خط ریلی جلفا- نخجوان برای احیای ترانزیت بین المللی


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مجید کیانی مدیرعامل منطقه آزاد ارس ظهر امروز در نشست جمعی از نمایندگان اتاق تبریز با مدیرعامل منطقه آزاد ارس و برخی مسئولان در اتاق تبریز اظهاراتی را بیان کرد و در آن به توانایی های بالا اشاره کرد. منطقه در بخش‌های مختلف: منطقه آمادگی دارد از تمام ظرفیت‌های خود برای افزایش تجارت و تعامل با کشورهای همسایه استفاده کند و تجارت بخش مهمی از فعالیت‌های منطقه آزاد ارس است.

وی همچنین بر اولویت منطقه بر فعال سازی پل خداآفرین و بازسازی قطار جلفا- نخجوان برای احیای ترانزیت بین المللی تاکید کرد. همچنین از طرفی استحکام محور عرضی نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس به طرح ایجاد بار و مزایای آن اشاره کرد و گفت: اگر شاهد تولید محصولات با ارزش افزوده بالا در منطقه باشیم، می توان محصولات را از طریق بار صادر کرد.

کیانی همچنین از پیشنهاد بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای ورود به بازار نخجوان استقبال کرد و از آمادگی منطقه برای این موضوع خبر داد.

سید یوسف حسینی، عضو هیئت و رئیس کمیسیون مدیریت صادرات و واردات اتاق تبریز نیز بر ضرورت حل و فصل مسائل گمرکی جلفا و زنجیت تاکید کرد و حل این مسائل را گامی مناسب برای ورود عنوان کرد. تجار و سرمایه گذاران در منطقه

سونیا اندیش یکی از اعضای هیئت و رئیس کمیسیون کارآفرینی، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان اتاق تبریز نیز بر حل مشکل تردد خودروهای پلاک اورس تاکید کرد و گفت: در این زمینه می توانیم تمام تلاش خود را انجام دهیم. بررسی تردد و همچنین حمل و نقل کامیون های پلاک ارس در داخل کشور. فروش کالا در خارج از کشور برای حل مشکلات حمل و نقل و ترانزیت

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.