دادپور: دانشگاه های هنر باید با اقتصاد پیوند بخورند.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، هاشم داداشپور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه هنر اصفهان با بیان مطلب فوق در خصوص روابط عمومی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: تفکر و اندیشه متأسفانه دلیل کمبود. از. به عنوان پل ارتباطی بین صنعت و اقتصاد، از این پتانسیل کم استفاده شده است.

وی از چهار دانشگاه هنر تهران، تبریز، شیراز و اصفهان که در سه دهه اخیر تأسیس شده اند، یاد کرد و از آن ها به عنوان چهار دانشکده هنری نام برد و گفت: مانند گذشته در اصفهان و شیراز مدرسه داریم. بودند و … «امروزه این دانشگاه ها باید هنرستان های ارزشمند گذشته را به علم و امکانات روز مجهز کنند و سرمایه های انسانی را ارتقا دهند.

داداشپور با اشاره به موفقیت جوانان در هنرهای زیبا گفت: از یک میلیون و 28 هزار دانش آموز در سال 1390 تنها 53 هزار نفر درخواست داشتند و یک دهه بعد امسال 161 هزار نفر متقاضی هستند که ما در این رشته ها هنر هستیم. ، و این به معنای پیشرفت سه گانه است و نشان دهنده علاقه طبقه اجتماعی جامعه به هنر است، به همین دلیل است که وزارت علوم وظیفه دارد بیش از پیش نیازهای هنر را برآورده کند.

معاون وزیر علوم با تقسیم بندی دانشگاه ها گفت: دانشگاه های نسل اول را می توان آموزش محور، نسل دوم پژوهشی و نسل سوم را کارآفرین نامید و انتظار می رود دانشگاه های هنر نیز به آموزش و پژوهش بپردازند. به عنوان مأموریت، نگاه ویژه به کارآفرینی در حوزه هنرهای صنعتی اسلامی در سطح دانشگاهی باشد تا کارگاه های مختلف کارآفرینی هنری راه اندازی شود و با ارتباط با اقتصاد بتوان به توسعه و شکوفایی دست یافت.

وی دانشگاه ها را مهم ترین و ارزشمندترین سرمایه هر استان برشمرد و از مدیران استان ها خواستار توجه ویژه به این اعتبارات شد و تاکید کرد: در دولت سیزدهم اختیارات و اختیارات مهمی به استانداران داده شده است. استان انجام می دهند

وی در پایان از زحمات نصر اصفهانی در سه سال گذشته و ایجاد زیرساخت های مجازی برای ارائه کارگاه های هنری در ایام کرونا قدردانی کرد و به نمایندگی از دکتر زلفی گل ریاست جدید را به دکتر عطاری پیشنهاد داد. علم، تحقیق و فناوری. مفتخر به پیشبرد اهداف و اندیشه های انقلاب اسلامی در عرصه علم.

حجت الاسلام ابطحی رئیس سازمان رهبری نیز در سخنانی مسئولیت را نعمت الهی و توفیق در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: مسئولیت محور توجه مردم است و سعادتی فراتر از آن نیست. مشکل مردم”
وی دانشجویان و کارکنان دانشگاه هنر اصفهان را دانشگاهی بسیار اخلاق مدار خواند.

نصر اصفهانی پس از پایان این مراسم با تقدیر از اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان، مشکل اساسی دانشگاه هنر اصفهان را فیزیکی عنوان کرد و از مسئولان خواست تا فضاهای پراکنده را در یک سایت واحد برای توسعه و پیشرفت ادغام کنند و بستری را برای توسعه و پیشرفت ایجاد کنند.

عطاری رئیس جدید دانشگاه با تشکر از اعتماد وزیر علوم گفت: در گذشته گنج پنهان گنبد فیروزه ای به شمار می رفت. نوظهور و در حال توسعه و بار دیگر این استان پایتخت و مهد فرهنگ و هنر ایران و جهان اسلام خواهد شد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.