درمان های یبوست برای نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند

اگر بیشتر کتابهای مربوط به تغذیه با شیر مادر را مرور کنید ، احتمالاً بخشی در مورد یبوست پیدا نخواهید کرد. این به این دلیل است که یبوست واقعی در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند بسیار نادر است. در حقیقت ، اکثر کارشناسان معتقدند که اگر نوزاد شیرخوار دچار یبوست شود ، از نظر پزشکی مشکلی وجود دارد.

شیر مادر یک ملین طبیعی است. با این حال ، یک نوزاد شیرخوار ممکن است به دلیل معرفی غذا یا شیر خشک دچار یبوست شود. فرمول به طور خاص یبوست است. اگر به تازگی به نوزاد خود شیر خشک داده اید ، ممکن است دلیل یبوست باشد. بهترین درمان به سادگی شیر مادر بیشتر است.

دلایل یبوست در نوزادان شیرده:

1. بیماری که نیاز به مراقبت پزشکی دارد (با پزشک خود تماس بگیرید!)

2. مصرف فرمول ها

3. شروع مواد جامد

علائم / تعریف:

1. آکادمی پزشکان خانواده آمریکا یبوست را به عنوان تاخیر یا مشکل در اجابت مزاج (مدفوع) بیش از دو هفته تعریف می کند. در نوزادان (کمتر از 6 هفته) ، AAFP توصیه می کند که والدین در صورتی که نوزادشان کمتر از پنج بار در هفته مدفوع داشته است ، به مدت دو هفته با پزشک خود تماس بگیرند.

2. مدفوع سفت مانند سنگریزه

3. فشار زیاد و گریه از درد. برخی از فشارها ، غرغرها و غرش کردن طبیعی هستند. نوزادان در حال یادگیری نحوه عملکرد بدن خود هستند. غرغر ، تنش و غرش که باعث حرکت روده نرم می شود یبوست نیست و نیازی به درمان ندارد.

درمان / درمان نوزادان زیر 6 ماه:

1. اگر به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه کرده اید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این می تواند نشانه یک مشکل جدی تر باشد و پزشک شما باید نوزاد شما را ارزیابی کند. یبوست همراه با ضعف ، گریه ضعیف و کاهش رژیم غذایی ممکن است نشان دهنده بیماری بوتولیسم باشد. اگرچه بسیار نادر است ، اما یک اختلال تهدید کننده زندگی است و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

2. اگر شما به عنوان مکمل ، اما به ویژه تغذیه با شیر مادر ، شیر خشک می دادید ، از دادن شیر خشک به طور انحصاری خودداری کنید. پروتئین شیر گاو برای شکم و روده نوزاد بسیار تحریک کننده است. فقط دادن شیر مادر به تسکین این سوزش کمک می کند.

3. اگر از شیر خشک تغذیه کرده اید ، شیر دادن را شروع کنید (اگر کودک شما کمتر از 2 هفته دارد) یا از یک مشاور تغذیه با شیر مادر که توسط هیئت بین المللی (IBCLC) تأیید شده است برای تغذیه مجدد نوزاد کمک بگیرید. اگرچه او قبلاً هرگز از شیر مادر تغذیه نکرده بود ، اما احتمال تولید شیر بیشتر بود. اگر شیردهی به سادگی برای شما گزینه ای نیست ، از اهدا کننده شیر مادر استفاده کنید. می توانید با یک بانک شیر تماس بگیرید (این ممکن است گران باشد) یا مقداری شیر را از یک دوست یا خانواده معتمد سفارش دهید.

برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از استفاده از شیر مادر فرآوری نشده دلسرد می شوند ، زیرا می تواند نوزاد شما را در معرض داروها یا بیماری ها از طریق شیر اهدا کننده قرار دهد. با این حال ، اگر به این شخص اعتماد دارید و نوزاد شما سالم است ، احتمالاً نگران نباشید. این می تواند برای شیر مادر منجمد از دوستانی که نمی دانند با مازاد خود چه کار کنند مفید باشد. اگرچه می توانید یک فرمول جایگزین را امتحان کنید ، اما آنها از شیر مادر گرفته نشده اند ، بنابراین به احتمال زیاد مشکل حل نمی شود یا حتی بدتر می شود.

نوزادان بالای 6 ماه:

1. شیر مادر بیشتر! اگر در حال از شیر گرفتن هستید ، مقدار غذا را در روز افزایش دهید تا مشکل برطرف شود. مقدار غذا یا شیر خشکی که می دهید را پس دهید. با یک متخصص تغذیه ثبت شده مشورت کنید تا در مورد غذاهای جامد کمتر برای کودک خود صحبت کنید.

2. زمان. به طور معمول ، یبوست بدون کمک غذاها یا داروهای خاص از بین می رود. اگرچه درمان های یبوست بدون نسخه وجود دارد ، اما قبل از استفاده از آنها با پزشک خود مشورت کنید. دوره های مکرر یبوست می تواند نشانه یک مشکل جدی تر باشد.

3. اگر مطمئن هستید که یبوست دارید و پزشک شما تأیید کرده است ، آکادمی پزشکان خانواده آمریکا می گوید: “والدین می توانند برای درمان یبوست به نوزادان یک پیمانه آب حاوی سوربیتول (مانند آلو ، گلابی یا سیب) بدهند.” این دارو فقط باید به نوزادان بالای 6 ماه داده شود.

4. برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند شربت ذرت را برای یبوست استفاده کنید. این ضروری نیست زیرا سایر گزینه های درمانی ذکر شده معمولاً بهتر عمل می کنند. با این حال ، اگر تصمیم دارید شربت ذرت به کودک خود بدهید ، 1 قاشق چایخوری را در 2 اونس بریزید. از آب. شربت را مستقیماً در شیر خشک یا شیر مادر پمپ شده قرار ندهید. شربت ذرت با جذب آب به روده و تحریک روده برای دفع مدفوع عمل می کند. زیاده روی در مصرف شربت ذرت و ایجاد اسهال و عدم تعادل الکترولیت ها آسان است. هر دوی این مشکلات می توانند برای کودک شما مضر باشند.

منابع:

http://www.aap.org/publiced/BR_Medicine_OTC.htm

http://www.aafp.org/afp/20060301/849.html

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *