در 10 شب حدود 40000 نفر از ظرفیت موکب احمد بن موسی استفاده کردند.


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سردار غلامحسین غیب پرور جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ستاد فرماندهی امام علی (ع) با بیان اینکه اربعین امسال با تلاش و هماهنگی عوامل به شکلی باشکوه و باشکوه برگزار شد. همچون سال های گذشته گفت: حدود 40 هزار نفر در 10 شب از ظرفیت موکب احمدبن موسی (ع) استفاده کردند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی احمدبن موسی(ع) تا اربعین حسینی ادامه دارد، از مردم خواست برنامه های سفر خود را سامان دهند و با خیال آسوده به مرزها برگردند چرا که فردا و امشب موجی از مردم برمی گردد.

سردار غیب پرور افزود: امنیت مرزها کاملاً برقرار است و از طرف برادران عراقی و طرف مرزی ایران مشکلی وجود ندارد و آنها در آمادگی کامل هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از خدمات گسترده زائران به نمایندگی از کشور عراق در ستاد امنیتی امام علی (ع) تقدیر کرد و گفت: مردم عراق علیرغم خدمات و موکب‌های عظیم ایران، این خدمات را انجام دادند. سنگ روی سنگ نگذارید با مهمان نوازی آنها که جای تشکر از مقامات عراقی وجود دارد

وی افزود: با وجود اینکه چند میلیون نفر وارد عراق شدند و شاهد تمرکز جمعیت زیادی در نجف و کربلا بودیم اما اتفاق مهمی رخ نداد.

سردار غیب پرور در خصوص وضعیت موکب احمدبن موسی (ع) نیز با بیان اینکه چیدمان خدمات رفاهی، پذیرایی و بهداشتی در این موکب مانند سال گذشته بود، اما بسیار زیباتر و منظم‌تر بود، گفت: خوشبختانه این توفیق نصیب مردم فارس شد تا شاهد پذیرش زائران غیرایرانی و سایر نقاط ایران باشیم، امیدواریم خداوند قبول کند.

انتهای پیام/ س
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.