Home remedies for Headache,

درمان های خانگی سردرد


سردرد می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود و نمی توان تأثیر بسیاری از بیماری ها را رد کرد ، زیرا شیوه زندگی ما علت آن است. از سوی دیگر ، استرس در حال حاضر عامل اصلی سردرد است. در نتیجه ، آنها باید تعداد فزاینده ای از این داروهای دست ساز را نزد خود نگه دارند. طبق آمار ، تعداد افرادی که از استرس رنج می برند در حال افزایش است.

1به دارچین:

دارچین توسط پزشکان آیورودا به عنوان یک ادویه فوق العاده شناخته می شود زیرا به حفظ انرژی بدن ما کمک می کند. نه تنها این ، دارچین نیز می تواند به درمان سردرد کمک کند. مقدار کمی پودر دارچین بردارید و آن را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. مخلوط را به مدت 5 دقیقه روی پیشانی بگذارید و سردرد باید برطرف شود.

2. اسطوخودوس:

دارای ویژگی های ضد عفونی کننده غیر التهابی است. این می تواند به طور قابل توجهی انواع مختلف درد را کاهش دهد. از برگ های اسطوخودوس برای تهیه روغن اسطوخودوس استفاده می شود که برای مبتلایان به میگرن مفید است. همچنین می توانید از برگ های اسطوخودوس با استنشاق بخار حاصل از خیساندن مقداری برگ اسطوخودوس در آب گرم استفاده کنید. این می تواند سردرد شما را کاهش داده و احساس آرامش بیشتری کند.

3به برگ های ریحان:

از برگ ریحان می توان برای تسکین سردرد به صورت طبیعی استفاده کرد. مقداری برگ ریحان بردارید و روی شقیقه های خود بمالید. شما احساس بهتری و راحتی بیشتری خواهید داشت زیرا این گیاه حاوی تعداد زیادی مواد شیمیایی ضدالتهابی است که به تسکین سردرد کمک می کند.

4به زنجبیل:

در مورد کاهش سردرد هیچ جایگزینی برای این ماده طبیعی وجود ندارد. زنجبیل یک ضد التهاب است که به تسکین سردرد کمک می کند. می توانید یک تکه زنجبیل را مدتی بجوید. ممکن است بوی بدی به شما بدهد ، اما سردرد شما را به سرعت تسکین می دهد.

5به آلوئه ورا:

حاوی اسیدهای آمینه ، سالیسیلیک اسید ، آسیمانان ، گلوکومنان و تعدادی آنزیم ضدالتهابی ضدالتهابی و عملکردی است که به تسکین سردرد و انواع اختلالات پوستی کمک می کند.

6به برگ جعفری:

برای سیستم ایمنی بدن شگفت انگیز است و در عین حال سردرد را نیز کاهش می دهد. اگر از سردرد رنج می برید ، چند برگ جعفری بخورید. مزاحمت ظرف چند ثانیه برطرف می شود.

7به پیام:

در این فرایند ، سردرد در عرض 60 ثانیه از بین می رود. این روش می تواند به عنوان یک درمان خانگی فوری برای سردرد استفاده شود. این م effectiveثرترین ، مطمئن ترین و اثبات شده علمی برای کاهش سردرد است. تنها در 5 دقیقه ، این فرآیند معروف به “طب فشاری” می تواند به شما در خلاص شدن از سردرد کمک کند. مرکز وسط شست چپ و انگشت سبابه را با انگشت شست راست و سبابه فشار دهید و آنها را بچرخانید. این استراتژی به طور مشابه توسط متخصصان پشتیبانی و توصیه می شود.

8به آب آشامیدنی:

سردرد را می توان با یک قاشق چایخوری آب برطرف کرد. بدن ما اغلب به دلایل زیادی فاقد رطوبت است که می تواند منجر به سردرد شود. با این حال ، پس از نوشیدن مقداری آب ، بدن ما دوباره آب می گیرد و سردردها به تدریج از بین می روند.

9به میخک:

مقداری میخک را در فر گرم کنید. سپس آن را در یک دستمال ببندید و بوی آن را حس کنید و این عمل را در فواصل منظم تکرار کنید. پس از مدتی متوجه می شوید که سردرد بهبود یافته است.

10به سیب نمک زده:

اگر سردرد شدید است ، این روش را امتحان کنید ، یک تکه سیب بردارید و مقداری نمک به آن بیفزایید و بخورید ، می تواند خیلی سریع سردرد را کاهش دهد.

11به لبخند و ذهن شاد خود را حفظ کنید:

این می تواند یک روش واقعاً موفق باشد زیرا اگر بتوانید برای مدت کوتاهی خود را مشغول خندیدن یا تفریح ​​کنید ، سردرد برطرف می شود. بنابراین ، اگر سردرد دارید ، بنشینید و سعی نکنید با هر چیزی که شما را خوشحال می کند یا باعث لبخند می شود حواس خود را پرت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *