خطرات مکمل های چربی سوز که باید بدانید

اگر شما هم مانند اکثر زنان دنیای امروزی هستید، واقعاً می خواهید بدن خود را متحول کنید و مقدار زیادی از چربی های ناسالم بدن را از دست بدهید. فکر می‌کنم ذاتاً می‌دانید که هیچ گلوله نقره‌ای وجود ندارد که به شما اجازه هیچ کاری را نمی‌دهد، اما همچنان بدنی را که آرزویش را دارید به شما می‌دهد. و با این حال، بیشتر زنان قبل از اینکه واقعاً ورزش کنند، رژیم غذایی خود را تغییر دهند و در واقع نتایج واقعی را ببینند، هر قرص کاهش چربی موجود در بازار را می خرند.

اما این داستان بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. قرص‌های کاهش چربی می‌توانند بسیار خطرناک باشند و وقتی خطرناک نباشند، درد کامل در باسن ایجاد می‌کنند.

ابتدا به پرتقال تلخ نگاه می کنیم. این یک مکمل بسیار محبوب است که انرژی شما را افزایش می دهد و اشتهای شما را کاهش می دهد. با این حال، این یک ماده شیمیایی در بدن شما تولید می کند که به طور طبیعی زمانی که شما در معرض خطر هستید تولید می شود. این باعث می شود فشار خون شما افزایش یابد و شما واقعاً نمی خواهید همیشه آن را در بدن خود داشته باشید زیرا اگر مستعد ابتلا به آن باشید می تواند باعث سکته شود.

دوم، شما هودیا دارید که یک مکمل بسیار محبوب است. اما درک کنید، این مکمل‌های رژیمی کنترل‌نشده‌اند، بنابراین آنچه در آن‌ها می‌آید به سازنده بستگی دارد، و تحقیقات اخیر FDA نشان داد که 70 قرص رژیم غذایی مختلف حاوی داروهای خطرناک هستند. این نه تنها برای بدن شما مضر است، بلکه کاملاً سهل انگارانه است.

سوم، شما قرص کاهش چربی بسیار محبوبی به نام Alli دارید که داروی فعال آن اورلیستات است. این تنها قرص یا فرمول کاهش چربی است که توسط FDA تایید شده است، اما استفاده از آن مواردی دارد. وقتی بیش از حد چربی می خورید (بسیاری از غذاهای معمولی در رژیم غذایی ما) سیستم خود را بیش از حد تحت فشار قرار می دهید و از ترشحات روغنی رنج می برید که می تواند مکرر باشد.

نه تنها این، بلکه اگر از این دارو استفاده می کنید، توصیه می شود که فیبر بیشتری مصرف کنید تا به هضم غذا کمک کند زیرا این کار بر هضم تأثیر می گذارد. و همچنین بدن شما را مجبور می کند که ویتامین های مهمی مانند A، D و E را جذب نکند. بنابراین در صورت مصرف باید مولتی ویتامین مصرف کنید.

خط آخر: هیچ یک از این مکمل های چربی سوز یا داروهای چربی سوز را مصرف نکنید. آنها مانند تغییر سبک زندگی و استفاده از برنامه های تناسب اندام مناسب کار نمی کنند. ناگفته نماند مزایای تغذیه خوب و یک برنامه ورزشی جامد که در سطح ذهنی نیز به شما کمک می کند، شما را شادتر می کند و انرژی ذهنی بیشتری به شما می دهد.

رژیم لاغری سریع