در 60 ثانیه آینده حقیقت رژیم های کم کربوهیدرات را بیاموزید

قبل از انتخاب هر نوع رژیم غذایی ، باید تحقیق کنید تا مطمئن شوید که این رژیم بی خطر است و دارای قوانینی است که می توانید در دراز مدت رعایت کنید.

سپس ممکن است بخواهید بپرسید:

ده ها رژیم غذایی در بازار وجود دارد. چرا باید رژیم کم کربوهیدرات انتخاب کنید؟

بازار رژیم غذایی واقعاً عظیم است ، اما در واقع فقط سه گروه رژیم غذایی کلی وجود دارد:

1. رژیم های محدود کننده کالری
2. رژیم هایی که چربی را محدود می کنند
3. رژیم هایی که کربوهیدرات ها را محدود می کنند

1. رژیم هایی که چربی کم را محدود می کنند می توانند برای رژیم غذایی طولانی مدت برای ورزشکاران ، آنهایی که فقط چند کیلو اضافه وزن کم کرده اند یا کسانی که فقط نیاز به حفظ وزن سالم خود دارند مفید باشد. این نوع رژیم غذایی همچنین می تواند برای بهبود کلسترول خون و کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی مورد استفاده قرار گیرد ، اما داده های بالینی اخیر این رویکرد را به چالش کشیده است.

2. رژیم های کم کالری به نظم و انضباط ، حمایت و راهنمایی نیاز دارند. احتمالاً معروف ترین برنامه کاهش وزن Weat Watchers است که میلیون ها نفر را که ده ها سال رژیم گرفته بودند ، جذب کرده است. یک نکته جالب: قبل از رونق کم چربی ، Weight Watchers برنامه هایی را ارائه کرد که محتوای کربوهیدرات را محدود کرده و آن را محدود نمی کند.

3. سرانجام ، رژیم های کم کربوهیدرات برای مهار اشتها استفاده می شود ، که به مرور زمان پایبندی را تسهیل می کند. مخالفان رژیم ها اغلب اشاره می کنند که غذاهایی که مجبور به خوردن آنها هستند متعادل در نظر گرفته نمی شود. معمولاً به متخصصان تغذیه توصیه می شود که مکمل هایی را برای اطمینان از مصرف کافی مواد مغذی مصرف کنند.

محبوبیت روزافزون رژیم غذایی کتوژنیک بسیار سخت است ، که نه تنها نیاز به محدود کردن کربوهیدرات ها بلکه پروتئین و حتی آب دارد.

رژیم های کتوژنیک

این یک رژیم غذایی است که در صورت رعایت آگاهانه ، یک محصول جانبی به نام کتون تولید می کند. اکثر رژیم گیرندگان می توانند با محدود کردن مصرف کربوهیدرات به کمتر از 60 گرم در روز ، به کتوز (بیماری همراه با افزایش میزان کتون در خون) دست یابند.
وضعیت کتوز آن چیزی است که رژیم کتوژنیک را از نظر متابولیکی آنقدر شبیه به روزه داری می کند که اغلب به آن روزه کنترل شده می گویند.

این رژیم غذایی یک رژیم محاسبه شده ریاضی است که دارای چربی زیاد و نه تنها کربوهیدرات بلکه پروتئین کمی است. همچنین مصرف آب را برای جلوگیری از رقیق شدن کتون محدود می کند و میزان کالری دریافتی را به دقت کنترل می کند. این رژیم غذایی از سال 1920 وجود داشت ، زمانی که به عنوان پیشرفتی در درمان صرع کودکان شناخته می شد ، اما در دهه 1950 توسط داروهای مصنوعی غصب شد.

کلینیک هایی که رژیم کتوژنیک را تجویز کردند ، پیشرفت بیماران خود را برای دهه ها بررسی و موارد بسیاری را جمع آوری و ثبت کردند. هیچکدام عوارض جانبی جدی گزارش نکردند و هیچکس به این نتیجه نرسید که رژیم غذایی ناامن است.

آیا رژیم کم کربوهیدرات جواب می دهد؟

بسیاری از مردم به این دلیل ساده که حفظ آنها راحت تر از رژیم های معمولی است ، موفق می شوند. وقتی رژیم دارید که چربی ها و کالری را محدود کند ، هوس گرسنگی ندارید.

اولین چیزی که بدن را به عنوان منبع انرژی می سوزاند کربوهیدرات ها هستند. با این حال ، اگر بدن شما کربوهیدرات برای سوزاندن ندارد ، بدنبال منبع دیگری از انرژی باشید: چربی. بنابراین ، با کاهش مصرف کربوهیدرات ، بدن به طور طبیعی چربی می سوزاند و وزن شما کاهش می یابد. به یاد داشته باشید ، هر کسی که برنامه کاهش وزن جدید یا تغییر چشمگیر در رژیم غذایی یا روال سلامتی خود را آغاز می کند ، باید از قبل با پزشک خود مشورت کند.

تعداد فزاینده ای از شواهد بالینی آن چیزی را که شما باید یک اصل اساسی برای کاهش چربی در نظر بگیرید ، تایید می کند: اگر شما در فرم خوبی هستید و به دنبال لاغرتر شدن هستید ، رژیم غذایی شماره 1 تغییر باید مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید. و بلافاصله پروتئین شما را افزایش می دهد.

به دلایلی ، مردم هنوز نمی خواهند بفهمند و بپذیرند که چربی رژیم غذایی مشکلی برای اکثر افراد فعال نیست. مصرف کربوهیدرات اضافی در درجه اول مسئول اضافه کردن بافت چربی به بدن است. کربوهیدرات ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و چربی را کاهش دهید.

در اینجا شواهد وجود دارد. در یک مطالعه اخیر ، دو گروه تحت نظر قرار گرفتند. هر دو گروه 30 درصد از کالری دریافتی روزانه خود را در چربی ها مصرف کردند. تنها تفاوت قابل توجه رژیم غذایی این بود که یک گروه فقط 12 درصد کالری خود را از پروتئین (58 درصد کربوهیدرات) و گروه دیگر 25 درصد پروتئین (45 درصد کربوهیدرات) مصرف می کردند. حتی با مصرف مداوم چربی و کاهش نسبتاً کم کربوهیدرات ها (از 58 درصد به 45 درصد) ، نتایج واضح بود. پس از شش ماه ، گروهی که کمترین کربوهیدرات پروتئین داشتند ، 50 درصد چربی بیشتری نسبت به گروه دارای بیشترین کربوهیدرات از دست دادند.

من انتظار دارم اگر مصرف کربوهیدرات به 40 درصد نزدیک شود ، مانند برنامه های رایج کاهش چربی 40 تا 30 درصد ، نتایج حتی چشمگیرتر خواهد بود.

مهم است بدانیم که ما پیشنهاد نمی کنیم کربوهیدرات ها را به طور کامل حذف کنیم ، این در نهایت نتیجه منفی دارد ، اما کاهش تدریجی کربوهیدرات ها برای ایجاد تعادل در رژیم غذایی است. شکی نیست که اکثر مردم و به ویژه آمریکایی ها کربوهیدرات زیادی مصرف می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *