در استان مازندران رزمایش ملی قدردانی و موافقت با یاوران استان برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سراسر شهرستان، مراسم افتتاحیه رزمایش بزرگ و سراسری قدردانی و موافقت یاوران استان با دیدار و تجلیل از خانواده ها و مقام های 10 هزار و 400 شهید استان مازندران نماینده فقیه برگزار شد. در استان مازندران با حضور آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، محمود حسینی پور استاندار مازندران، سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا، مسئول نمایندگی ولی فقیه در کربلا، حجت الاسلام والمسلمین جعفر مستایی، فرمانده سپاه ناحیه فرج مرتضه میرزایی و سایر فرماندهان استان و مسئولین در ستاد فرماندهی سپاه مازندران در حسینیه عشقون برگزار شدند.

«فتح الله» از خانواده معظم شهدای سرافراز و بزرگوار استان در قالب تشکر از خانواده معظم شهدا به نمایندگی از مراجع عالیقدر و فرماندهان استان، خانواده 3 شهید گرانقدر دفاع مقدس، شهدای مدافع و از اختر، شهید مصطفی نوروزی از گارد مزار، عباسعلی علیزاده، شهید صدیق نقوی از نیروهای خدام و مجاهدان نیروی انتظامی، شهید خلبان سید محمد سید طالبی، از اعضای شجاع نیروی هوایی. دیدار و تجلیل از جمهوری اسلامی ایران و وکیل شهید فاطمه شفیع نژاد.

دیدار با خانواده شهدا یک ارزش است.

سردار سیوش مسلمی به مناسبت دیدار با خانواده معظم شهدای استان مازندران در قالب رزمایش قدردانی و عهد با اشاره به برگزاری رزمایش معنوی شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: . وی ضمن دیدار با خانواده شهدا گفت: با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه نباید یاد و نام شهدا در جامعه کم رنگ شود، تمرین معنوی دیدار با خانواده معظم شهداست. شهدا ترتیب داده شد. .

وی دیدار با خانواده شهدا را یک امتیاز عنوان کرد و افزود: خانواده شهدا به ما نیازی ندارند اما ما نیازمند دیدار با خانواده شهدا هستیم زیرا جان شهدا ارزشمند و پربرکت است.

* شهدا بر گردن همه ما حق دارند.

فرمانده ارتش کربلا با تاکید بر اینکه شهدا حق همه ما را دارند افزود: عزت، عزت و آزادی نظام اسلامی مرهون جانفشانی شهداست.

مسلمی با اشاره به اینکه روحیه آرزو در جامعه به برکت وجود شهداست، افزود: 1200 تیم با استفاده از همه ارگان ها و نهادها برای دیدار با خانواده 10 هزار و 400 شهید والامقام مازندران عازم شدند. روز

* اگر شهدا نبودند، آرامش و امنیت در جامعه وجود نداشت

محمود حسینی پور به مناسبت این دیدارها با اشاره به اینکه شهدا و خانواده هایشان نیازی به حضور ما ندارند، بلکه نیازمند معنویت خانواده های شهدا هستیم، گفت: شهدای انقلاب اسلامی در راه عاشورا. من حاضرم. شهدای کربلا

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شهدا گفت: هر شهیدی مانند امام زاده دوم است که احترامش بیش از گذشته واجب است.

فرمانده سپاه کربلا با تاکید بر اینکه مردم استان مازندران مردمی هستند که همیشه به خانواده شهدای والامقام احترام می گذارند، گفت: همه باید به نسل های جدید بیاموزیم که اگر این شهدا نبودند ما نداشتیم. همه اینها حالا آرامش

حسینی پور با تاکید بر اینکه برای امنیت و آرامش کشور خون خود را به انقلاب داد، افزود: خانواده های شهدا در این سال ها صبر و شکیبایی نشان داده اند و امنیت جامعه فدای شهداست و در سایه است. و خانواده هایشان

استاندار مازندران در ادامه قدردانی و موافقت با یاوران استان را گامی در جهت فرهنگی سازی روحیه ایثار و شهادت دانست و افزود: خانواده های شهدا همواره مورد حمایت مردم هستند و مورد احترام هستند. و این رزمایش فرهنگی نیز تجدید وفاداری به آرمان های شهدا و ارتباط مستقیم است.خانواده های معظم شهدا در کنار مسئولان هستند.

* برای اینکه راه انقلاب را گم نکنیم باید راه شهدا را دنبال کنیم.

همچنین حجت الاسلام جعفر مشتی به مناسبت این دیدارها گفت: یکی از وظایف مردم تکریم شهداست.

وی با تاکید بر اینکه شهدا جان خود را دادند تا امروز امنیت داشته باشیم، در ادامه گفت: شهدا زندگی دنیا و آخرت را به مردم داده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر کربلا با تصریح بر اینکه حداقل وظیفه ما دیدار با خانواده شهداست، گفت: به گفته بزرگان انقلاب شهدا چراغ امت هستند. از انسانیت

مشتی تصریح کرد: اگر نمی خواهیم راه خود را گم نکنیم و راه انقلاب را ادامه دهیم باید با خواندن وصیت نامه شهدا و بررسی سبک زندگی آنها راه شهدا را ادامه دهیم.

به گزارش فارس، در این رزمایش کشوری بیش از 1200 تیم معاند متشکل از فرماندهان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، نیروهای ارتش و انتظامی و فرماندهان، مدیران و کارکنان نهادها و دستگاه های اجرایی استان مازندران حضور داشتند. بود به همت و همت سپاه کربلا و با مشارکت استانداری و بنیاد شهید مازندران که برای اولین بار در کشور برنامه ریزی و اجرا شد، همزمان با خانواده های معزز شهدای منطقه علوی دیدار و تسلیت گفتند. مثل رامیز یا صاحب الزمان رضی الله عنه.

انتهای پیام/86041/ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.