در شرایطی که مصونیت COVID-19 هنوز فاصله زیادی دارد ، یافتن درمان باید در اولویت قرار گیرد


هیجان اولیه ای که در ایالات متحده شروع شد وقتی که این کشور یکی از اولین کسانی بود که برنامه واکسیناسیون گسترده خود را علیه COVID-19 راه اندازی کرد ، در هفته های اخیر با کاهش نرخ واکسیناسیون کم رنگ شده است. خیلی کم اوج 3.4 میلیون عکسبرداری در روز ، که مفسران را به سوی آن سوق داد سوال اگر سنگ محک ایمنی گله واقعاً امکان پذیر باشد. فقط با 44 درصد از مردم به طور کامل واکسینه شده اند، مصونیت گله در کشور – که کارشناسان علمی معتقدند ایجاب می کند حداقل 75 of از مردم باید تلقیح شوند: در حال حاضر این یک کیک در آسمان باقی مانده است.

این واقعیت که حتی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تا رسیدن به هدف تلقیح برای جلوگیری از انتقال COVID-19 در جامعه فاصله دارد ، تنها نشان می دهد که یافتن درمانهای م effectiveثر چقدر مهم است ، نه اینکه تنها به واکسنها برای محافظت از جهان تکیه کنیم. ویروس کرونابه خوشبختانه ، درمان های آماده COVID در همان نزدیکی هستند.

راه طولانی به جهان پس از همه گیری

در حالی که چندین واکسن COVID در حال حاضر در بازار محافظ عالی در برابر کروناویروس ارائه می شود ، همچنان بستری شدن در میان افرادی که واکسینه نشده اند ، وجود دارد ، همانطور که توسط یک کلینیک ایالات متحده مشخص شده است 99.7 درصد از بیماران آنها واکسینه نشده بودند در سراسر جهان ، دو دلیل اصلی به توضیح علت عدم واکسیناسیون میلیاردها نفر کمک می کند: نابرابری واکسن ه تردید واکسیناسیون، که استراتژی های خروج دولت های همه گیر را پیچیده می کند.

نابرابری واکسن عمدتا با این واقعیت که مناطق غنی تر مانند اتحادیه اروپا، که دارای سفارش داده شده دوزهای کافی برای واکسیناسیون کل جمعیت دو برابر بیشتر و هنوز نیم میلیون باقی مانده است محفوظ است دوز تا چاه 2023. این احتکار ، که با کمبود عرضه تشدید می شود ، بدین معناست که بسیاری از مناطق جهان هنوز پیشرفت چندانی نکرده اند. در آفریقا، تنها 1 درصد از منابع جهان تحت کنترل قرار گرفتند و اکثر کارگران خط مقدم نیز در معرض ویروس قرار گرفتند. علاوه بر این 600 میلیون دوز وعده آفریقا توسط WHO COVAX فقط برای واکسیناسیون 20 درصد از جمعیت کافی است. منطقه آسیا و اقیانوسیه چندان بهتر عمل نمی کند ، زیرا نرخ پایین واکسیناسیون بحران سلامت عمومی ناشی از نوع دلتا را تشدید می کند.

علاوه بر این ، همیشه درصدی از افرادی که به واکسن دسترسی دارند وجود دارد که نمی توانند ضربه بزنند یا نخواهند خورد. دسته های خاصی مانند زنان باردار ، کودکان و افرادی که مشکلات بهداشتی زمینه ای مانند بیماری های خود ایمنی دارند ، هستند قادر به دریافت نیست o jab در همین حال ، تردید در میان موقعیت های خالی می افتد آمریکایی ها ه انگلیسی، ولی افزایش می یابد در آسیا – عمدتا به دلیل گسترش نظریه های توطئه و اخبار جعلیبه

حتی در تنگه واکسن ، انگلستان و ایالات متحده ، بستری شدن بیمارستان های کروناویروس همچنان نمایندگان مجلس را نگران می کند. در حقیقت ، اگرچه بریتانیا بیش از یک سوم جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده است ، اما دولت در حال بررسی به تعویق انداختن بازگشایی آن با توجه به بالا رفتن بستری شدن بیماران مبتلا به جهش دلتا COVID-19. در ایالات متحده اخیراً مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها وجود دارد اصرار کرد پس از واکسیناسیون نوجوانان پس از بستری شدن سه نوجوان بستری در بخش ICU. با توجه به این که شهروندان واکسینه نشده به وفور و انواع عفونی تری ادامه خواهند داد فشار دادن درصد شهروندان واکسینه شده برای دستیابی به مصونیت دور از دسترس گله مورد نیاز است ، یافتن درمانهای م increasinglyثر به طور فوری ضروری می شود.

درمان ها به بیماران آینده مبتلا به COVID امید می دهد

اگرچه رسانه ها عمدتا بر اجرای واکسن ها متمرکز شده اند ، اما شرکت های دارویی در جستجوی درمان هایی هستند که به موارد فعال کروناویروس کمک می کند ، رنج این بیماران را کاهش داده و شانس زنده ماندن آنها را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، داروسازی Rigel مستقر در سان فرانسیسکو آزمایشات بسیار دلگرم کننده ای را برای تجویز داروی خوراکی خود انجام داده است. برای رایج– نام تجاری fostamatinib disodium hexahydrate ، مهار کننده باز تیروزین کیناز (SYK).

Tavalisse یک داروی جدید نیست. این دارو قبلاً توسط تنظیم کننده های اصلی بهداشت ، از جمله FDA و EMA ، برای بیماران تأیید شده است رنج کشیدن ترومبوسیتوپنی ایمنی مزمن ، یک بیماری خود ایمنی که باعث حمله سیستم ایمنی به پلاکت های خون می شود. به نظر می رسد این دارو ممکن است موارد امیدوار کننده دیگری نیز داشته باشد تنظیم برای تسکین بیماران مبتلا به کم خونی همولیتیک خودایمنی گرم (WAHA) که در حال حاضر درمان بازار مورد تایید FDA را ندارند.

آزمایشات فاز 3 هستند در حال انجام، پشتیبانی به قیمت 16.5 میلیون دلار وزارت دفاع، تا ببینیم آیا مکانیزم دوگانه Tavalisse می تواند از ترومبوز ، ذات الریه و آسیب ریه در بیماران بستری مبتلا به کرونا جلوگیری کند. نتایج مرحله 2 بود دلگرم کننده، نشان می دهد که Fostamatinib برای بیماران بستری مبتلا به کرونا بی خطر بوده و منجر به بهبود نتایج بالینی شده است.

اگرچه Tavalisse ، اگر برای استفاده در برابر کروناویروس جدید تأیید شود ، نشان دهنده بسیاری از دانشمندان است جستجو کردن بیشتر ، یک درمان خوراکی موفق برای اثرات مضر COVID ، اولین دارویی نیست که در برابر این بیماری وعده می دهد. اولین افزایش صنعت برای آزمایش داروهای موجود برای COVID-19 منجر به آزمایش بهبودی در انگلستان شد کشف کردن در ژوئن 2020 یک استروئید ارزان و به طور گسترده در دسترس است دگزامتازون کاهش مرگ در یک سوم بیماران مبتلا به شرایط تنفسی شدید. درمان در حال حاضر است برای دوره جفت کنید در همه بیمارستانهای انگلیس و به گفته یکی از آنها تخمین زدن توسط دولت بریتانیا ، حدود 22000 نفر را در بریتانیا و بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان نجات داده است.

از آنجا که به طور فزاینده ای روشن می شود که ایمنی گله هرگز قابل دستیابی نیست ، اقدامات متقابل پزشکی وسیع طیف وسیعی از درمانها را برای بیماریهای حاد تنفسی ناشی از COVID-19 نشان می دهد. با توجه به میلیاردها شهروند در سراسر جهان که از واکسن محافظت نشده باقی می مانند ، ضروری است که کمپین های واکسیناسیون انبوه با تحقیق در مورد درمان های مناسب متوازن شوند تا سیستم های بهداشت عمومی تا آنجا که ممکن است جان افراد را حفظ کرده و درهای همه گیری را ببندند.

اگر علاقمند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *