حدادی: در این سال ها 10 10 میلیون ضرر کردم / اگر 30 30 میلیارد بدهند 10 مدال بازی های آسیایی می گیریم.


احسان حدادی گفتبیا بریم وی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد موضوعات مختلف صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

* چندین جلسه با ویلکینز کار کردم.

حدادی درباره شرایطش در اردوی آمریکا گفت: در حال تمرین هستم اما البته مک ویلکینز سرمربی آمریکا چند جلسه با من کار کرد و تقریباً برخی از ایرادات فنی ام را برطرف کرد. قطعا با چهار پنج جلسه تمرین این مسائل به طور کامل حل نمی شود و چون قرارداد نداریم نمی توانم بیشتر با آن تمرین کنم.

* تحت هیچ شرایطی امکان حضور در مسابقات جهانی وجود ندارد.

وی در مورد اینکه آیا در مسابقات جهانی شرکت می کند یا خیر، گفت: فعلا مشخص نیست. من حدود 16، 17 روز از مسابقه قهرمانی جهان باقی مانده و نمی دانم باید بمانم یا برگردم. اگر بخواهیم در مسابقات جهانی شرکت کنیم باید شرایط را داشته باشیم چون همانطور که گفتم فیزیوتراپ و ماساژور ندارم و تحت هیچ شرایطی امکان حضور در مسابقات جهانی وجود ندارد. فدراسیون اعلام کرده که شرایط را برای زندگی در آمریکا فراهم می کنیم اما اگر شرکت کنم باید امکاناتی فراهم شود.

* فدراسیون جهانی هیچ لطفی به کسی نمی کند

قهرمان پرتاب دیسک آسیا گفت: البته حضور در مسابقات جهانی برای من بسیار ارزشمند است زیرا خیلی ها آرزوی حضور در این مسابقات را دارند و خوشحالم که در عرصه جهانی حضور دارم و از من دعوت می کنند. هستند در مورد دشمنی شخصی زیاد صحبت می شود، چون دویدن را بلد نیستند. اگر فدراسیون جهانی از من دعوت می کند باید بر اساس توانایی من باشد و هیچ لطفی به کسی نمی کنند.

* در این سال ها 10 میلیون ضرر کردم.

وی افزود: مسئولان فدراسیون جهانی که دوست و آشنای ما نیستند می خواهند به ما لطف کنند. اگر قرار باشد لطفی بکنند ما قطعاً به ایرانی ها نمی کنیم. اگر لطفی بود تا الان 10 میلیون یورو ضرر نمی کردم چون ده سال است هیچ اسپانسری با من نبوده است. بنابراین قطعاً توانایی دعوت به این مسابقات را داشتم.

* اگر 30 میلیارد به دو و میدانی بدهند 10 مدال بازی های آسیایی می گیریم.

وی درباره حمایت مجلس به فدراسیون ها گفت: به هر حال وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نمی توانند بودجه خوبی به فدراسیون ها بدهند، بنابراین مجلس و دولت باید مراقب ورزش به ویژه دو و میدانی باشند. اولین ورزش المپیک است.” به نظر من اگر دوو 30 میلیاردمیدونی کمکم کنید، قول می دهم تا چهار سال دیگر 10 تا 15 مدال آسیایی بگیریم. مطمئنم با بودجه 30 میلیاردی همه چیز عوض می شود تا 6 سال دیگر بتوانیم دوباره مدال المپیک را کسب کنیم.

حدادی ادامه داد: اگر دو و میدانی ما قوی شود خود به خود سایر رشته ها نیز پیشرفت خواهند کرد. در حال حاضر، دو و میدانی بسیار جلوتر از سایر رشته های سطح پایین مانند ژیمناستیک و شنا است زیرا چندین مدال آسیایی و نقره کسب کرده است. هر چه ظاهر خاص‌تر باشد، مدال‌های بیشتری خواهد داشت.

*هیچ چیزی جز ورزش نمی تواند پرچم کشور را در دنیا به اهتزاز درآورد

نایب قهرمان المپیک لندن تاکید کرد: ورزش تنها جایی است که باعث نشاط و زندگی در جامعه می شود و تنها چیزی است که پرچم هر کشوری در جهان را به اهتزاز در می آورد. هیچ هنرمندی، هیچ نخبه ای، هیچ ورزشکاری نمی تواند پرچم کشور را در دنیا به اهتزاز درآورد. اگر یک میلیون دلار هزینه کنیم، پرچم ما در آسیا و جهان به راحتی چند برابر خواهد شد.

* قطر با مساحت تهران برابری می کند، اما با ورزش در دنیا اعتلای یافته است.

وی افزود: ببینید قطر که معادل منطقه ای از تهران است فقط می خواهد کشورش را از طریق ورزش به دنیا معرفی کند. اگر برای ورزش نباشد، چه کسی در جهان قطر را می شناسد؟ او این را به خوبی درک می کند و به همین دلیل میزبان جام جهانی بوده است. اگر هنرمند و خواننده ندارند چرا فقط روی تبلیغات و ورزش سرمایه گذاری می کنند؟ زیرا آنها راهی برای برجسته شدن در دنیا پیدا کرده اند.

قهرمان چهار دوره بازی های آسیایی گفت: همانطور که گفتم اگر 30، 40 میلیارد بودجه بدهند دوومیدانی به راحتی در بازی های آسیایی 10 مدال می گیرد. من آن را دنبال کرده ام و به آن ایمان دارم.

* حضور قهرمانان در فدراسیون ها باعث پیشرفت ورزش می شود.

حدادی با اشاره به حضور قهرمانان ورزشی در فدراسیون های مختلف گفت: ورزشکاران و قهرمانان سابق وارد شوند. در آخرین مورد، حضور سجاد انوشیروانی، بهداد سلیمی و کروش باقری به فدراسیون وزنه برداری را دیدم که اتفاق خوبی است. دبیر در کشتی، ساعی در تکواندو و جواد داوری نیز در بسکتبال حضور دارند و قطعا نقش مهمی در پیشرفت این رشته دارند.

وی در خصوص اینکه قصد دارید این مسیر را طی کنید، گفت: الان دارم ورزش می کنم و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.