دستور ماسک و واکسن قانونی است و نیویورکی ها باید انتظار بیشتری از آنها داشته باشند


با افزایش نوع دلتا و نزدیک شدن به اولین روز مدرسه ، مقامات ایالتی و شهر نیویورک به دستورات واکسن COVID-19 روی آورده اند.

فرماندار کتی هوچول این هفته متعهد شد که نیازهای ماسک و واکسن را برای مدارس ابتدایی پیگیری کند. در این ساختمانهای مدرسه پوشش جهانی مورد نیاز است ، در حالی که کارکنان باید مرتباً عکس بگیرند یا به دنبال شواهد باشند.

فرماندار تازه منصوب شده در حالي كه سازمان غذا و داروي آمريكا شليك Pfizer-BioNTech را به طور كامل تصويب كرده است ، به دستورات گسترده تر واكسن اشاره كرد. این تصویب به طور خودکار حکم واکسن برای دانشجویان کالج در سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک را صادر کرد ، که فرماندار سابق اندرو کومو در ماه مه صادر کرد. دانشگاه نیویورک روز دوشنبه از این روش پیروی کرد و با این سیاست های تلقیح به لیست طولانی موسسات دولتی و شرکت های خصوصی در منطقه سه ایالت افزود.

اما پس از اعلام اولین افتتاحیه خود ، هوچول همچنین گفت که نمی تواند به طور یکجانبه واکسن COVID-19 را برای مدارس و فراتر از آن نیاز داشته باشد. او باید با قانونگذاران همکاری کند تا این قوانین را تدوین کند و وزارت بهداشت ایالت نیویورک را ملزم به رعایت الزام ماسک جهانی برای مدارس کرد.

فرماندار هوچول صبح امروز چهارشنبه به CBS گفت: “من قدرت اجرایی برای ارسال واکسن به مدارس را ندارم.” “اما من با پیوستن به شرکای خود در جامعه آموزشی و سرپرستان و هیئت مدیره مدارس از نزدیک برای دستیابی به این نتیجه تلاش خواهم کرد.”

با این حال ، در همان هفته ، شهردار بیل دو بلاسیو از اختیار خود برای صدور حکم واکسیناسیون کامل برای کارکنان مدارس دولتی استفاده کرد ، بدون هیچ گونه امتحانی. برخی از کارگران با اعتراض و تهدید قانونی عقب نشینی کردند.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی ، با مایکل هیل از WNYC در مورد قدرت شهر و ایالت در ارسال واکسن و ماسک صحبت کرد.

سوالات زیر نسخه گسترده ای از مصاحبه است که پنجشنبه در نسخه صبحگاهی WNYC شنیده شده است. برای وضوح ویرایش شد.

هیل: فرماندار هوچول می گوید که او به تنهایی قدرت اجرایی برای ارسال واکسن به معلمان را ندارد. آیا این درست است؟

اوئلت: خوب ، فرماندار هوچول تمایل خود را برای پیگیری نوعی دستور واکسن برای معلمان که به واکسن یا رژیم آزمایش هفتگی نیاز دارد ، اعلام کرده است. وی اظهار داشت که از طریق وزارت بهداشت برای وضع هرگونه مقررات در این زمینه کار خواهد کرد.

اکنون ، اینکه آیا فرماندار نیویورک می تواند به تنهایی چنین حکمی را صادر کند ، در نیویورک به دلیل تغییر قدرت اجرایی در قوه مقننه در بحران کووید 2021 مشکوک است.

آن زمان بود که قانونگذار به کوئومو فرماندار وقت گفت: شما باید با ما کار کنید. و ما باید به توازن قدرت قبل از همه گیری برگردیم.

چه تفاوتی با هفته گذشته دارد وقتی کوئومو به همه کارکنان بیمارستان نیاز داشت در ایالت واکسینه شود؟

توزیع قدرت همچنان در حال تکامل است. بنابراین ، فرماندار هفته گذشته به طور یکجانبه در مورد کارکنان بهداشت عمل کرد. قدرت دولت ، قوه مجریه و وزارت بهداشت در تنظیم حوزه بهداشت در قانون و اختیارات وزارت بهداشت ایالت به وضوح مشخص است.

اما برای حکم واکسن دولتی ، عاقلانه ترین چیز این است که به قوه مقننه ورود داشته باشید تا در مورد اختیار انجام این کار شکی وجود نداشته باشد.

با این وجود ، دستورات واکسن در ایالات متحده سابقه طولانی دارد. دادگاه عالی ایالات متحده آن را در سال 1905 تأیید کرد [in Jacobson v. Massachusetts]به

مکانیسم دقیق رسیدن از اینجا به دستور واکسن ایالتی در نیویورک هنوز مشخص نشده است زیرا باید ببینیم فرماندار هوچول دقیقاً چگونه عمل خواهد کرد.

پیشنهاد فرماندار برای دستور ماسک مدرسه در همه این موارد کجا قرار دارد؟ آیا شما اختیار انجام این کار را دارید؟

باز هم ، او کسی نیست که آن را صادر کند. وی به وزارت بهداشت ایالت دستور داد تا حکم ماسک را نصب کند و سپس از ابزارهای بهداشت عمومی موجود در بخش برای صدور این الزام استفاده خواهد کرد.

چیزی به نام شورای برنامه ریزی سلامت عمومی وجود دارد که بر آنچه که کد بهداشت نامیده می شود اختیار دارد. این شورا در ساختار اداره بهداشت کار خواهد کرد تا طبق دستور فرماندار اقدام نظارتی انجام دهد.

وزارت بهداشت اختیارات گسترده ای در مورد شرایط اضطراری دارد و می تواند در مواقع ضروری برای حفاظت از سلامت عمومی مقررات اضطراری را صادر کند.

من تعجب می کنم که آیا شهرداری بلاسیو با توجه به دستور واکسن جدید برای معلمان متفاوت است. او می گوید که نگران شکایت احتمالی اتحادیه ها نیست زیرا هیچ مبنای قانونی وجود ندارد. و او فقط می گوید که می تواند این کار را انجام دهد.

بنابراین ، شهردار نیویورک بر مدارس دولتی شهر کنترل کامل دارد. و شهردار می تواند کنترل کند و حکم واکسن در دادگاه ها در مواقع مورد نیاز برای عموم تأیید شود.

چین و چروک با قراردادهای اتحادیه ایجاد می شود ، درست است؟ اتحادیه ها استدلال خواهند کرد که آنها درباره شرایط اشتغال توافق کرده اند و ما این را در نیویورک مشاهده می کنیم.

برخی از اتحادیه ها عقب نشینی می کنند و می گویند ما فقط می توانیم شرایط شغلی را از طریق مکانیسم های مجاز در قراردادهای آنها مانند داوری یا مذاکره تغییر دهیم. چگونه حل می شود همه باید دیده شود.

برخی از کارفرمایان نیز درخواست اخراج کارگران را آغاز کرده اند. مرکز بارکلیز در بروکلین ، مثلابه آیا شرکتهای خصوصی از اختیار قانونی برای ارسال واکسن به کارگران برخوردارند؟

بله ، آنها این قدرت را دارند. کارفرمایان خصوصی این اختیار را دارند که شرایط کار کارکنان خود را تنظیم کنند. و این شامل اقدامات احتیاطی ایمنی است ، و حکم واکسن در آن قرار می گیرد.

در حال حاضر ، کارفرمایان خصوصی باید خود را به دلایل بهداشتی و با دلایل مذهبی تحت قوانین مختلف فدرال مستقر کنند. اما به طور کلی ، بله ، اختیار کارآفرینان خصوصی برای ارسال واکسن مشخص است.

تقریباً برعکس آن سکه این است که ما همچنین در مورد افرادی که با س questionsالاتی در مورد وضعیت واکسیناسیون خود مخالف بودند ، می شنویم. آیا کارگران راهی برای گفتن به یک شرکت دارند ، “نه ، من اطلاعاتی در مورد واکسیناسیون خود به شما نمی دهم؟”

خوب ، آنها می توانند نه بگویند ، اما ممکن است عواقب کار را متحمل شوند. گاهی اوقات می بینیم که کارکنان می گویند: “من قصد ندارم این را به اشتراک بگذارم. این توسط HIPAA محافظت می شود [The Health Insurance Portability and Accountability Act of 1996]به ”

و این از نظر قانونی درست نیست. HIPAA برای افراد اعمال نمی شود و کارفرما می تواند س aboutالی در مورد وضعیت واکسن بپرسد و آن را به شرایط کاری تبدیل کند. و اگر کارمندی بخواهد آن اطلاعات را ارائه ندهد یا تصمیم نگیرد آن اطلاعات را ارائه دهد ، ممکن است عواقبی برای کارمند داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *