دولت 50 میلیارد تومان برای بازسازی منطقه زلزله زده هرمزگان اختصاص داده است.


به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، اكبر نكزاد رئيس بنياد مسكن كشور شامگاه يكشنبه در گفت و گو با رسانه ها، با اعلام اين خبر گفت: بسيج، سپاه و هلال احمر و حدود 15 نفر كه در زير آوار دفن شدند. آوار زنده زنده نجات یافتند.

وی با اشاره به اینکه امدادرسانی در زلزله هرمزگان بسیار خوب انجام شد تصریح کرد: بنیاد مسکن در کنار نیروهای امدادی است و ثبت پرونده زلزله زدگان در روستاها را آغاز کرده اند.

رئیس بنیاد مسکن افزود: یک هزار و 196 مورد در روستاهای زلزله زده هرمزگان و حدود هزار و 450 پرونده در شهرستان ها ثبت شد و بلافاصله پیشنهاد وام و کمک بلاعوض تهیه و ارسال شد. ستاد حوادث یکشنبه همین هفته

نکزاد با توجه به کندی روند بازسازی در سایر مناطق آسیب دیده از زلزله های قبلی هرمزگان افزود: مشکلات زیادی در این منطقه وجود دارد. طبق قانون، در روند بازسازی این اختیار را نداریم که شهروندان را مجبور به ایجاد هر نوع سنجه کنیم.

وی افزود: پیشنهاد بنیاد مسکن برای ساخت مسکن در مناطق روستایی زلزله زده هرمزگان 200 میلیون تومان وام و 50 میلیون تومان کمک بلاعوض بود که برای زلزله زدگان اعلام می شود که برای زلزله زدگان پرونده تشکیل شده است. . پرونده ای که این 250 میلیون تومان صرف ساخت و ساز می شود، این روستا دارای یک واحد 60 متری است و نمی توانیم شهروندان و روستاییان را مجبور به ساخت متراژ مشخصی کنیم.

رئیس بنیاد مسکن گفت: برخی از شهروندان درآمد نقدی دارند و مدعی ساخت یک واحد 100 متری هستند اما برخی از آنها در تامین درآمد نقدی مشکل دارند و تمایلی به تکمیل واحد ندارند.

نکزاد با اشاره به اینکه گاهی در پرداخت تسهیلات با تاخیر مواجه می شویم، افزود: در این زمینه دولت قسط اول را رایگان پرداخت می کند و قسط دوم را بدون تاخیر پرداخت می کند و روند را کند می کند.

وی خاطرنشان کرد: گاهی در روند بازسازی با افزایش بی رویه قیمت مصالح مواجه می شویم که برآورد اولیه آن رضایت بخش نیست و مجدداً پیشنهاد تسهیلات و کمک های بلاعوض به دولت در این مدت را داریم. این فرآیند را کامل کنید.

انتهای پیام/ 88050
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.