشت؟ آیا تعداد انگشت شماری از دموکرات های در حال تغییر در مجلس نمایندگان و سنا اینقدر مایل به پیروی از خط عمومی خود هستند؟

سپس بحران هایی در راه است. در صورت رویارویی با ایران یا چین ، بایدن چندان معتبر نخواهد بود.

گفتگوی او در مورد ترس از گفتن حقیقت نشان داد که در واقع ، این فقط صحبت کردن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *