در معرض مواد افزودنی غذایی – آنچه در پیتزاهای منجمد وجود دارد

پیتزا ارزان

سولفات های آهن:

محصول زائد فولاد پس از شستشو با اسید سولفوریک است. در قرن 18 و 19 به بردگان داده شد تا آنها را از غذاها “درمان” کنند. بسیاری از بردگان در اثر این عمل جان خود را از دست دادند، همچنین از آن در جوهر و رنگ پشم استفاده می شد.

فروس سولفات برای درمان کم خونی ناشی از فقر آهن استفاده می شود، افراد پس از درمان احساس تهوع و اپی گراست (مشکلات اپی گاستر ممکن است باعث تنش با آسم شود)

جایگزین های پنیر موزارلا:

با روغن های هیدروژنه (نگاه کنید به روغن های هیدروژنه) ساخته شده است.

سدیم آلومینیوم فسفات:

کالبد شکافی تعداد زیادی از افرادی که بر اثر بیماری آلزایمر جان خود را از دست داده‌اند، تجمع تا چهار برابر مقدار طبیعی آلومینیوم را در سلول‌های عصبی مغز، به‌ویژه در پردیس اسب آبی که نقش مرکزی در حافظه دارد، نشان داد. همچنین افزایش آلومینیم می تواند باعث کاهش تولید مثل ضایعات تخمدانی شود.

آلومینیوم موجود در بدن می تواند باعث آسیب کلیه شود، زیرا می تواند در متابولیسم فسفات اختلال ایجاد کند.

مواردی که در محصولات مبتنی بر آلومینیوم باید به آنها توجه کرد

آنتی اسیدها (برخی بدون برچسب وجود دارد) محصولات ضد اسهال (برخی بدون برچسب وجود دارد)

آسپرین بافر (آسپرین معمولی آلومینیوم ندارد)

ظروف (ظروف موم دار با روکش آلومینیومی که مخصوصاً برای آب پرتقال و آناناس استفاده می شود، باعث می شود آب داخل آن آلومینیوم را جذب کند. آبجو و نوشابه هایی که در قوطی های آلومینیومی نگهداری می شوند نیز مقادیر کمی آلومینیوم را جذب می کنند. نوشیدنی های بطری بهتر هستند.

دئودورانت ها (دئودورانت های طبیعی آلومینیوم اضافه نمی کنند) دوش ها (دوش های طبیعی آلومینیوم اضافه نمی کنند می توانید از سرکه و آب نیز استفاده کنید)

افزودنی‌های غذایی (مانند پنیرهای فرآوری‌شده‌ای که روی پنیر برگرها در رستوران‌های فست‌فود استفاده می‌شود، که حاوی آلومینیوم است که به آن اضافه می‌شود تا پنیر بهتر ذوب شود. به خمیر خود برآمده و غذای پنیر فرآوری شده.)

شامپوها (برخی آلومینیوم اضافه می کنند و برخی برای اطمینان، برچسب ها را بررسی نمی کنند)

کلرید پتاسیم:

ترکیب شیمیایی کلرید پتاسیم (KCl) یک نمک متال هالید است که از پتاسیم و کلر تشکیل شده است. در حالت خالص بدون بو است. دارای کریستال زجاجیه سفید یا بی رنگ، با ساختار کریستالی است که به راحتی در سه جهت می شکافد. بلورهای کلرید پتاسیم به صورت مکعبی در مرکز صورت هستند. کلرید پتاسیم معمولاً به عنوان “Muriate of Potash” نیز شناخته می شود.

رنگ پتاس بسته به فرآیند استخراج و بازیابی مورد استفاده از صورتی یا قرمز تا سفید متفاوت است. پتاس سفید، که گاهی اوقات به عنوان پتاس محلول نیز شناخته می شود، معمولاً تجزیه و تحلیل بالاتری دارد و عمدتاً برای تولید کودهای مایع اولیه استفاده می شود. KCl در پزشکی، کاربردهای علمی، فرآوری مواد غذایی و در اجرای قضایی از طریق تزریق کشنده استفاده می شود.

کلرید پتاسیم را نیز می توانید در آب ها پیدا کنید، اگرچه کلرید پتاسیم یک ماده مورد استفاده در بدن انسان است، اما آن را به طور طبیعی مصرف کنید!

بر اساس تجربه شخصی، کلرید پتاسیم در آب من باعث ایجاد ضربان قلب نامنظم در هنگام ورزش می شود، همچنین باعث حفظ فشار گوش می شود.

بنزوات سدیم:

بنزن موجود در نوشابه ها (و افزودنی های غذایی) مورد بررسی دقیق قرار گرفته است زیرا بنزن یک عامل سرطان زا یا سرطان زا است. سطح آن در آب آشامیدنی در سطح ملی و بین المللی و در آب بطری در ایالات متحده تنظیم می شود

ایالات، اما فقط به طور غیر رسمی در نوشابه. در سال‌های اخیر، برخی از نوشابه‌ها حاوی مقادیر بالایی بنزن هستند. آلودگی بنزن نوشابه‌ها یک نگرانی بهداشت عمومی است و باعث اعتراض شدید طرفداران محیط زیست و بهداشت شده است.

در ترکیب با اسید اسکوربیک (ویتامین C، E300)، بنزوات سدیم و بنزوات پتاسیم ممکن است بنزن، یک سرطان‌زای شناخته شده را تشکیل دهند. گرما، نور و ماندگاری می تواند بر سرعت تشکیل بنزن تأثیر بگذارد. عوامل دیگری که بر تشکیل بنزن تأثیر می گذارند گرما و نور هستند. نگهداری نوشابه در شرایط گرم باعث افزایش سرعت تشکیل بنزن می شود.

فسفات سدیم:

برخی از غذاها حاوی فسفات هستند اما به این عنوان برچسب گذاری نشده اند (یعنی پیاز کم آب). سایر علائم عدم تحمل فسفات ممکن است شامل اسهال شدید و ناگهانی، استفراغ، جوش های پوستی، عفونت مثانه، نفخ و گرفتگی شکم باشد.

(مشترک)

افزودنی های فسفات نیز با ADD در کودکان در استرالیا مرتبط است.

برگرفته از:

ویکیپدیا

دی اکسید تیتانیوم:

به عنوان رنگ خوراکی سفید استفاده می شود و همچنین به عنوان یک رنگدانه برای ایجاد سفیدی و شفافیت محصولاتی مانند رنگ ها، پوشش ها، پلاستیک ها، کاغذها، جوهرها، غذاها، داروها (یعنی قرص ها و قرص ها) و همچنین بیشتر خمیردندان ها عمل می کند.

در ضدآفتاب ها هم استفاده می شود و اگر اطلاع ندارید بیشتر موارد سرطان پوست از ضد آفتابی است که ما استفاده می کنیم در ترکیب عدم جذب انرژی از خورشید که بسیار مهم است، اخیرا شنیده ام در زمستان خودکشی ها بیشتر شده است. زیرا کمبود نور خورشید وجود دارد و انرژی مانند یک داروی ضد افسردگی است، بنابراین می توان گفت که از نظر روحی و روانی شما را سالم نگه می دارد، بنابراین اگر دی اکسید تیتانیوم بخورید می تواند در پوست شما بنشیند و در مقابل انرژی خورشید خود سپر بپوشید. که معتقدم ویتامین D خاصی است).

اکسیدهای منیزیم:

ممکن است باعث تحریک چشم یا مجاری تنفسی شود ممکن است منجر به ضعف عضلانی، بی حالی و گیجی شود. این در شکل واقعی خود است چرا می خواهید این را بخورید؟

نیتریت های سدیم:

اخیراً مشخص شده است که نیتریت سدیم وسیله ای موثر برای افزایش جریان خون با گشاد کردن رگ های خونی است و به عنوان گشادکننده عروق عمل می کند. در حالی که این ماده شیمیایی از رشد باکتری ها جلوگیری می کند، می تواند برای پستانداران سمی باشد. یک نگرانی اصلی تشکیل N-nitrosamine های سرطان زا توسط واکنش نیتریت سدیم با اسیدهای آمینه در حضور گرما در یک محیط اسیدی است. نیتریت سدیم نیز با تحریک میگرن مرتبط است.

مطالعات اخیر ارتباطی بین مصرف زیاد گوشت فرآوری شده و سرطان روده بزرگ پیدا کرده است که احتمالاً به دلیل مواد نگهدارنده مانند نیتریت سدیم است. علاوه بر این، من معتقدم که نیتریت سدیم به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند (از گشاد شدن رگ های شما) که به همه این مواد مضر دیگر کمک می کند تا مانند فلفل کاین و سایر غذاها با واحدهای اسکولویل در بدن شما نفوذ کنند. ).

BHA، BHT و TBHQ:

در دوزهای بالا، برخی از اثرات منفی بر سلامتی حیوانات آزمایشگاهی مانند پیش سازهای تومورهای معده و آسیب به DNA دارد. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض TBHQ ممکن است باعث سرطان زایی شود. با این حال، مطالعات دیگر اثرات محافظتی برای TBHQ و سایر آنتی اکسیدان های فنلی نشان داده اند.

BHA، BHT و TBHQ بر پایه نفت هستند، به همین دلیل مواد غذایی را حفظ می کند (بدن شما را که زمان بدی است حفظ می کند).

روغن های نیمه هیدروژنه:

چربی های ترانس نه ضروری هستند و نه مفید (مفید) و در واقع، مصرف چربی های ترانس با افزایش سطح کلسترول LDL “بد” و کاهش سطح کلسترول “خوب” HDL، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را افزایش می دهد. 1 گرم چربی ترانس در روز با 33 درصد بیشتر احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب مرتبط است. 6 عدد ناگت مرغ دارای 6 گرم چربی ترانس و سیب زمینی سرخ شده 4 گرم چربی ترانس است.

نام رایج آن چربی تک غیراشباع یا چند غیراشباع است.

آنزیم لیپاز انسانی با پیکربندی ترانس بی اثر است، بنابراین چربی ترانس برای مدت زمان طولانی تری در جریان خون باقی می ماند و بیشتر مستعد رسوب شریانی و تشکیل پلاک های بعدی است. در حالی که مکانیسم هایی که از طریق آن چربی های ترانس به بیماری عروق کرونر قلب کمک می کنند به خوبی شناخته شده است، مکانیسم تأثیر چربی ترانس بر دیابت نشان می دهد که علائم را افزایش می دهد.

مونوکلسیم فسفات:

کلسیم دی هیدروژن فسفات (همچنین ارتوفسفات مونو کلسیم نیز نامیده می شود) Ca(H2PO4)2 یک ترکیب شیمیایی است. معمولاً به عنوان دی هیدرات، Ca(H2PO4)2 H2O یافت می شود که مولکول آب را قبل از ذوب شدن در دمای 109 درجه سانتی گراد آزاد می کند. در دمای 203 درجه سانتیگراد تجزیه می شود.

فسفر یک ماده مغذی مهم است و به همین دلیل جزء رایج کودها است. کلسیم دی هیدروژن فسفات نیز در صنایع غذایی به عنوان یک عامل ترک برای بالا آمدن محصولات پخته شده استفاده می شود. از آنجا که اسیدی است، وقتی با یک ماده قلیایی ترکیب شود – معمولاً بی کربنات سدیم (جوش شیرین) یا بی کربنات پتاسیم.

– برای تولید دی اکسید کربن و نمک واکنش نشان می دهد.

صمغ زانتان:

(هشدار آلرژی)

برخی از افراد به صمغ زانتان آلرژی دارند، با علائم گریپ روده و اسهال. کارگرانی که در معرض گرد و غبار صمغ زانتان قرار می گیرند، سوزش بینی و گلو و همچنین بیماری های مربوط به کار را نشان می دهند که با افزایش قرار گرفتن در معرض، علائم شایع تر می شوند.

همچنین، از آنجایی که صمغ زانتان توسط باکتری تولید می شود که برای رشد از ذرت تغذیه می شود، برخی از افراد که به ذرت حساسیت دارند نیز به آن واکنش نشان می دهند.

MSG / طعم های طبیعی:

در سال 1987 کمیته مشترک تخصصی افزودنی های غذایی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی، مونو سدیم گلوتامات را در ایمن ترین دسته مواد غذایی قرار داد.

یک گزارش در سال 1991 توسط کمیته علمی جامعه اروپا (EC) برای مواد غذایی، ایمنی مونو سدیم گلوتامات را مجدداً تأیید کرد و “مصرف روزانه قابل قبول” آن را به عنوان “مشخص نشده” طبقه بندی کرد، که مطلوب ترین نام برای یک ماده غذایی است. علاوه بر این، کمیته EC گفت: “اطلاعات نشان داده است که نوزادان، از جمله نوزادان نارس، گلوتامات را به همان اندازه بزرگسالان متابولیزه می کنند و بنابراین حساسیت خاصی نسبت به افزایش مصرف خوراکی گلوتامات نشان نمی دهند.”

گزارشی از شورای امور علمی انجمن پزشکی آمریکا در سال 1992 بیان کرد که گلوتامات به هیچ شکلی “خطر قابل توجهی برای سلامتی” نشان داده نشده است.

گزارشی که در سال 1995 توسط FDA انجام شد اذعان داشت که “درصد ناشناخته ای از جمعیت ممکن است به مونو گلوتامات سدیم واکنش نشان دهند و کمپلکس علائم مونو گلوتامات سدیم را ایجاد کنند، وضعیتی که با یک یا چند مورد از علائم زیر مشخص می شود:

احساس سوزش در پشت گردن، ساعد و قفسه سینه بی حسی در پشت گردن، تابش به بازوها و پشت سوزن سوزن شدن، گرمی و ضعف در صورت، شقیقه ها، قسمت فوقانی پشت، گردن و بازوها فشار یا سفت شدن صورت، درد قفسه سینه ، سردرد، حالت تهوع، ضربان قلب سریع، برونکواسپاسم (اشکال در تنفس)، خواب آلودگی، ضعف عرق کردن.

گزارشی از محققان دانشگاه هیروساکی در ژاپن در سال 2002 نشان داد که موش‌هایی که از رژیم‌های غذایی سرشار از گلوتامات (تا 20 درصد) تغذیه می‌کردند، آسیب چشمی دیدند. هیروشی اوگورو، محقق اصلی، گفت: این یافته ها ممکن است توضیح دهد که چرا در شرق آسیا نرخ بالای گلوکوم با فشار طبیعی وجود دارد.

نشان داده شده است که مونو سدیم گلوتامات به طور غیرمستقیم با کاهش اشتهای هیپوتالاموس و در نتیجه افزایش مقدار غذایی که موش های آزمایشگاهی مصرف می کنند باعث چاقی در موش های آزمایشگاهی می شود زیرا گلوتامات خیلی سریع در دستگاه گوارش جذب می شود (بر خلاف پروتئین های حاوی اسید گلوتامیک در غذا). گلوتامات می تواند سطح گلوتامات پلاسمایی خون را افزایش دهد.

گلوتامیک اسید در دسته ای از مواد شیمیایی است که به عنوان اکسیتوتوکسین شناخته می شوند، که سطوح بالای آن در مطالعات حیوانی نشان داده است که باعث آسیب به مناطقی از مغز می شود که توسط سد خونی مغزی محافظت نشده است و انواع بیماری های مزمن می توانند از این سمیت عصبی ایجاد شوند. .

بحث بین دانشمندان در مورد اهمیت این یافته‌ها از اوایل دهه 1970، زمانی که دکتر Dr. جان اولنی دریافت که سطوح بالای اسید گلوتامیک باعث آسیب به مغز موش های شیرخوار می شود.

اطلاعات به روز شده در 04/02/09:

به خاطر داشته باشید که MSG/excitotoxins همچنین به رفتارهای اعتیادآور (قمار، پرخوری، خشونت، تغییرات خلقی، افسردگی و غیره) کمک می‌کند، زیرا اکسیتوتوکسین‌ها هورمون‌های دیگر در مغز را تحریک می‌کنند. هنگامی که آنها تحریک می شوند، سطح دوپامین و سایر هورمون های شما به هم می ریزد.

تغییر رژیم غذایی تنها چیزی است که برای رهایی از آن لازم است. شگفت انگیز است که چقدر ساده است، اما بسیاری از آنها به غذاهای ناسالم و غذاهای فرآوری شده علاقه دارند.

سوربیتان مونو استئارات (همچنین به عنوان Span 60 شناخته می شود):

استر سوربیتان (مشتق سوربیتول) و اسید استئاریک است و گاهی اوقات به عنوان موم مصنوعی شناخته می شود. در درجه اول برای امولسیون کردن آب و روغن با هم استفاده می شود. سوربیتان مونو استئارات در ساخت محصولات غذایی و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود و یک سورفکتانت غیر یونی با خواص امولسیون کنندگی، پخش کنندگی و مرطوب کنندگی است.

همچنین برای ایجاد الیاف مصنوعی، مایع ماشینکاری فلز، روشن کننده ها در صنعت چرم، به عنوان امولسیفایر در پوشش ها، در آفت کش ها و کاربردهای مختلف برای صنایع پلاستیک، مواد غذایی و آرایشی استفاده می شود.