دارابی: به دنبال گردشگری مقرون به صرفه هستیم.


به گزارش گروه اوقات فراغت و سرگرمی خبرگزاری فارس، «علی دارابی» معاون میراث فرهنگی و گردشگری به مناسبت بازدید از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال خبرنگار گروه زندگی که آیا تفاوتی وجود دارد؟ برای فراهم کردن امکانات برای گردش های خانوادگی، خبر خوشحال هستید؟ وی گفت: اساسا مشکل شادی و زندگی اجتماعی مشکل گمشده جامعه ماست. آقای مهندس ضرغامی می گوید وزارت میراث فرهنگی امروز وظیفه بسیار مهمی دارد و آن ایجاد شادی و نشاط اجتماعی است و از ما خواست برنامه ای ارائه کنیم.
وی افزود: از آنها خواستیم برای پایگاه ها و مجموعه های تاریخی و موزه های ما مراسمی ترتیب دهند، چهار هزار نفر می آمدند. در نهایت استراحت کنید و اوقاتی شاد و مفرح را برای آنها فراهم کنید و این کنسرت نمایشی در سایر استان ها نیز برگزار خواهد شد.
دارابی در ادامه توضیحات خود گفت: برای خانواده ها و دانش آموزان تسهیلاتی از جمله تخفیف های ویژه و بازدید نیم بها از مجموعه های تاریخی و موزه ها در نظر گرفته ایم و در مناسبت ها و هفته های نامگذاری شده مردم به ویژه خانواده ها از تخفیف در تورها برخوردار می شوند. همچنین برای حمایت از جمعیت، امتیازات ویژه ای به خانواده های پرجمعیت داده می شود.
معاون میراث فرهنگی و گردشگری افزود: هشتصد موزه در ایران وجود دارد که از این تعداد تنها ۲۶۴ موزه در اختیار میراث فرهنگی و مابقی متعلق به سایر نهادهای دولتی است.
یکی از برنامه های ما این است که همه این هشتصد موزه را در سبد مصرف فرهنگی مردم قرار دهیم.
وی در پایان گفت: در حالی که در دوران پس از کرونا موضوع گردشگری موضوع مهمی است و اکنون به دنبال امکانات مناسب برای ارائه گردشگری ارزان قیمت برای خانواده ها هستیم. چون آنهایی که توانایی مالی دارند به جایی که می خواهند بروند. بنابراین یکی از وظایف مهمی که در وزارت میراث، گردشگری و صنایع دستی انجام می دهیم، ارائه گردشگری ارزان قیمت به مردم عادی است.
در این راستا قصد داریم بتوانیم در اموری مانند حمل و نقل، قطار و اتوبوس، اسکان و اقامت به گردشگران کمک کنیم.
انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.