اصل العمل طرز دود کردن آهسته گوشت خوک

فیله گوشت خوک مناسب تقریباً در هر بازار مواد غذایی حال است. آن یک است پایین تر نسبتاً بودجه گوشت برای ترشی کردن، رنده کردن، را انتخاب کنید و انتخاب کنید پختن کم را انتخاب کنید و انتخاب کنید آهسته در اشخاص حقیقی سیگاری است. را انتخاب کنید و انتخاب کنید برای گروه های غول پیکر، عالی غذای برتر را انتخاب کنید و انتخاب کنید سرراست برای سرو است… غذایی کدام ممکن است منحصر به فرد است را انتخاب کنید و انتخاب کنید مهمانان ممکن است را تمام عصر راضی .

کل گوشت خوک در 2 طرف ستون فقرات خوک قرار دارد. معمولاً حدود 30 اینچ اندازه دارد را انتخاب کنید و انتخاب کنید می توان آن را به “برشته های” مختلف قطع کرد. به آنها “کباب کمری بالا” هر دو “کباب کمری مرکزی” می گویند. اینها قطعاتی هستند کدام ممکن است داروها ها را کنار کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید شناخته شده به عنوان عالی تکه گوشت کوچکتر را انتخاب کنید و انتخاب کنید قابل مدیریت تر پر از اند.

ممکن است ترجیح می دهم کل گوشت خوک را اجتناب کرده اند فروشگاه های انباری قابل مقایسه با Costco هر دو Sam’s بخرم را انتخاب کنید و انتخاب کنید خودم پیرایش را انجام دهم. آن را حیاتی است سرراست است را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود عالی چاقوی نوک تیز می توانید خودتان آن را در کمترین زمان انجام دهید.

ابتدا باید گوشت را اجتناب کرده اند بسته بندی خارج کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید فوری آبکشی کنید. سپس منافذ و پوست نقره ای (منافذ و پوست نازک را انتخاب کنید و انتخاب کنید نقره ای رنگ) را انتخاب کنید و انتخاب کنید علاوه بر این چربی اضافی کدام ممکن است بالقوه است ثابت باشد را کنار کنید. پس اجتناب کرده اند تعدادی از دقیقه پیرایش، باید عالی تکه گوشت با بیرون چربی آلوده نشده باقی نگه دارد.

نیازی به برداشتن تمام چربی نیست، با این حال هر گونه رسوب غول پیکر باید بردن شود. تکه های کوچکتر چربی در حین پخت احساسی می شوند را انتخاب کنید و انتخاب کنید گوشت را آبدار نگه می دارند. {در این} مرحله، می توانید کل کمر را به نیمه های کوچکتر قطع کنید هر دو آن را مناسب بگذارید. این بستگی دارد مقیاس شخص سیگاری ممکن است را انتخاب کنید و انتخاب کنید تعدادی از نفر دارد کدام ممکن است می خواهید به آنها شرکت ها دهید.

کمر را می توان برای چندین عامل استفاده کرد: می توان آن را نمک زد را انتخاب کنید و انتخاب کنید آن را به تعیین کنید بیکن کانادایی مناسب کرد، آن را به صورت گوشت خوک پایین تر داد (بریده بریده شده)، پایین تر را به تعیین کنید داروها کشاورزی، هر دو به طور مناسب دودی کرد. با این حال همراه خود این اصل، آرزو می کنیم کمر را به طور مناسب دود کنیم. آن یک است اصل العمل برتر برای عالی باربیکیو حیاط هر دو عالی مهمانی غول پیکر است.

برای دود کردن مناسب آن به بعضی عامل خواستن دارید:

• دودی برای پخت مایل

• چوب را انتخاب کنید و انتخاب کنید زغال چوب شناخته شده به عنوان بنزین

• “The BBQ Rub” توسط Killer Hogs.

• ماریناد

• دماسنج گوشت

گوشت خوک {به خودی خود} سبک زیادی ندارد، با این حال نکته مهم با اشاره به آن اینجا است کدام ممکن است می توانید تقریباً هر طعمی را کدام ممکن است دوست دارید اضافه کنید. ممکن است این کار را همراه خود مرین کردن کل کمر عالی شبه انجام می دهم.

ماریناد برای ادغام کردن اشیا زیر است:

• 1 فنجان آب سیب

• 1 فنجان آب آناناس

• فنجان روغن زیتون

• فنجان سرکه شراب بنفش سیر

• فنجان خردل دیژون

• فنجان شربت افرا

• فنجان ملاس

• 2 قاشق غذاخوری نمک کوشر

• 1 قاشق غذاخوری فلفل سیاه دانش شده

• فلفل کاین 1 قاشق چایخوری

• پودر سیر 1 قاشق چایخوری

• آویشن معاصر، جعفری را انتخاب کنید و انتخاب کنید پونه کوهی (اجتناب کرده اند هر کدام تعدادی از شاخه همراه خود هم دانش شده)

داروها اجباری برای ماریناد را در یک واحد قابلمه غول پیکر همراه خود هم ترکیب کردن کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید {به آرامی} حرارت دهید. اجباری نیست آن را به جوش بیاورید. ساده آنقدر حرارت دهید به همان اندازه سبک ها همراه خود هم مخلوط کردن شوند

ماریناد را سرماخوردگی کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید کل کمر را در یک واحد ظرف غول پیکر قرار دهید. ممکن است اجتناب کرده اند عالی کیسه زیپلاک 3 گالن استفاده می کنم، با این حال هر ظرفی کدام ممکن است به مقیاس کافی برای این کار غول پیکر باشد واقعاً کار می کند.

ماریناد را روی کمر بریزید را انتخاب کنید و انتخاب کنید عالی عصر هر دو حداقل 4 ساعت در یخچال قرار دهید. بدون در نظر گرفتن اصولاً آن را در ماریناد بگذارید، سبک گوشت اصولاً تبدیل می شود.

وقتی کنار هم قرار دادن پختن کمر از حداکثر، آن را اجتناب کرده اند ماریناد خارج کنید. در گذشته اجتناب کرده اند استفاده اجتناب کرده اند مرحله بعدی، ماریناد اضافی را آبکش کنید.

حالا وقت کدام ممکن است کل کمر را مزه دار کنیم.

ممکن است اجتناب کرده اند BBQ Rub استفاده می کنم. چون شیرینی، سبک را انتخاب کنید و انتخاب کنید تندی برتر دارد… با این حال می توانید اجتناب کرده اند هر ادویه ای کدام ممکن است دوست دارید بیشترین استفاده را ببرید.

ابتدا همراه خود عالی لایه خردل دیژون {در سراسر} کمر آغاز کنید، سپس همراه خود The BBQ Rub کروی را انتخاب کنید و انتخاب کنید غبار کنید.

بگذارید کل کمر آرامش تدریجی به همان اندازه روزی کدام ممکن است شخص سیگاری به دمای صحیح سیگار برسد. سیگاری ممکن است باید در دمای 225 سطح همراه خود دود به عادی باشد. برای چوب اجتناب کرده اند گیلاس استفاده می کنم. دود گیلاس سبک به عادی خوبی به کمر می دهد را انتخاب کنید و انتخاب کنید سبک پرخطر آن را خرس تأثیر قرار نمی دهد.

هنگامی کدام ممکن است سیگار به سطح حرارت رسید، کمر را روی رنده قرار دهید را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند نوشیدنی خنک شادی کنید. کار روی حیله و تزویر تمام شده است را انتخاب کنید و انتخاب کنید اکنون وقت کدام ممکن است اجازه دهید شخص سیگاری کار شخصی را انجام دهد.

225 سطح را محافظت کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید در 2 ساعت تجزیه و تحلیل کنید کدام ممکن است دمای خانه چه چیزی را آرم می دهد. دمای مشخص شده 145 سطح است را انتخاب کنید و انتخاب کنید حدود 3-4 ساعت اندازه می کشد به همان اندازه کمر به آن است سطح حرارت برسد.

اگر بیش از حد بپزید گوشت خیلی خشک تبدیل می شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید این دلیل است ممکن است بعد از دو ساعت دمای خانه را چک می کنم را انتخاب کنید و انتخاب کنید بعد هر 20-نیم ساعت آن را چک می کنم به همان اندازه دمای خانه آن حدود 135-140 شود. دمای خانه وقتی آن را به انگشت آوردید، وقت کدام ممکن است فیله گوشت خوک را لعاب دهید.

برای لعاب فیله گوشت خوک، ممکن است آرزو می کنم آب آناناس را انتخاب کنید و انتخاب کنید سس BBQ را به نسبت 50:50 ترکیب کردن کنم را انتخاب کنید و انتخاب کنید نیمه بیرونی فیله را همراه خود آن شانه بکشم. علاوه بر این {در این} مرحله می توانید ژله سیب، کنسرو، عسل هر دو عامل شیرینی را به نیمه بیرونی فیله شخصی اضافه کنید. افزودن عالی لعاب شیرین در انتها سبک گوشت خوک را پایان دادن می تدریجی را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجتناب کرده اند سوختن آن جلوگیری می تدریجی.

روی آیسینگ دقت کنید از برای عجله تیره تبدیل می شود. ضروری است کدام ممکن است هنگام لعاب دادن حرارت بیش از حد نباشد. شکر کاراملیزه ممکن است در عرض تعدادی از دقیقه اجتناب کرده اند سبک غنی را انتخاب کنید و انتخاب کنید شیرین به تلخی تیره تغییر شود.

ممکن است آرزو می کنم اجازه بدهم لعاب روی فیله گوشت خوک بنشیند را انتخاب کنید و انتخاب کنید حدود نیم ساعت آن را “پخت”.

وقتی کمر به دمای خانه 145 سطح سانتی گراد رسید، آن را اجتناب کرده اند دودکش خارج کرده را انتخاب کنید و انتخاب کنید کمر شخصی را همراه خود فویل آلومینیومی رایگان بپوشانید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بگذارید ربع ساعت آرامش تدریجی.

برداشتن آن اجتناب کرده اند تجهیزات سیگاری را انتخاب کنید و انتخاب کنید گذاشتن آن در دمای 145 به آب میوه های خالص اجازه می دهد به همان اندازه یک بار دیگر در گوشت تخصیص شوند. این مرحله مهمی است را انتخاب کنید و انتخاب کنید نباید اجتناب کرده اند آن تحویل داد. درگیر “سرماخوردگی شدن” فیله گوشت خوک شخصی نباشید از پس اجتناب کرده اند مدت آرامش همچنان فوق العاده جدید {خواهد بود}…با این حال اگر فوراً آن را پایین تر دهید تمام آب آن را اجتناب کرده اند انگشت نمی دهید.

بعد اجتناب کرده اند اینکه آرامش کردید، وقت کدام ممکن است کمر را به نیمه های سرو پایین تر دهید را انتخاب کنید و انتخاب کنید شادی کنید.

راه حل ها سرو اینجا است کدام ممکن است فقط فیله را به مدال پایین تر دهید (همراه خود ضخامت حدود 1 به همان اندازه 1.5 اینچ) را انتخاب کنید و انتخاب کنید آنها را در یک واحد بشقاب بریزید – عالی کاسه اجتناب کرده اند سس BBQ 50:50 را انتخاب کنید و انتخاب کنید آب آناناس شخصی را برای غوطه ور کردن به کناره اضافه کنید.

هر دو می توانید مدال های شخصی را روی رول های کشویی قرار دهید را انتخاب کنید و انتخاب کنید همراه خود عالی طرف خردل پرخطر هر دو دیژون سرو کنید.