درگیری پلیس ایتالیا با معترضان در پالرمو


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه ها شامگاه چهارشنبه از درگیری پلیس ضد شورش ایتالیا با معترضان در تجمع «جورجیا ملونی» نامزد پیشتاز انتخابات ایتالیا خبر دادند.

به گزارش تارنمای «تی آر تی»، این تظاهرات پس از آن برگزار شد که جورجیا مالونی از نبود نظم و قانون شکایت کرد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ضد شورش ایتالیا 50 نفر را در شهر پالرمو سیسیلی به دلیل تلاش برای اخلال در راهپیمایی حزب راست افراطی “برادران ایتالیا” که نامزد آن ملونی است، متهم کردند.

پلیس در بیانیه ای اعلام کرد که معترضان را متوقف کرده و در جریان درگیری یک افسر پلیس توسط معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. پلیس ایتالیا از دستگیری چند نفر در این تظاهرات خبر داد.

در این درگیری ها خبرنگاران «جمهوریکا» نیز مجروح شدند. مالونی روز چهارشنبه با این روزنامه‌نگار آسیب دیده پیشنهاد «همبستگی» کرد و معترضان را متهم کرد که دشمن دموکراسی هستند و تلاش می‌کنند کمپین او را از مسیر خارج کنند.

حزب “برادران ایتالیا” ملونی در نظرسنجی ها پیش از رای گیری یکشنبه آینده پیشتاز است و به نظر می رسد با متحدانش، حزب راست افراطی و حزب راست افراطی سیلویو برلوسکونی، فورزا ایتالیا، قدرت را در دست بگیرد.

تارنمای «یورونیوز» درباره احتمال روی کار آمدن مالونی نوشت: نگرانی های زیادی در مورد دیدگاه های افراطی مالونی وجود دارد. ملونی شدیداً ضد مهاجر است و از سیاست هایی حمایت می کند که ورود خارجی ها به ایتالیا را محدود می کند. گفته می شود ملونی از خانواده و سنت در ایتالیا حمایت می کند، به شدت با تبعیض جنسی مخالف است و از رشد جمعیت حمایت می کند. مخالفان مالونی نیز نگران به قدرت رسیدن او هستند. سیاست های ضد مهاجرتی او نگرانی هایی را برانگیخته است.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.