در آذربایجان شرقی 1.7 میلیارد تومان برای خدمات درمان ناباروری / بیمه رایگان زنان باردار پرداخت می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، وحید مجیدی بعدازظهر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برنامه های حمایتی بیمه سلامت در حوزه جوانان، اظهار داشت: با این حساب سازمان بیمه کشور رکنی است که در ذیل آن خیر خدمات و وعده هایی در زمینه درمان ناباروری از سال گذشته ارائه شده است.

وی از پرداخت یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای خدمات ناباروری در استان در سال گذشته خبر داد و افزود: در سه ماهه نخست امسال به 740 زوج نابارور هفت مرکز درمانی به ارزش 540 میلیون تومان با احتساب بیمارستان های دولتی طرف قرارداد داده شد.خدمات درمان ناباروری ارائه شدند. الزهرا، شمس و ولی عصر دارای بیمارستان های خصوصی، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی و سه مرکز بخش خصوصی هستند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از استان های پیشرو در زمینه ناباروری هستیم، افزود: این بیمارستان توسط مرحوم دکتر فاطمه مجیدی راه راه اندازی شد و با توجه به استفاده از روش های درمانی جدید در این زمینه در سال های اخیر، مطمئناً میزان موفقیت این نوع درمان در آینده بیشتر از سال های گذشته خواهد بود.

وی تعداد زوج های نابارور استان را بر اساس اطلاعات و آمار منتشر شده از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی 20 هزار زوج اعلام کرد و اظهار داشت: بین سه تا چهار میلیارد تومان پیش بینی کنید. به زوج های علامت گذاری شده در سامانه در پایان سال باید 50 میلیون تومان در سال پرداخت شود و توصیه می کنیم بیمه گرانی که با این مشکل مواجه هستند به مراکز بیمه مراجعه کنند تا در سامانه خدمات بیمه سلامت علامت گذاری شوند.

مجیدی ادامه داد: در حوزه خدمات درمان ناباروری 90 درصد تعرفه دولتی در مراکز دولتی و 90 درصد تعرفه غیردولتی در سایر مراکز پرداخت می کنیم که با این میزان پوشش بیمه ای در این زمینه تنها خدمات درمانی است. مشمولان طرح بیمه درمان رایگان بیمه فقط از مراکز دولتی خدمات دریافت می کنند.بیماران ناباروری تا سن 49 سالگی نیز در صورت مراجعه پزشک خانواده می توانند از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی طرح بیمه زنان باردار و کودکان زیر پنج سال را از دیگر طرح های این بیمه مطابق با سیاست های جوانان جمعیت عنوان کرد. دفترچه پزشکی که موجب افزایش تعهدات و کاهش پرداخت بیمه شدگان می شود، بخشی از مزایای آن است و فرزندان مادران باردار که در این طرح ثبت نام می کنند، تا سن پنج سالگی دفترچه و خدمات پزشکی رایگان دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.