دادگاه ها با کارکنان مراقبت های بهداشتی نیویورک که خواهان معافیت مذهبی هستند ، درخواست تجویز واکسن توسط معلمان نیویورک را رد می کنند

دادگاه ها با کارکنان مراقبت های بهداشتی نیویورک که خواهان معافیت مذهبی هستند ، درخواست تجویز واکسن توسط معلمان نیویورک را رد می کنند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه حکم داد که نیویورک نمی تواند کارگران بیمارستان ها و خانه های سالمندان را از معافیت مذهبی از دستور واکسن کووید -19 این ایالت منع کند.

قاضی دیوید هرد از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی نیویورک در حکم خود نوشت که واکسیناسیون کارگران بدون اجازه چنین استثناهایی “مغایر با حمایت دیرینه فدرال از باورهای مذهبی است”.

این سیاست که همه بیمارستان ها ، خانه های سالمندان و پرسنل مراقبت در منزل را واکسینه می کند ، ابتدا تحت مدیریت کوئومو صادر شد و برای معافیت های پزشکی و مذهبی مجاز بود. در اواخر ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی این قانون را که به مردم اجازه می داد بر اساس اعتقادات مذهبی خود را ترک کنند ، لغو کردند – حرکتی که فرماندار کتی هوخول از آن حمایت کرد.

گروهی متشکل از 17 نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی ماه گذشته از هوچول و اعضای مدیریت او به دلیل این سیاست شکایت کردند. آنها می گویند که این امر حقوق متمم اول و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 را نقض می کند ، که از کارفرمایان می خواهد برای اعتقادات مذهبی کارکنان تسهیلات مناسبی تهیه کنند. آنها در ابتدا یک دستور منع موقت گرفتند که مانع از مداخله دولت در توانایی کارفرمایان مراقبت های بهداشتی برای اعطای استثنائات مذهبی می شود. پس از بررسی شواهد بیشتر ارائه شده از طرفین ، قاضی هرد روز سه شنبه دستور اولیه ای صادر کرد که عملاً این دستور را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، شورای عالی انجمن توماس مور ، می گوید: “بسیار واضح است که این تصمیمی است که حقوق اساسی پرسنل پزشکی را که درخواست معافیت مذهبی از دستور واکسن توسط فرماندار هوخول و دولت وی رد شده است ، حفظ می کند.” پس از صدور حکم ، یک شرکت حقوقی طرفدار زندگی که نماینده شاکیان پرونده است ، اعلام کرد.

تماس احتمالی هوچول گفت که برای لغو این حکم در تلاش برای ارتقای سلامت عمومی کار خواهد کرد.

هوچول روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “مسئولیت من به عنوان فرماندار حفاظت از مردم این ایالت است و الزام به واکسیناسیون از کارکنان مراقبت های بهداشتی به این هدف می رسد.” “من پشت این دستور ایستاده ام و در دادگاه با این تصمیم مبارزه خواهم کرد. نیویورکی ها را ایمن نگه دارید. “

اکثر کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان موظف بودند تا 27 سپتامبر شواهدی از اولین عکس العمل های خود در مورد COVID-19 را نشان دهند ، در حالی که کارکنان مراقبت از خانه تا 7 اکتبر مهلت داشتند. کارفرمایان مراقبت های بهداشتی در حال حاضر شروع به قرار دادن افرادی کرده اند که از رعایت مقررات خود در مرخصی بدون حقوق استفاده می کنند یا آنها را اخراج می کنند. مرکز درمانی SUNY Downstate مجبور شد موقتاً عمل جراحی و سایر خدمات را لغو کند ، و نورتولت هلث 1400 کارمند را در دستور واکسن ایالت گذاشت.

اما برخی از کارگرانی که به دنبال معافیت مذهبی بودند فراموش شده اند. WNYC/Gothamist با چندین سیستم بیمارستانی تماس گرفت تا در مورد نحوه برخورد با معافیت های مذهبی با توجه به آخرین حکم اظهار نظر کند.

حتی اگر این تصمیم تأیید شود ، این بدان معنا نیست که هرکسی که به دنبال معافیت مذهبی باشد ، آن را دریافت می کند.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی می گوید: “یکی از پیامدهای این امر این است که باید فرصتی برای کارکنان برای درخواست اقامت وجود داشته باشد.” “این بدان معنا نیست که کارمند محل اقامت دریافت می کند یا کارفرما ملزم به راهنمایی است.”

دستور واکسن شهر نیویورک به کارکنان بخش آموزش اجازه می دهد تا از معافیت های مذهبی استفاده کنند. بسیاری – اما نه همه – از این درخواست ها پذیرفته شده است. سخنگوی DOE در آن زمان گفت ، قبل از مهلت واکسن 27 سپتامبر ، شهر قبلاً بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این حال ، کارکنان DOE که به دنبال جلوگیری از اجرای حکم در دادگاه پس از اجرایی شدن آن بودند ، ادعا کردند که این شهر “آشکارا با اعتقادات مذهبی مردم دشمن است”. یک قاضی فدرال در منهتن در جلسه رسیدگی به پرونده روز سه شنبه گفت که هیچ شواهدی از چنین خصومتی وجود ندارد و از پذیرفتن درخواست شاکیان خودداری کرد. لورا مینیکوچی ، وکیل شهر در جلسه دادرسی گفت ، در جلسه رسیدگی ، کارکنان DOE که تاکنون معافیت داده شده اند بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ دین اصلی اعلام نکرده است که افراد نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. اما شاکیان این پرونده که از دستور دولت سرپیچی می کنند می گویند صادقانه اعتراضات مذهبی خود را نسبت به واکسن های موجود در حال حاضر COVID-19 ابراز کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *