در زندگی مجلل رهبران بی آبرو و عزل شده در دبی


چند روز پس از فرار اشرف غنی از وطن – ظاهراً با هلیکوپتر مملو از بیش از 169 میلیون دلار پول نقد – رئیس جمهور پیشین افغانستان در پناهگاه امن جدید خود ظاهر شد: دبی ، دیزنی لند واقعی برای مستکبران مخلوع.

دوبی غنی را که حاضر به فرار با چنین ثروت هایی نشد ، به دلایل “بشردوستانه” پذیرفت.

اگر این داستان ربطی به آن داشته باشد ، برخلاف دیگر پناهندگان در دبی که در جوامع چادر نشین در بیابان زندگی می کنند ، رئیس جمهور سابق افغانستان در خانه جدید خود زندگی مجللی را سپری می کند.

امارات متحده عربی ، متشکل از دوبی ، ابوظبی و پنج امپراتوری دیگر ، با رهبران بی آبرو و ننگین ، به ویژه از کسانی که انبوهی از پول های مشکوک به دست آورده اند یا ممکن است در بازی های شطرنج دیپلماتیک مفید واقع شوند ، استقبال می کند.

در حالی که غنی پای خود را می بیند و دخترش ، مریم ، زندگی یک هنرمند را در یک انبار مجلل در بروکلین می گذراند ، در اینجا تعدادی از همراهان پناهنده درجه یک هستند که او می تواند در امارات وقت بگذراند:

پرویز مشرف ، نخست وزیر سابق پاکستان

تبعید رئیس جمهور سابق پاکستان به دوبی
تبعید رئیس جمهور سابق پاکستان به دوبی
مهمانی پاریس از طریق گتی ایماژ

تنها رئیس جمهور پاکستان ، که از سال 2001 تا 2008 رهبری این کشور را بر عهده داشت ، با اتهام خیانت روبرو شد و سالها در لیست بدون پرواز بود ، زیرا به دلیل مشکلات پزشکی در سال 2016 به او اجازه خروج داده شد. مشرف بلافاصله به دبی گریخت ، جایی که از آن به بعد در یک آپارتمان 1.6 میلیون دلاری در South Ridge Tower 6 در دبی به راحتی زندگی می کند. امکانات رفاهی ساختمان شامل “سیستم هوای تازه از قبل خنک” ، همراه با تجملات بیشتر ، مانند چشم اندازهای بلندترین ساختمان جهان ، معروف به برج خلیفه ، استخرها ، مراکز باغ ، نگهبانی 24 ساعته و کتابخانه است.

نخست وزیران سابق تایلند تاکسین شیناواترا و یینگلوک شیناواترا

نخست وزیران سابق تایلند تاکسین و یینگلوک شیناواترا
نخست وزیران سابق تایلند تاکسین و یینگلوک شیناواترا اکنون خواستار دوبی هستند.
Asahi Shimbun از طریق Getty Imag

سیاست یک تجارت خانوادگی برای خانواده شیناواترا ، قبل از ثروتمندترین افراد در تایلند است. تاکسین ، میلیاردر مخابرات ، در سال 2002 انتخاب شد اما در سال 2008 به اتهام فساد اخراج شد و ابتدا به لندن گریخت و سپس به دوبی رفت. خواهر کوچکترش یینگلوک سپس سیاست او را آزمایش کرد ، اما در سال 2014 پس از کودتا و رسوایی بر سر برنامه دولتش برای یارانه به تولیدکنندگان برنج مجبور به کناره گیری شد. در سال 2017 او فرار کرد و فرار کرد و قبل از آن به طور غیابی به اتهام سهل انگاری به پنج سال زندان محکوم شد. به گزارش نیویورک تایمز ، از آن زمان ، تاکسین به عمارت کاخ در دبی نقل مکان کرد ، در محاصره ارکیده های تایلندی قرار دارد و در آنجا شش کارمند گارد تایلندی دارد ، در حالی که یینگلوک تابعیت صربستان را دریافت کرده است.

خوان کارلوس پادشاه سابق اسپانیا

پادشاه خوان کارلوس اسپانیا
خوان کارلوس ، پادشاه سابق اسپانیا ، امارات متحده عربی را پس از کناره گیری از تاج و تخت ، محل اقامت رسمی خود کرد.
گتی ایماژ

پادشاه سابق اسپانیا در سال 2014 پس از رفتن به شکار با معشوق دیرینه خود در بوتسوانا ، در حالی که اسپانیا در بحبوحه بحران اقتصادی قرار داشت ، مجبور به ترک شرمساری شد. در سال 2020 او به دلیل اتهامات متعدد فساد از وطن خود فرار کرد ، از جمله اتهاماتی مبنی بر اینکه 100 میلیون دلار به عنوان هدیه از پادشاه فقید سعودی عبدالله پذیرفته است. او در هتل 15000 دلاری Emirates Palace در ابوظبی دوباره ظاهر شد ، اما بعداً محل اقامت رسمی خود را به یک عمارت چند میلیون دلاری در نزدیکی جزیره زایا نورایی تبدیل کرد. به گزارش ال پایس ، محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی او را در عمارت شش خوابه اش ، که بیش از 11000 متر مربع مساحت دارد و دارای 7 حمام ، استخر و دسترسی به ساحل خصوصی است ، سرگرم کرد.

محمد دهلان سیاستمدار فلسطینی

محمد دهلان ، نماینده پارلمان فلسطین
محمد دهلان ، نماینده سابق فلسطین در عمارت ساحلی ابوظبی زندگی می کند.
گتی ایماژ

محمد دهلان ، رئیس سابق امنیت فتح و دشمن محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین ، در سال 2011 توسط ابوظبی به زندان محکوم شد و در آنجا به سرعت به عنوان مشاور ولیعهد بن زاید مشغول به کار شد. دالان در حال حاضر در یک عمارت ساحلی در ابوظبی زندگی می کند و در سال 2015 تابعیت صربستان را دریافت کرده است. او یکبار یک قصر 2 میلیون دلاری صربستان اجاره کرد ، که بعداً توسط همکارش خریداری شد.

احمدعلی عبدالله صالح

احمدعلی عبدالله صالح
احمد علی عبدالله صالح چندین سال در حبس خانگی در ابوظبی زندگی کرد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

پس از ترور علی عبدالله صالح ، رهبر یمن در سال 2017 ، پسر بزرگ او به دلیل حمایت از شورشیان یمنی در حوتی ، چندین سال در حبس خانگی در ابوظبی زندگی کرد. او در حال حاضر “سفیر” است و فرض بر این است که به ابوظبی یا عربستان باز می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *