حمایت قاطع از نیروهای مسلح یمن از مقاومت فلسطین


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از تحریک انصارالله، نیروهای مسلح یمن نیز از مبارزات جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین علیه رژیم صهیونیستی که به کشتار کودکان می پردازد، حمایت کرده اند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد: تمامی نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته های مردمی یمن آماده و مایل هستند در صورت نیاز از برادران فلسطینی خود حمایت کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «المسیره»، ساری تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن آماده هرگونه دستور رهبری برای حمایت از مردم فلسطین در صورت نیاز هستند. ما یک ملت و یک ملت هستیم و هرگونه حمله به فلسطین حمله به یمن و کل مقاومت است.

پیشتر «زیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن تجاوزات صهیونیست ها به نوار غزه و کشته شدن «تسیر الجباری» فرمانده سپاه قدس را به شدت محکوم کرده بود. جنبش جهاد اسلامی شاخه فلسطین و استواری یمن در حمایت از ملت و مقاومت فلسطین بر رشادت های خود تا آزادی سرزمین های اشغالی فلسطین تاکید کرد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را با نام «عملیات طلوع» علیه نوار غزه آغاز کردند که در جریان آن فرماندهان ارشد شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین «سرایا القدس» به شهادت رسیدند. تحریک و 9 نفر از جمله یک دختر پنج ساله کشته شدند و صالح به شهادت رسید.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به نوار غزه از جمله جنوب تل آویو و شهرک های همجوار فلسطین اشغالی کردند. سرایا القدس اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به شهرک های صهیونیست نشین نزدیک غزه و تل آویو شلیک کرده اند.

وزارت بهداشت نوار غزه بامداد یکشنبه اعلام کرد که از آغاز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکنون 24 فلسطینی از جمله 6 کودک شهید و 215 نفر دیگر زخمی شده اند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.