دولت پاناما نسبت به افزایش تعداد مهاجران هائیتی که به سمت مرزهای آمریکا حرکت می کنند هشدار داد

دولت پاناما نسبت به افزایش تعداد مهاجران هائیتی که به سمت مرزهای آمریکا حرکت می کنند هشدار داد


وزیر امور خارجه پاناما روز چهارشنبه هشدار داد که بیش از 60 هزار مهاجر ، که اکثر آنها اهل هائیتی هستند ، از طریق کشور آمریکای مرکزی به سمت مرز آمریکا و مکزیک در حال حرکت هستند-دولت بایدن را با بحران مهاجرت غیرقانونی جدید تهدید می کند.

اریکا ماینز در مصاحبه با Axios مدعی شد که دولتش آخرین موج مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داد ، که در نهایت بیش از 15000 نفر در زیر پل در دل ریو ، تگزاس تجمع کردند و منتظر بودند تا توسط مقامات مرزی در اوایل سال جاری منتقل شوند. به ماه

مینز گفت ، وی از واشنگتن خواست برای برنامه ای برای مقابله با این موضوع با دیگر کشورهای منطقه هماهنگ شود.

او گفت: “همه ما باید در این موضوع نقش داشته باشیم و یک رویکرد منطقه ای رویکرد مناسب است.” برای پاناما حل این مشکل به تنهایی غیرممکن است. “

وزیر خارجه پاناما هشدار داده است که ممکن است حدود 60 هزار مهاجر به سمت مرز آمریکا و مکزیک حرکت کنند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

دوشنبه و سه شنبه در واشنگتن ، ماینز با اعضای کنگره و وزیر امنیت داخلی آلخاندرو مایورکاس دیدار کرد. یکی از قانونگذاران ، سناتور تد کروز (ایالت تگزاس) ، روز چهارشنبه به فاکس نیوز گفت که ماینز توضیح داده است که چگونه کشورش “بیش از 80،000 مهاجر هائیتی ، تخلیه شده از هائیتی ، در حال عبور از آمریکای جنوبی ، از طریق پاناما ، به مقصد ایالات متحده را مشاهده کرده است. . ” [this year]به “

کروز افزود: “همه اینها به این دلیل اتفاق می افتد که جو بایدن و کامالا هریس از اجرای قانون خودداری می کنند و آنها اساساً گفته اند که هرکسی که می خواهد به آمریکا بیاید ، آنها را اسکان می دهد ، این به آنها می دهد. ما به آنها اجازه می دهیم بمانند و این منجر به بحران سلامت عمومی و بحران انسانی می شود. “

اریکا ماینز مدعی شد که دولتش آخرین موج مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
اریکا ماینز مدعی شد که دولتش آخرین موج مهاجرت را به کاخ سفید اطلاع داده است.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

Axios با استناد به برآوردهای دولت پاناما گزارش داد که انتظار می رود نزدیک به 27000 مهاجر تنها در این ماه از جنگل های خطرناک منطقه دارین گپ عبور کنند – بیشتر از آنچه که در طول سال 2019 انجام داده اند.

مینز گفت: “بیایید متوجه شویم که همه آنها به سمت ایالات متحده حرکت می کنند.”

پس از زلزله ویرانگر 2010 ، بیشتر مهاجران هائیتی را در جستجوی فرصت های اقتصادی در آمریکای جنوبی ترک کردند. با اتمام شغل در آنجا ، امید آنها به ایالات متحده متمرکز بود.

ماینز به Axios گفت که پاناما سیستم سهمیه مهاجرت خود را با همکاری همسایگان نزدیک خود ، کلمبیا و کاستاریکا آغاز کرد. با این حال ، وی افزود ، سایر کشورهای آمریکای جنوبی برای حفظ کنترل تعداد مهاجران نیاز به ایجاد سیستم های مشابه دارند.

مایورکاس در اوایل هفته جاری فاش کرد که 13000 مهاجر هائیتی از آخرین افزایش سربازان پرونده خود را توسط یک قاضی مهاجرت بررسی خواهند کرد – 10 هزار نفر از آنها در ایالات متحده آزاد شده اند.

سناتور تد کروز گفت: ماینز مدعی است که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هیتی از آمریکای جنوبی را از طریق پاناما به مقصد ایالات متحده عبور داده است.
سناتور تد کروز گفت: موینز مدعی است که پاناما بیش از 80 هزار مهاجر هیتی از آمریکای جنوبی را در حال گذر از پاناما به مقصد ایالات متحده دیده است.
رویترز

به گفته وزارت امنیت داخلی (DHS) ، 8000 نفر دیگر “به طور داوطلبانه” به مکزیک بازگشتند ، در حالی که 4000 نفر دیگر در حال اخراج یا اخراج توسط وزارت امنیت داخلی هستند. نزدیک به 4000 نفر دیگر در یک سری اخراج به هائیتی بازگردانده شدند.

رئیس جمهور بایدن مسئولیت مسأله مرز را به کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور واگذار کرد ، که در اوایل ماه ژوئن در سفری مشهور به مکزیک و گواتمالا در تلاش برای رسیدگی به “علل اصلی” مهاجرت غیرقانونی بود.

با این حال ، نماینده هنری کوئلار (D-Texas) هفته گذشته اعلام کرد که تور هریس هیچ کاری برای رفع مشکل انجام نداد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *