دادستان جدید شهرستان فیروزکوه معرفی شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، مراسم عزل و معارفه دادستان شهرستان فیروزکوه با حضور حجت الاسلام حسن حیدری رئیس کل دادگستری استان تهران و کوروش زری معاون قضایی شهرستان فیروزکوه برگزار شد. . اسماعیل درزی رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه و محمد حیدری منیش فرماندار شهرستان فیروزکوه و جمعی از مسئولین و تالار خیابان شهید دانشگاه آزاد اسلامی.

کوروش زری معاون رئیس کل دادگستری استان تهران در این مراسم گفت: دادستان از جمله مسئولیت هایی است که بر اساس قانون اساسی و قوانین کشور مسئولیت های سنگین و سنگینی را انجام می دهد که نیازمند تلاش شبانه روزی است. ” است. وظایف خطیر

وی گفت: تعهد به پیگیری موضوعات مختلف حوزه قضایی شهرستان، پیشگیری از وقوع جرم و برخورد به موقع با مجرمان و همچنین جمع آوری مدارک لازم جهت تشکیل پرونده قضایی از جمله انتظاراتی است که در اجرای عدالت و امنیت دخیل است. موانع رشد. طرح تغییر دولت، قوه قضائیه است.

معاون نظارت و ارزشیابی قاضی تهران بر تعهد به اجرای محکومیت های کیفری که یکی از وظایف دادستان است و رسیدگی به مسائل مربوط به زندان ها و زندانیان تاکید کرد. خطاب کرد و توجه کرد.

زری با بیان اینکه قضاوت بر دوش قاضی سنگین ترین امانت در جامعه اسلامی است، گفت: ما دادسرا را به اصطلاح قاضی آماده و حاضر می دانیم.

وی با اشاره به بحث تکریم ارباب رجوع گفت: دادستانی باید در تکریم ارباب رجوع الگو باشد بنابراین شاهد رفتار رئیس قوه قضائیه حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی هستیم. به این موضوع رسیدگی می کند و به آن عمل می کند.

زری ادامه داد: رئیس قوه قضائیه در بین مردم ظاهر می شود و مشکلات و مسائل آنها را از نزدیک می نگرد، علاوه بر این در دستگاه قضایی استان نیز رئیس کل دادگستری به همان اصل توجه دارد که قوه قضاییه رعایت می کند. و به سیستم پاسخ دهد. این می تواند یک مثال واقعا خوب در این مقوله باشد.

وی تاکید کرد: دادستان نیز باید به سرعت و با دقت به موضوعات رسیدگی کند و مسائل را رصد کند تا نه فدای سرعت و نه دقت فدای سرعت و مشکلات در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به موضوع اطاله دادرسی گفت: طولانی شدن دادرسی ضرر دارد.

درزی رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه در این مراسم با تشکر از رضایی دادستان سابق شهرستان فیروزکوه گفت: شعبه حقوقی دادگستری شهرستان فیروزکوه به طور میانگین بیش از 220 پرونده و شعبه کیفری بیش از 300 پرونده دارد.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در دادگستری شهرستان فیروزکوه گفت: علیرغم کمبود، عملکرد مراجع قضایی بسیار خوب بوده و در اردیبهشت ماه مقام دوم را از نظر عملکرد کسب کرده اند.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه منطقه وسیعی است، تاکید کرد: علیرغم کمبود نیروهای موجود، تلاش برای ارائه خدمات قضایی به مردم این شهرستان در حال انجام است.

درازی گفت: انتظار داریم با مساعدت مسئولان مشکلات فعلی دادگستری شهرستان فیروزکوه در خصوص چارت قضایی برطرف شود تا مردم در کمترین زمان ممکن نتیجه پرونده های خود را ببینند و به سرعت پرونده ها را بررسی کنند. می تواند برود.”

توحید مظفری دادستان جدید شهرستان فیروزکوه نیز در این دیدار گفت: اجرای حقوق شهروندی که یکی از وظایف مهم دادستان است با مشارکت مردم و مسئولان قابل تحقق است.

وی گفت: کاهش جمعیت کیفری در زندان ها که یکی از اهداف سند اصلاح قضایی است در دستور کار قرار خواهد گرفت، اما اجرای سیاست های مبتنی بر اخلاق اسلامی منجر به سختی مجرمان حرفه ای نمی شود. ناامنی در جامعه وجود دارد، بنابراین مردم کار خود را برای یک قانون جدی و قانونمند انجام می دهند.

دادستان جدید فیروزکوه گفت: ما در زمینه حقوق بیت المال و مبارزه با فساد خط قرمز نداریم، احتیاط های لازم را انجام می دهیم و در صورت کشف جرم، به احد النصره راضی نمی شویم. .

وی در ادامه گفت: علاوه بر حمایت از تولید و اشتغال، با در نظر گرفتن شرایط خاص اقتصادی کشور، هیچ واحد تولیدی و خدماتی در حین رعایت دستور تعطیل نخواهد شد.

مظفری گفت: ارتباط موثر با مردم، تکریم ارباب رجوع و تعامل و همکاری با نهادها و سازمان ها مورد توجه قرار می گیرد که البته این امر با نظارت، اقتدار و استقلال دستگاه قضایی انجام می شود.

رضایی دادستان سابق شهرستان فیروزکوه گفت: دو گشت در این اداره فعال شده است. حمایت از حقوق عمومی در دادستانی شهر; یکی کنترل و نظارت بر بازار گشت و دیگری کنترل و نظارت بر حفظ حقوق بیت المال گشت.

رضایی گفت: همچنین در ارتباط با مدیریت راه و پاکسازی راه در سال 2018، 6000 متر مربع، در سال 2019، 7000 متر مربع و در سال 1400، 15000 متر مربع فضای راه تخلیه شد که تعداد کل آن 28000 متر مربع بوده است. . به متر برسد

وی در این دیدار با حضور معاون رئیس کل دادگستری استان تهران، امام جمعه و فرماندار و رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه از زحمات توحید مظفری دادستان سابق شهرستان فیروزکوه قدردانی کرد و با حکم رئیس جمهور گفت. قوه قضائیه فیروزکوه را به عنوان دادستان جدید شهرستان منصوب کرد.

کوروش زری معاون نظارت و ارزشیابی قضات دادگستری استان تهران پس از پایان این مراسم با حضور در دادسرای و شعب دادگاه با چند تن از مراجعین به صورت چهره به چهره دیدار و به دغدغه های آنان گوش فرا داد. دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر شد.

انتهای پیام/