دانشگاه نیویورک ، نیویورک ، از NYPD شکایت می کند که همچنان پایگاه داده های انضباطی کاملی را در معرض دید عموم قرار نمی دهد.

دانشگاه نیویورک ، نیویورک ، از NYPD شکایت می کند که همچنان پایگاه داده های انضباطی کاملی را در معرض دید عموم قرار نمی دهد.


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD شکایت می کند تا پرونده های انضباطی بیشتری را در اختیار افسران مورد نظر خود در بهار قرار دهد و استدلال می کند که پایگاه داده عمومی موجود در حال حاضر نمای ناقصی از شکایات سوء رفتار است که نیویورکی ها حق دیدن آن را دارند.

وکلای دانشگاه نیویورک روز پنجشنبه در شکایت خود در دادگاه عالی ایالتی اعلام کردند که NYPD به طور غیرقانونی درخواست پرونده های انضباطی بیشتر برای افسران این گروه را که از طریق قانون آزادی اطلاعات (FOIL) در ماه آوریل ارسال شده است ، رد کرد. این گروه مدعی شد که لغو ماده 50 این ایالت در سال گذشته – که افسران را از انتشار سوابق انضباطی خود محافظت می کند – اجازه چنین دسترسی را می دهد.

لغو 50-a منجر به ایجاد یک پایگاه داده قابل جستجو از سوابق انضباطی NYPD در مارس 2021 ، پس از یک سری چالش های قانونی توسط پلیس و اتحادیه های آتش نشانی شد. اما دانشگاه نیویورک گفت که پایگاه داده عمومی فقط نتایج مواردی را که “اثبات شده” نامیده می شود ، نشان می دهد که این افسر مرتکب اشتباهی شده و منجر به محاکمه اداری شده است.

علاوه بر این ، NYPD از نظر تاریخی تحقیقات برای اثبات موارد را مختل کرده است.

بیشتر بخوانید: پایگاه داده جدید NYPD نگاهی اجمالی به سوابق انتظامی پلیس دارد

در درخواست FOIL ، NYCLU درخواست کرد که همه پایگاه های اطلاعاتی بدون توجه به این که شکایت منجر به اعمال انضباطی شده یا حتی در صورت بررسی آن منتشر شود. اظهارات باید شامل نام ، رتبه و منطقه ای باشد که افسر در زمان شکایت در آن کار می کرده است. داده ها همچنین باید شامل نوع شکایت و تاریخ و مکان حادثه ادعایی باشد. اما بر اساس ارائه ای که در دادخواست ارائه شده است ، NYPD درخواست FOIL را برای “ماهیت بسیار گسترده” رد کرد. بر اساس پرونده ، اداره پلیس نیویورک به NYU گفت که این برنامه همچنین “طاقت فرسا یا طاقت فرسا” بوده است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره قانون آزادی اطلاعات بدانید

لوپه آگوئر ، وکیل کارکنان دانشگاه نیویورک ، در مصاحبه ای در Gothamist/WNYC گفت: “آنها از قوانین موجود FOIL برای تلاش برای ایجاد موانع در برابر این تقاضا استفاده می کنند.” “آنها می گویند که همه آنها در مورد شفافیت هستند و با این وجود آمادگی پاسخگویی مناسب به درخواست های سوابق را ندارند.”

در بیانیه ای ، سخنگوی NYPD گفت که لغو 50-a “به این معنی نیست که بخش در حال حاضر موظف است تمام اطلاعات مربوط به کارکنان را منتشر کند ، اما این کار دیگر توسط قانون ممنوع نیست.”

قبل از لغو 50-a ، NYCLU پرونده های انضباطی را از CCRB از طریق یک برنامه FOIL بدست آورده بود و پایگاه داده خود را ایجاد کرده بود که حاوی تقریباً 280،000 شکایت از سوء رفتار بیش از 30 سال پیش بود. آنها همچنین با چندین شرکت حقوقی همکاری می کنند تا از سایر بخش های پلیس در سراسر ایالت شکایت کنند تا سوابق بیشتری منتشر شود.

کریستوفر دان ، مدیر حقوقی دانشگاه نیویورک ، اظهار داشت که این شکایت گامی دیگر در جهت اطمینان از این است که “لغو بند 50-الف منجر به شفافیت م andثر و دسترسی عمومی به اسناد مربوط به رفتارهای نادرست پلیس می شود که مدت ها از افشای مردم محروم بوده است.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *