دانشجویان از دانشگاه سنت جان به دلیل دستور واکسن شکایت می کنند

دانشجویان از دانشگاه سنت جان به دلیل دستور واکسن شکایت می کنند


خدای من.

دانشگاه جان در نیویورک از مدرسه کاتولیک به دلیل واکسیناسیون خود شکایت کرده و مدعی شده است که این الزام حق آنها در اعتقادات مذهبی آنها را نقض می کند.

17 شاکی در اعتراض خود می گویند که با سقط جنین مخالف هستند-و بنابراین نمی خواهند هیچ کدام از سه واکسن تایید شده توسط فدراسیون کووید -19 را استفاده کنند ، زیرا عکسبرداری با استفاده از “بافت جنین سقط شده یا مشتق از سلول های بنیادی جنینی انسان” انجام شده است.

شیمید کیمبرلی فینسکی ، دانشجوی سال دوم داروسازی از گلندل ، لوئیزیانا ، در ده فرمان می گوید: “من به عنوان یک کاتولیک معتقد معتقدم که زندگی ارزشمند است. در ده فرمان” شما نباید بکشی “.

جان در اسناد دادگاه می گوید معافیت شاکیان را در نظر نمی گیرد زیرا س questionsالاتی در مورد “صحت اعتقادات مذهبی ادعایی آنها” وجود دارد.

سپس این واقعیت وجود دارد که کلیسای کاتولیک از دستور واکسیناسیون حمایت می کند ، که می گوید این دستورالعمل کلیسا و اصول کلیسایی را نقض نمی کند.

با این حال ، واضح است که حتی کلیسا در آزمایش واکسن ها دچار مشکل شده است.

کنفرانس اسقف های کاتولیک آمریکا در مقاله ای که در اوایل سال جاری منتشر شد ، به این نتیجه رسید که “نه Pfizer و نه Moderna از خط سلولی ناشی از سقط جنین در توسعه یا تولید واکسن استفاده نمی کنند.

کیمبرلی فینسکی گفت به دلیل آزمایش های انجام شده با استفاده از “بافت جنین سقط شده” که بر خلاف دین وی است ، نمی خواهد واکسن COVID-19 را مصرف کند.
بریژیت استلزر

این گروه اسقف ها اذعان کردند: “با این حال ، چنین سلولی برای آزمایش اثربخشی هر دو واکسن استفاده شد.”

اسقف ها نوشتند که “ایجاد رده های سلولی ناشی از سقط جنین و استفاده شرکت های دارویی از آن اشتباه است” و “در صورت وجود جایگزین های مشابه غیر مرتبط با سقط جنین ، از استفاده از واکسن های تولید شده با این رده های سلولی باید اجتناب شود”.

اما آنها نوشتند که “دلایل جدی (به عنوان مثال خطرات جدی برای سلامتی) ممکن است استفاده از واکسن های تولید شده با این رده های سلولی را در مواقعی که چنین جایگزینی وجود ندارد توجیه کند.”

این روزنامه می گوید: “در حالی که هیچ یک از واکسن ها به طور کامل فاقد هرگونه استفاده از خطوط سلولی ناشی از سقط جنین هستند ، استفاده از این دو مورد با شر اولیه سقط جنین بسیار فاصله دارد.”

این مقاله به سومین عکس فعلی موجود توسط Johnson & Johnson اشاره نکرده است. اما رویترز گزارش داد که این واکسن در فرآیند تولید خود از “سلولهای جنینی تکثیر شده در شرایط in vitro” ، که به آنها “سویه های سلول جنینی” نیز گفته می شود ، استفاده می کند ، اگرچه خود واکسن حاوی هیچ گونه واکسنی نیست.

پردیسهای سنت جان شامل مکانهایی در منهتن ، کوئینز ، استاتن آیلند و Hauppauge ، LI است.

بر اساس شکایتی که در دادگاه عالی ایالتی در شهرستان سافولک در لانگ آیلند ارائه شده است ، دانش آموزان به دنبال 2.75 میلیون دلار غرامت هستند ، مگر اینکه تغییری در موقعیت مدرسه ایجاد شود.

دادستان جیمز کالسیو دوم ، 40 ساله ، پیشکسوت نیروی دریایی و پیشکسوت مطالعات حقوقی از استاتن آیلند ، به The Post گفت: “من نمی توانستم باور کنم که یک دانشگاه کاتولیک اعتقادات مذهبی من را که من برای آن جنگیدم رد کند.”

او گفت دانشگاه باید هنگام تعیین امتیازات احتمالی ، رابطه دانشجویان با خدا را – نه آنچه روحانیون ارشد می گویند – در نظر بگیرد.

دامپزشک نظامی گفت: “پاپ یک مرد است. اسقف یک مرد است.”

وی در مورد مخالفت خود با واکسن گفت: این بین من و خداست. “برای گفتگو با خدا نیازی به رسانه ندارید.”

کالسیو گفت که دستور مدرسه کاتولیک او را از اعتقادات مذهبی محروم می کند.
کالسیو گفت که دستور مدرسه کاتولیک او را از اعتقادات مذهبی محروم می کند.
بریژیت استلزر

متیو مارگولفسکی ، 19 ساله ، کارآفرین دانشجوی سال دوم از Syosset ، LI ، که یهودی است نیز شاکی این پرونده است.

مارگولفسکی می گوید تورات به ما می آموزد که ما باید “از جان شما به طور کامل محافظت کنیم”.

او با شکایت از اینکه سنت جانز هیچ فرایند تجدیدنظر ندارد ، می گوید: “من از امتناع از دریافت معافیت بسیار ناراحت شدم.” گذاشتن این واکسن در بدن من اعتقادات من را نقض می کند. “

با این حال ، برخی دیگر از دانش آموزان سنت جان گفتند که دستور واکسن نعمت است.

اتان بورل ، 20 ساله که به عنوان رئیس دولت دانش آموزی مدرسه فعالیت می کند ، می گوید: “زندگی در دانشگاه در حال عادی شدن است.” تنها چیزی که متفاوت است این است که ما از ماسک استفاده می کنیم.

“دستور واکسن برای بازگشت زندگی به حالت عادی ضروری بود. همه گیری بسیاری از فعالیتها را متوقف کرده است. دانش آموزان اکنون می توانند از ملاقات با سایر دانش آموزان لذت ببرند.”

اما وکیل شاکیان ، جیمز مرمیج ، گفت: دانشگاه جان حقوق مذهبی دانشجویان را زیر پا می گذارد.

او گفت: “این نفرت انگیز است.”

مارگولفسکی معتقد است که تزریق واکسن COVID-19 برخلاف اعتقاد یهودی او خواهد بود.
مارگولفسکی معتقد است که تزریق واکسن COVID-19 برخلاف اعتقاد یهودی او خواهد بود.
بریژیت استلزر

Mermigues افزود ، جانز اخیراً با تجلیل از فارغ التحصیل فرانک دی آملیو ، مدیر مالی و معاون اجرایی تامین جهانی تولیدکننده واکسن COVID-19 Pfizer ، ابروهای خود را بالا برده است.

د آملیو ، که در سال 1983 از فوق لیسانس تجارت در سنت جان فارغ التحصیل شد ، در بهار آدرس شروع فارغ التحصیلان سنت جان را ارائه کرد.

ده ها شکایت دیگر برای لغو دستور واکسیناسیون در ایالت و شهر نیویورک ، از جمله توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی که اعتراضات مذهبی مشابهی نسبت به واکسن داشته اند ، تشکیل شده است.

فرماندار کتی هوخول در دادگاه استدلال کرد که ایالت موظف نیست معافیت مذهبی از واکسن را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی ارائه دهد.

سنت جان – دومین دانشگاه بزرگ کاتولیک کشور با 20000 دانشجو – از شرکت در کلاس های حضوری دانشجویان بدون واکسیناسیون و معافیت جلوگیری کرده است.

این مدرسه می گوید 98 درصد دانش آموزان آن حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

واکسیناسیون دانشگاه ایالتی نیویورک با 64 دانشگاه ، 98 درصد است و کالج های ایالت را امن ترین مکان برای دانشجویان در جوامع خود می کند.

سنت جان اجازه می دهد تا معافیت برای واکسن های دیگر که معتقد است مشروع است.

جیمز مرمیجس ، وکیل دانشجویی گفت: دانشگاه نیز همینطور است "پایمال کردن حقوق دینی دانش آموزان"
جیمز مرمیج ، وکیل دانشجویان گفت که این دانشگاه “حقوق مذهبی دانشجویان را زیر پا می گذارد”.
بریژیت استلزر

بر اساس اسناد دادگاه ، 564 نفر از دانش آموزان این دانشگاه برای معافیت پزشکی یا مذهبی از دستور واکسیناسیون پاییزی درخواست کردند و 183 نفر موافقت شد.

اما مقامات دانشگاه با شاکیان پرونده سافولک در دادگاه موضع سختی گرفتند.

کاتاری هاچینسون ، معاون رئیس دانشگاه SJU در امور دانشجویی ، در اظهارنامه ای که در این پرونده ثبت شده است ، گفت که بسیاری از درخواست ها ضعیف بوده و از تست بویایی نیز عبور نکرده اند.

هاچینسون می گوید: “در بررسی درخواست های شاکیان ، من و همکارانم الگوهای مکرری را مشاهده کردیم که یا درخواست های آنها را باطل می کرد یا صداقت و اعتبار ادعاهای متقاضیان را زیر سوال می برد.”

“بسیاری از درخواست ها رد شدند زیرا به نظر می رسید که دانشجویان این کار را کرده اند
آنها مطالبی را که از اینترنت خریداری شده یا به معنای واقعی کلمه از منابع آنلاین کپی شده بود ، ارائه می کردند که صحت اعتقادات مذهبی آنها را زیر سال می برد. “

هاچینسون گفت که برخی از شاکیان “در تلاش برای سوء استفاده از فرایند معافیت مذهبی” بی ادب بودند – از جمله دانش آموزی که تقاضایی را ارائه داد که شامل برگه ای از یک وزیر در کلیسای زندگی جهان بود ، وب سایتی که “دستورات آنلاین فوری و فروش وزیر” را ارائه می دهد. پوشاک و وسایل جانبی “

وب سایت ULC افراد مشهوری مانند دواین “راک” جانسون و سر پل مک کارتنی را در میان “وزیران برجسته ULC” فهرست کرده است.

جان در دور اول پیروز شد ، پس از آنکه قاضی درخواست شاکیان برای دستور اضطراری را رد کرد ، به این معنی که دستور هنوز در حال اجرا است. تصمیم گیری در مورد ماهیت پرونده هزینه است.

برایان براون ، سخنگوی مدرسه ، در این باره می گوید: “دانشگاه سنت جان اطمینان دارد که شرایط واکسیناسیون COVID-19 که در آوریل گذشته اعلام شد ، این چالش قانونی را برطرف می کند.” ایمنی ».

“در سنت جان ، ما همه دانش آموزان و کارکنان را تشویق می کنیم که از نظر بهداشت عمومی واکسینه شوند و به سیاست های ما پایبند باشند. خانواده سنت جان در طول این همه گیری در حال وقوع گرد هم آمده اند و پروتکل های ایمنی پردیس و روحیه مشترک را رعایت می کنند. انطباق و همکاری مشهود است

“سنت جان به تعهد متقابل ما برای سلامت دانشگاه برای عبور از این همه گیری ادامه خواهد داد.”

براون در مورد رابطه سنت جان با مدیرعامل Pfizer D’Amelio ، گفت: هیچ ارتباطی بین دستور واکسن و شبکه فارغ التحصیلان ما وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *