درخواست‌های «قناعت» از «مرتضوی»/ یک ششم اعتبارات سفر ریاست جمهور تخصیص یافت


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار معاون اجرایی رئیس‌جمهور با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: در شهریورماه سال گذشته شاهد سومین سفر استانی رئیس‌جمهور به این خطه کویری بودیم که آثار و برکات خوبی برای استان داشت.

وی بیان داشت: تعداد ۱۹ دستگاه اجرایی با ۷۱ پروژه در این سفر اعتبار گرفته و ۴۸ مصوبه محتوایی از ۱۰ دستگاه اجرایی حاصل این سفر بود و از کلیه ردیف‌های بودجه تخصیص اعتبارات به استان پیدا کرده که از همان ماه‌های اول بعد سفر ستادی تحت عنوان پیگیری مصوبات سفر شکل گرفته است.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه وقتی مصوبات و اعتبارات استان را با استان‌های دیگر مقایسه می‌کنیماین استان جا برای کار بیشتری دارد، اضافه کرد: امیدواریم در سفر امروز بتوانیم در خصوص جذب اعتبارات و اعتبارات جدید داشته باشیم.

قناعت از اختصاص یک ششم اعتبارات سفر ریاست جمهور به استان خبر داد و گفت: در مجموع شش هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان اختصاص یافت که یک هزار میلیارد تومان آن در ۹ مرحله به استان تخصیص یافت.

وی خواستار اعتبار یک تا دو هزار میلیارد تومانی برای استان شد و افزود: شهرستان زیرکوه از شهرستان‌های بسیار محروم و فاقد بیمارستان استان است که با توجه به سیاست عدالت‌محوری و محرومیت‌زدایی دولت سیزدهم احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی زیرکوه از درخواست‌های مهم ما است.

استاندار خراسان‌جنوبی خواستار احداث پست ۴۰۰ کیلو وات در شهرستان نهبندان، اجرای خط انتقال آب از دریای عمان به خراسان‌جنوبی، و سرعت گرفتن ساخت راه‌آهن بیرجند- قاین- یونسی، صدور مجوز واردات خودروی سنگین و نیمه سنگین از مرز ماهیرود خراسان‌جنوبی شد.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید