در 11 سپتامبر از خودم و همکلاسی های استویوسانت حالم بد شد


هنگامی که حملات تروریستی 11 سپتامبر در سه بلوک مدرسه رخ داد ، لیلا نوردستروم دانش آموز دبیرستان استویوسانت در مرکز شهر منهتن بود. لیلا و همکلاسی هایش ، آن زمان ناخودآگاه ، با بحران سلامتی روبرو می شدند که آینده آنها را تهدید می کرد.

لیلا ، که اکنون 37 ساله است و نویسنده ای حرفه ای است ، در خاطرات جدید خود با عنوان “برخی از بچه ها پشت سر گذاشتند” (ناشران آپولو) ، نبرد 20 ساله خود را برای مراقبت های بهداشتی برای بازماندگان 11 سپتامبر از هوای سمی در زمین صفر شرح می دهد. در اینجا ، او داستان The Post را می گوید.

اولین سال دبیرستان من با تحولات بزرگترین تراژدی زندگی من مشخص شد: تیراندازی در مدرسه 1999 کلمباین. سال آخر من یک شوک بزرگ بود.

صبح 11 سپتامبر 2011 ، صدای انفجار کلاس درس من را در طبقه دهم دبیرستان استویوسانت ، نبش خیابانهای چمبرز و وست تکان داد. چشمان همکلاسی من گشاد شد و وقتی به بیرون نگاه کردم ، توپ بزرگی از آتش برج شمالی مرکز تجارت جهانی را فرا گرفته بود. دانش آموزی از اتاق بعدی وارد شد و اعلام کرد هواپیمایی به برج برخورد کرده است.

لیلا نوردستروم ، دانش آموز سابق دبیرستان استویوسانت در حملات 11 سپتامبر.  Nordstrom وکیل مدافعان فارغ التحصیلان Stuyvesant شد که پس از نزدیک شدن به Ground Zero بیمار شدند.
لیلا نوردستروم در حملات 11 سپتامبر دانش آموز دبیرستان استویوسانت بود. او از آن زمان وکیل مدافعان فارغ التحصیل خود شده است که پس از نزدیک شدن به Ground Zero بیمار شدند.
آنی ورمیل / نیویورک پست

حتی زمانی که به تماشای اجسام در حال سقوط از برج شمالی نگاه می کردم ، به خودم گفتم که آنها فقط مصالح ساختمانی هستند: گچ ، ورق فلز. حالا می دانم آن اشکال که افتاد مردم بودند.

برخی از بچه ها که توسط لیلا نوردستروم جا مانده اند
آمازون

15 دقیقه اول فاجعه ساعت ها به نظر می رسید. سرانجام صدایی از بلندگو سکوت را شکست و به ما گفت بمانید. چند دقیقه بعد ، چیزی با بال سایه آتش ها را سوراخ کرد. هواپیما بود. صدای انفجار بزرگ دیگری را شنیدیم. سپس اولین برج سقوط کرد ، هنگامی که ما فقط آنجا نشستیم. چند دقیقه بعد دستور تخلیه بالاخره رسید: “به شمال بروید.” وقتی ساختمان دوم فرو ریخت بیرون رفتم و تا جایی که می توانستم تا آنجا که می توانستم دویدم. در نهایت با یک دوست ، 10 مایل از مدرسه و هفت مایل از خانه خانواده ام در چلسی ، به آستوریا راه رفتم.

پس از 10 روز خارج از مدرسه ، ما برای چند هفته به ساختمان بروکلین منتقل شدیم. اما کمی بعد ، مدیر EPA کریستی تاد ویتمن اعلام کرد: “هوا برای تنفس امن است” ، دانش آموزان استوی به مرکز شهر بازگردانده شدند. در 9 اکتبر ، اولین روز بازگشت ، من با همکلاسی هایم به مدرسه رفتیم – برخی با ماسک گرد و غبار ، برخی دیگر با روسری از دهان و بینی خود محافظت می کردند ، بیشتر آنها فقط بوی بد را تنفس می کردند. سرفه می کنیم. بوی کارخانه شیمیایی سوزان می داد. من هرگز بوی مشابه آن را قبل یا بعد احساس نمی کنم.

نوردستروم در دبیرستان استویوسانت با همکلاسی هایش.
لیلا نوردستروم در دبیرستان استویوسانت با همکلاسی هایش.
نوردستروم و کلاسهای درسش در 9 اکتبر 2021 در دبیرستان استویوسانت بازگشتند.
نوردستروم و کلاسهای درس او در 9 اکتبر 2001 به دبیرستان استویوسانت بازگشتند.

در حالی که آتش سوزی ها در Ground Zero همچنان ادامه داشت ، مقامات شهری به والدین ما اطمینان دادند که ساختمان سالم است و گفتند که 1 میلیون دلار برای نظافت آن هزینه کرده اند. مدیران مدرسه به ما گفتند که سالن سالم است حتی اگر فرش و روکش صندلی ها تعویض نشده باشد. در اواسط سال 2002 ، برخی از والدین قطعه ای از آن فرش را به آزمایشگاه فرستادند و دریافتند که این فرش به شدت آلوده به آزبست است. درست در پشت پنجره های ما ، یک باری که مواد زائد Ground Zero را جمع می کرد ، تمام روز در کنار سیستم ورودی هوای ما حرکت می کرد. این شهر برای قرار دادن کشتی در آنجا معافیت ویژه ای از فرماندار پاتاکی دریافت کرده بود.


پوشش سالگرد 11 سپتامبر ما را در اینجا دنبال کنید:


چند هفته بعد ، شکایات گسترده ای در بین دانش آموزان وجود داشت: بینی خونین ، سردرد ، مشکلات تنفسی و سرفه مزمن. مدیر وقت استنلی تایتل در جلسه انجمن والدین گفت که اگر دانش آموزان به دلایل بهداشتی تحصیل را ترک کنند ، ما نمی توانیم با دیپلم استویوسانت برگردیم یا فارغ التحصیل شویم. پدر و مادرم تحت تأثیر قرار گرفتند. مردان با کت و شلوار گرم با دستگاه های اندازه گیری هوا وارد کلاس ها شدند.

در سال 2003 ، بازرس کل EPA دریافت که آژانس “داده ها و تجزیه و تحلیل کافی” برای اعلام سریع هوای این مرکز را ندارد. در سال 2016 ، ویتمن سرانجام از آسیب دیدگان عذرخواهی کرد. در آن زمان ، من 10 سال در مورد خطری که با آن روبرو بودیم صحبت می کردم.

حداقل 20 فارغ التحصیل Stuyvesant از 11 سپتامبر به سرطان مبتلا شده اند.  Nordstrom همچنین از زمان این حملات مشکلات بهداشتی ایجاد کرده است.
دست کم 20 فارغ التحصیل Stuyvesant از 11 سپتامبر 2001 به سرطان مبتلا شده اند. Nordstrom از زمان حملات نیز مشکلات بهداشتی ایجاد کرده است.
آنی ورمیل / نیویورک پست

در اوایل سال 2006 ، من پس از مرگ جیمز زادروگا ، افسر NYPD ، اولین شخصی که به طور رسمی بر اثر بیماری مرتبط با 11 سپتامبر جان سپرد ، دادخواستی را شروع کردم ، با این استدلال که دانش آموزان استوی با خطرات مشابهی روبرو هستند. اما همه چیز نظری بود تا اینکه همکلاسی امیت فریداندر به من گفت که مبتلا به لنفوم هوچکین است و فکر می کند ممکن است مربوط به 11 سپتامبر باشد. حس بمب داشت

کاترین چوی ، دانش آموز دبیرستان Stuyvesant در 11 سپتامبر ، در سال 2019 بر اثر سرطان معده درگذشت.
کاترین چوی ، فارغ التحصیل دانشگاه استویوسانت ، در سال 2019 بر اثر سرطان معده درگذشت.
عکس اتان موسی

با بدتر شدن اخبار مربوط به بیماری های کمک های اولیه قهرمانانه 11 سپتامبر ، حداقل 20 فارغ التحصیل از استویوسانت مبتلا به لنفوم سرطان و همچنین سرطان تیروئید ، معده و سینه شدند. آسم من بدتر شد و من به GERD مبتلا شدم ، یک اختلال گوارشی شایع در بین کارگران Ground Zero.

به همراه بسیاری از همکلاسی های سابق خود ، من برای تصویب قانون جیمز زادروگا 11/9 در سال 2010 ، 2015 و 2019 به مبارزه پرداختم ، همان سال ما کاترین چوی ، فارغ التحصیل 33 ساله استویوزانت ، را از دست دادیم. 11 سپتامبر ، به سرطان معده.

در آن ماه ژوئن ، من به همراه جان استوارت و دیتای در حال مرگ NYPD در کمیته قضایی مجلس نمایندگان شهادت دادم. لوئیس آلوارز ، در مورد تجربه دانش آموز 11 سپتامبر. مطمئن شدم نمایندگان ما نام کتی را می دانند.

تخمین زده می شود که 35000 کودک به همراه 25000 دانش آموز کالج در طول پاکسازی WTC در مرکز زندگی می کردند یا در مدرسه تحصیل می کردند. در 15 سال گذشته ، StuyHealth ، سازمانی که من در سال 2006 تاسیس کردم ، به صدها نفر کمک کرده است که برای برنامه بهداشت WTC درخواست دهند یا در صندوق جبران خسارت قربانیان فدرال شکایت کنند. او دهه ها تلاش کرده است تا برنامه بهداشتی دائمی 11 سپتامبر را به دست آورد. قربانیان بلایای آتی نباید مدت زیادی منتظر بمانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *