دریافت کارت ویژه اربعین در 48 ساعت / کی و کجا برای تمدید گذرنامه مراجعه کنیم؟


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس تنها 20 روز به اربعین حسینی (ع) باقی مانده است و زائران نحوه شرکت در راهپیمایی های اربعین حسینی در نجف و کربلا را نمی دانند.

این در حالی است که موضوع صدور و تمدید گذرنامه یکی از مهمترین دغدغه های زائران اربعین حسینی است، به ویژه این روزها که با حجم زیادی از متقاضیان در مراکز گذرنامه مواجه هستیم و موضوع تمدید گذرنامه از دیروز است. گذرنامه های منقضی شده یا گذرنامه هایی که کمتر از 6 ماه اعتبار در مراکز دارند، کلید پاسپورت کل کشور یا مقر پلیس امنیت (در شهرهایی که مراکز صدور گذرنامه ندارند) هستند.

تمدید رایگان گذرنامه های منقضی شده / کدام گذرنامه ها مهر تمدید پلیس می گیرند؟

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فرزا در گفت وگو با فارس از تمدید گذرنامه های منقضی شده خبر داد و گفت: از روز گذشته کار تمدید گذرنامه هایی که تاریخ صدور آن 6 شهریور 1391 بوده و پس از آن بوده است. آنها درخواست تمدید نکرده اند و منقضی شده اند. همچنین افرادی که گذرنامه آنها 6 ماه یا کمتر اعتبار دارد در مراکز گذرنامه سراسر کشور نگهداری می شوند.

وی گفت: افراد در صورت داشتن گذرنامه معتبر می توانند به دفاتر صدور گذرنامه مراجعه کرده و از مزایای یک بار عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین امسال برخوردار شوند.

اضافه شدن دو مرکز دیگر برای تمدید گذرنامه در تهران

سردار ذوالقدری به تشریح وضعیت امروز مراکز تمدید گذرنامه نسبت به روز گذشته پرداخت و گفت: با وجود اینکه با تعداد زیادی از داوطلبان اربعین حسینی مواجه هستیم، اما با تمهیداتی که انجام شده و همچنین افزایش سامانه. . و کارکنان، ما توانسته ایم صلح بهتری را در مراکز برقرار کنیم.

وی گفت: علاوه بر 5 مرکز مورد استفاده برای تمدید گذرنامه در تهران بزرگ، دو مرکز در غرب و شرق تهران نیز به این مراکز اضافه شده است که البته تعداد علاقه مندان همچنان زیاد است.

به گفته سردار ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه تهران بزرگ، از روز گذشته 5 مرکز برای تمدید و الصاق مهر پلیس فعال است. یکی در مرکز ستارخان، دیگری در کوه نور و بقیه در شهرری، شهریار و ورامان. اما با توجه به استقبال گسترده شهروندان برای خروج از مرز، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مراکز صدور گذرنامه را افزایش داده تا مراجعه کنندگان بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند.

این مراکز شامل همت غرب بعد از بزرگراه ستاری، خیابان کابری تما، خیابان بیهار، مجتمع کلانتری دوم، کلانتری دوم امنیت عمومی و پاسگاه چهارم پلیس امنیت عمومی جنب میدان نبوب، کلانتری 127 نارمک است.

اما در استان ها و شهرستان ها متقاضیان می توانند با مراجعه به مراکز گذرنامه یا پلیس امنیت عمومی، گذرنامه های منقضی شده خود را تمدید کنند.

درخواست گذرنامه جدید فقط با مراجعه به کلانتری +10/ چقدر طول می کشد تا پاسپورت به دست ما برسد؟

اتباع متقاضی صدور گذرنامه که قبلاً فاقد گذرنامه بوده و یا گذرنامه آنها قبل از تاریخ 15 شهریور 1391 صادر شده است، برای بهره مندی از خدمات فقط به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند.

سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فرزا در پاسخ به سوال فراس مبنی بر اینکه صدور گذرنامه بین المللی برای زائران چقدر طول می کشد، گفت: با توجه به حجم صدور گذرنامه نسبت به سال گذشته 400 برابر شده و هستیم. با افزایش تعداد متقاضیان و علاقمندان به شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی مواجه هستیم. حدود 10 روز طول می کشد تا پاسپورت بین المللی صادر و به اداره پست تحویل داده شود و به دست متقاضی برسد. داد

تنها با یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی و صدور گذرنامه ویژه اربعین در 48 ساعت!

گذر ویژه اربعین یکی دیگر از خدمات تسهیل در حمل و نقل زائران اربعین حسینی است. بر این اساس متقاضیانی که فاقد گذرنامه هستند می توانند در ایام اربعین سال جاری با اخذ کارت ویژه اربعین به عنوان سند سفر و به جای گذرنامه برای رسیدن به مقصد اربعین از یک نقطه مرزی استفاده کنند. آن هم با هزینه ای معادل یک دهم پاسپورت معمولی.

لازم به ذکر است، کار صدور گذرنامه های موقت اربعین نیز از روز گذشته در دفاتر پلیس +10 آغاز شده است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجه به فارس گفت: صدور گذرنامه ویژه اربعین 48 ساعت زمان می برد.

ساعات کار مراکز گذرنامه چقدر است؟

سردار علی ذوالقدری گفت: ساعت کاری ادارات گذرنامه از ساعت 7:30 صبح تا 18 عصر است.

مدارک لازم برای تمدید گذرنامه های منقضی و نامعتبر چیست؟

متقاضیان برای تمدید گذرنامه باید اصل گذرنامه را به همراه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه به مراکز گذرنامه یا پلیس امنیت سراسر کشور ببرند که با مهر پلیس تمدید و به روز رسانی و درج می شود و پس از آن ثبت نام می شود. به متقاضیان تحویل داده شود. جزئیات در سیستم

هیچ گونه تسهیلات و تسهیلاتی برای تمدید گذرنامه در مرز وجود ندارد.

ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان تمدید گذرنامه باید قبل از سفر و رسیدن به مرز اطلاعات خود را در ادارات گذرنامه استان یا شهرستان یا مراکز پلیس امنیت عمومی شهرستان ها تمدید و به روز کنند. این کار را در مرز انجام دهید.

لازم به ذکر است تمدید گذرنامه با مهر پلیس فقط برای شرکت مردم در اربعین حسینی و حضور در عراق و به صورت رایگان انجام می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.