در خصوص گرانی‌ها، باید مردم را اقناع کرد


به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، حجت‌الاسلام ابوالفضل کلثومی، امام‌جمعه موقت بادرود در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بادرود با اشاره به‌روز جهانی ماما و ضرورت فرزندآوری، اظهار کرد: پیر شدن جمعیت می‌تواند برای کشور یک فاجعه باشد و فرزند آوری و تولید نسل و حفظ جمعیت کشور یک ضرورت است.

وی افزود: البته مسؤولان باید شرایط افزایش جمعیت را مهیا کنند و تسهیلات ویژه‌ای را برای این موضوع در نظر بگیرند و مشوق‌های خوبی برای خانواده‌ها در نظر بگیرند؛ زیرا جامعه‌ای که پیر باشد باید برای آن هزینه کرد.

کلثومی با اشاره به حذف یارانه آرد صنعتی تصریح کرد: دولت‌مردان باید اقناع افکار عمومی را در دستور کار می‌گذاشتند، همچنین اول یارانه کالایی که می‌خواهند آزادسازی قیمت داشته باشد را به مردم پرداخت و بعد قیمت کالا را افزایش دهند.

ابهامات گرانی‌های اخیر برای مردم روشن شود

حجت‌الاسلام علی‌اکبر علی‌محمدی امام‌جمعه موقت نطنز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع اظهار کرد: تخریب قبور ائمه بقیع (ع) دسیسه‌ای حساب‌شده از طرف دستگاه جاسوسی انگلیس برای تضعیف مسلمانان بود، این قدرت‌های شیطانی با تأسیس فرق ضاله درصدد تفرقه بین مسلمانان و چپاول منابع آنان هستند.

وی با اشاره به نگرانی مردم از گرانی برخی کالاها و ضرورت نظارت جدی مسؤولان بر قیمت‌ها گفت: در موضوع آرد و نان و با توجه به قیمت ارزان آرد در کشور و گران در کشورهای همسایه، قاچاق این کالای اساسی زیاد و سود آن به جیب سودجویان می‌رفت که باید تدبیری اندیشیده می‌شد؛ ما در اصل این طرح هیچ اعتراضی نداشته و حتی حمایت هم می‌کنیم. 

علی‌محمدی تصریح کرد: ما قائل به این موضوع هستیم که باید در اقتصاد کشور حرکت‌هایی انجام داد تا نفع اصلی آن به مردم برسد و دست دلالان، سود جویان و واسطه گران قطع شود، اما مهم این است که این حرکت نباید به مردم آسیب بزند.

انتهای پیام/۶۳۰۲۵/م/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید